פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
בת-אל ויואנטי
תאריך רישום: 27/12/2008
גילוי נאות: משתמש זה לא אימת את הרשאתו המקצועית. למידע אודות הרשאה מקצועית
כתבו אלי

שמי בת-אל ויואנטי, ואני פסיכותרפיסטית ועובדת סוציאלית קלינית ומטפלת בקליניקה פרטית בתל אביב ובמודיעין. אני מטפלת במבוגרים, מתבגרים וילדים באמצעות טיפול אישי/זוגי/הדרכת הורים, ומשלבת בטיפול את הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית ואת שיטת ימימה.

אני מלווה אנשים בהתמודדותם עם קשיים שונים בחייהם כגון: חוסר מוטיבציה, מחשבות טורדניות, חרדות, דיכאון, לחצים, משברים בחיי היום-יום, קשיים חברתיים (סגירות, ביישנות, דימוי עצמי נמוך, דחייה חברתית), כעסים ועוד.

אני מאמינה כי טיפול נפשי הוא המתנה הגדולה ביותר שנוכל לתת לעצמנו. אני רואה במפגש הטיפולי, ובייחוד בקשר הטיפולי, מקום מרפא לנפש המגיע אך ורק דרך קבלה - קבלה שלנו את עצמנו.

הקבלה היא משימה קשה עבורנו - משימה מסובכת, שלמרבה הצער הפכה לא טבעית עבורנו. בהתנהלותינו הטבעית, אנו נוטים מידית לבקר את עצמנו, ולעיתים אנו מבקרים את עצמנו באכזריות.
במפגש הטיפולי אנו לומדים בהדרגה ובהתמדה לאמן את המערכת הריגשית שלנו מחדש. אנו מרגילים אותה לשפה אחרת שאינה מוכרת לה.
הקבלה טומנת בחובה את האמונה שהכאב שלנו אינו ניצחי וקבוע ואינו מצביע על מכלול אישיותנו והוויתינו. כשאנו מבינים כי קושי הוא דינמי וניתן לתיקון, באופן טבעי מגיעה גם תקווה....

המפגש הטיפולי מעניק למטופל חוויה חדשה של קבלה- והיא זו שמשנה את איכות חייו, וזאת מבלי שיתאמץ לשנות את המציאות סביב.
עם זאת, מטופלים נוכחים לראות שכאשר הם מתחזקים ולומדים לתת קבלה לעצמם, דברים בכל זאת משתנים סביבם: באופן טבעי וישיר, ההתקרבות העצמית מובילה גם להתקרבות לאחר - הקשרים הבין-אישיים הופכים לפשוטים יותר, מפרים ונעימים.
גם בתחומים אחרים חלים שינויים בהדרגה- שכן כאשר מתפתחת המודעות - מתרחבת תחושת הבחירה והאדם הופך להיות יוזם, פעיל ומוביל בחייו- המקצועיים, החברתיים, המשפחתיים.

הטיפול נותן כלים למטופל לחיות את חייו מתוך הבנה, מודעות ומעל לכל- מתוך התקרבות לעצמו- התקרבות שבתחילתה היא קשה ובהמשך בונה ומעצימה. הוא לומד לחוות איזון מול כל מצב.

המטופל נתפס בעיני כשותף מלא, למסע הזה:
הוא המנתח. הוא החוקר. הוא החומל. הוא המבין.
אני נדהמת בכל פעם מחדש מהכוחות שהמטופל מוצא בעצמו, מהבניין החזק שהוא לומד לייצב בתוכו, ומהתקווה שהוא מגלה.
נראה כי כל מטרתו של הטיפול הוא רק להחזיר לאדם את האהבה שלו לעצמו, לקבע אותה בתוכו.. והכח הזה הוא שמרומם את האדם לשינויים משמעותיים בחייו. אני רואה את הטיפול כמקום של יצירה, התפעלות והנאה.

טלפון: 0524478238

דואר אלקטרוני: batelvivanti@gmail.com

כל הפרטים המובאים בעמוד זה ובכללם שם המשתמש נוסחו על ידי המשתמש/ת ובאחריותו/ה