לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
כמה חשובות השנים הראשונות של החיים?

כמה חשובות השנים הראשונות של החיים?

שפיות זמנית | 16/6/2013 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

האתר של הפרוייקט המעניין של Marginal Revolution University, המליץ השבוע על מאמר שהתפרסם לפני כשנה ב- European Journal of Social Work  ומציע ממצאים מפתיעים בתחום שחוקרי בריאות נפש רגילים למצוא בו ממצאים עם כיוון ברור – ההשפעה של השנים הראשונות של החיים על בריאות ועל תחלואה נפשית.

המאמר סוקר מחקר אורך על 100 ילדות סיניות שאומצו בבריטניה לאחר שגדלו בבית יתומות בסין, וכיום הן נשים בין הגילאים 40 ל-50. בית היתומות הסיני, שנסקר במחקר הראשוני, זימן להן חסכים רבים, ביניהם תת תזונה ללמעלה מ-55% מהן, ולמרות שהן קיבלו טיפול בסיסי, לא התקיימו בו קשרים על בסיס אישי עם המטפלות.

מתוך מאה הנשים שהשתתפו במחקר המקורי, 98 עדיין בחיים, ומתוכן 72 הסכימו להשתתף בסקר שכלל ראיון מקיף. באופן מפתיע, מתוך הראיון והסקר עלה כי בכל הנוגע לבריאות, ולבריאות נפשית בפרט, הנשים הסיניות לא היו שונות מן המדגם הכולל של נשים בבריטניה; כמו כן לא נמצאו הבדלים בשביעות הרצון ומתחושת הסיפוק מן החיים.

מיותר להזכיר שאין להסיק ממחקר אחד אודות תחום שלם, שנחקר רבות ובו נמצאו ממצאים הפוכים, אך יחד עם זאת, אפשר לשאוב אופטימיות זהירה ממנו. אם הנשים הללו, שהוזנחו בצורה משמעותית בילדותן, הצליחו להתפתח כראוי, אולי אפשר לעיתים אפשר לתקן יותר ממה שנדמה לנו. שווה קריאה.

 

 

 

 


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות לפוסט זה.