לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
"מטפלים פסיכו-דינאמיים – תחגגו!"

"מטפלים פסיכו-דינאמיים – תחגגו!"

שפיות זמנית | 31/3/2013 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

אחרי שנים בהם ברחבי אירופה טיפולים דינאמיים לא קיבלו מימון מדינתי, וכמעט כל המימון יועד לטיפולים מבוססי ראיות – מה שתורגם על פי רוב לטיפולים קוגניטיביים התנהגותיים - שבדיה משנה כיוון. במאמר שפורסם לפני כ-8 חודשים בכתב העת של העובדים הסוציאליים בשבדיה נערכה השוואה בין טיפולי פסיכותרפיה שונים, ומחבר המאמר, רולף הולמקוייסט, הראה כי לכל הטיפולים מבוססי הדיבור תוצאות דומות. בין השאר, כתוצאה מן הפרסום הזה נראה כי הממשלה השבדית עתידה להחליט לממן מחדש גם טיפולים פסיכו-דינאמיים.

רוצים לדעת איך הראה זאת הולמקוויסט? מעוניינות ללמוד איך השפיע על השיח הציבורי בארצו? עוד פרטים תוכלו למצוא בראיון שהוא נתן לבלוג של ג'ולס אוונס ובבלוג של סקוט מילר. מומלץ ורלוונטי.


תגיות:

מטפלים בתחום

מטפלים שאחד מתחומי העניין שלהם הוא: תחנות בריאות הנפש, שירותים פסיכולוגיים, פסיכותרפיה, התנהגות, פסיכולוגיה התייחסותית, פסיכולוגיה במדיה ובתקשורת
עדינה פרצובסקי
עדינה פרצובסקי
עובדת סוציאלית
חיפה והכרמל, רמת גן והסביבה
אביחיל צוריאל
אביחיל צוריאל
פסיכולוג
אונליין (טיפול מרחוק), פתח תקוה והסביבה, רמת גן והסביבה
עידן צומר
עידן צומר
פסיכולוג
אונליין (טיפול מרחוק), חולון והסביבה
מיכל לוין
מיכל לוין
עובדת סוציאלית
תל אביב והסביבה, רמת גן והסביבה
אדי דימוב
אדי דימוב
פסיכולוג
תל אביב והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק)
הדס גור
הדס גור
עובדת סוציאלית
תל אביב והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק)

עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

פרי הפלטיפוספרי הפלטיפוס31/3/2013

מי צריך לחגוג ?. האמנם מטרת הטיפול היא מצב רוחם של המטפלים? מי שצריך להיות מרוצה הם האנשים שניתנת להם הזכות והבחירה להכיר את עצמם בשיטה של "טיפול בדיבור" שיש לה מטרות מעבר לסימפטומים. בכלל טיפול בדרך כלל אינו חגיגה - גם אם זה מה שחלק מהציבור רוצה לחשוב.
שאלה חשובה נוספת היא מה ילמדו מכך באקדמיה הדוגלת (עדיין) בפוזיטיביזם הלוגי ובגישת מחקר כמעט בלבדית של מחקר כמותני. אינסוף שיעורי סטטיסטיקה שמלעיטים בהם את הסטודנטים לפסיכולוגיה לא עושים אותם מטפלים טובים יותר אלא חוקרים וקובעי מדיניות מוגבלים המאומנים על שיטה אחת שנקראת "מונחית ראיות". מי שיעיין גם בתגובות לבלוג שבקישור יקרא על החשיבות של חזרתה של הפילוסופיה להקשר הטיפולי (ולא רק של מדעי המוח).