לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
סדרת הרצאות: פסיכותרפיה פסיכודינמית – על התנועה שבין פנים וחוץ

סדרת הרצאות: פסיכותרפיה פסיכודינמית – על התנועה שבין פנים וחוץ

שפיות זמנית | 4/7/2021 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

פסיכותרפיה פסיכודינמית – על התנועה שבין פנים וחוץ

התוכנית לפסיכותרפיה פסיכודינמית בביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל-אביב בשיתוף פסיכולוגיה עברית, שמחים לארח אתכם לסדרת הרצאות ברוח התוכנית

פסיכותרפיה פסיכודינמית – על התנועה שבין פנים וחוץ

ההרצאות בהשתתפות סגל מרצי התכנית לפסיכותרפיה פסיכודינמית יועברו באמצעות zoom בימי חמישי משעה 20:00 עד 21:15.

מועדי ההרצאות:

  • 24/12/2020 - ד"ר קובי סגל
  • 18/03/2021 - ד"ר יחזקאל כהן וד"ר אופיר לוי
  • 20/05/2021 - גב' שירלי אילת גרינברג
  • 15/07/2021 - מר עמי פרגו
  • 28/10/2021 - ד"ר אלכס אביב

ההשתתפות חופשית. כדי להמנע מהתפרצות לא רצויה ההשתתפות לנרשמים בלבד. נרשמים יקבלו תזכורת עם קישור שתשלח ביום ההרצאה.
מספר המשתתפים מוגבל

להרשמה לסדרה וקבלת תזכורת במייל


הקשר הטיפולי כריתמוס אנאליטי משותף, אה סימטרי והדדי, מהנה ומרפא - מעבר לפחד "לא להיות" קיים הפחד "להיות": מילים שמנסות "לגעת" | עמי פרגו גופר

יום חמישי, 15/07/21, 20:00-21:15

התינוק האנושי מתמודד סימולטנית עם שתי מטלות התפתחותיות: (1) היכולת לבנות "אוטונומיה נפשית" , (2) היכולת לבנות "חוכמת מגע", יכולת המתבססת על פוטנציאל אבולוציוני  מולד להנאה מבנית ריתמוס משותף  ,שונה ומשתנה, עם הדמויות המטפלות המשמעותיות בילדות, המאפשרת את "חדוות מגע הביחד" עם ה"אחרים המשמעותיים" בבגרות, תוך-אישי בינאישי וקבוצתי.

הכמיהה והאימה מפוטנציאל ההנאה מבניית ריתמוס משותף עם האחר, משוחזרת כמובן גם  בסיטואציה הטיפולית, מודע ולא מודע.  המטפל, נדרש לשפת הבנה ולשפת התערבות פסיכודינמית אמיצה ואקטיבית במרחב הטיפולי(האישי או הקבוצתי) לבניית ריתמוס משותף   מהנה מרפא  אה-סימטרי והדדי,  המאפשר למטופל ביטוי משולב אמיץ, גם  של הכאב וגם  של חדוות מגע הביחד  במודע גם של המטופל וגם של המטפל!. (גם מפגש בין "מטופל מרתק" ל"מטפל מרתק").

עמי פרגו גופר, פסיכולוג קליני מדריך. מטפל אישי וקבוצתי, יועץ ל"מנהיגות עסקית" למנהלים והנהלות של ארגונים עסקיים. מורה וחבר ועדת הוראה בתוכנית התלת שנתית לפסיכותרפיה דינמית בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת ת"א. מלמד בנוסף בתוכנית להכשרת מנחי קבוצות  - בבית הספר לעבודה סוציאלית אוניברסיטת ת"א ובמסלול פסיכותרפיה קבוצתית בבית הספר לרפואה אוניברסיטת ת"א.

 

ההשתתפות חופשית. כדי להמנע מהתפרצות לא רצויה ההשתתפות לנרשמים בלבד. הנרשמים יקבלו תזכורת עם קישור שתשלח ביום ההרצאה.
מספר המשתתפים מוגבל

להרשמה לסדרה וקבלת תזכורת במייל


הרצאות קודמות בסדרה

"קונפליקט החלום" בטיפול הדינמי | מרצה ד"ר קובי סגל

יום חמישי, 24/12/20, 20:00-21:15

אנו חולמים כול לילה 3-5 חלומות. לרוב אנו לא זוכרים אותם. כאנליטיקאי שהחלום במרכז עבודתו אני סקרן לגבי "קונפליקט החלום" - מטפלים ומטופלים מתלבטים כמה לתת לחלומות מקום מרכזי בתהליך הטיפולי. בתקופת הקורונה נראה שהחלומות חזרו למרכז והופיעו חלומות טיפוסיים לתקופה מה שעורר בי תהיות. אני מתבונן בחלום דרך ארבע גישות מרכזיות : פרויד, יונג, הניאו-קלייניאנים, וביון וממשיכיו. ארבע גישות אלה נתנו מקום מרכזי לחלומות בעבודה הנפשית. אתאר חלומות אשר מבליטים את החלום ואת משמעותו מעבר למרכיבים אחרים בעבודה דינמית עם ילדים ומבוגרים.

 

תקווה בראי הטיפול הפסיכודינמי | מרצים: ד"ר יחזקאל כהן וד"ר אופיר לוי

יום חמישי, 18/03/21, 20:00-21:15

תקווה היא כוח מניע להצלחה והעצמה בטיפול פסיכודינמי במגוון הפרעות ואוכלוסיות. בהרצאה זו נדגים באמצעות שתי דוגמאות קליניות את כוחה ומשמעותה של התקווה להצלחת הטיפול הפסיכודינמי תוך נגיעה במחלוקות הקליניות הנוגעות לכוחה ומשמעותה של התקווה, להצלחת הטיפול. נתאר את תפיסותיהם של פסיכואנליטיקאים שונים (ויניקוט, קוהוט וסטיבן מיטשל) ותיאורטיקנים נוספים (בקצרה) - שאינם מזוהים עם הגישה הפסיכודינמית.

 

מ- Super-Vision לחלימה משותפת: על התנועה שבין פנים לחוץ בתהליכי הדרכה בפסיכותרפיה | שירלי אילת גרינברג

יום חמישי, 20/05/21, 20:00-21:15

הדרכה פסיכודינמית הינה עולם ומלואו, הדורש הכשרה, למידה והתפתחות. בהרצאה זו נביט על שני אספקטים, הנשזרים ביניהם, מתוך עולם זה, באמצעות תיאוריות ודוגמאות: (1) התפתחות הגישות להדרכה פסיכודינמית, מ'פיקוח' על המודרך והמטופל ועד 'חלימה משותפת' של הנפשות המעורבות בתהליך; (2) באיזה אופן מושפעים תהליכי ההדרכה מגורמים חיצוניים ומוסדיים, וכיצד העבודה בתוך חדר ההדרכה מאפשרת תנועה, שינוי והתפתחות. .

 

לשימושכם, מדריך התקנה ושימוש בזום (zoom)

Photo by Yoko Saito on Unsplash


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.