כניסת חברים
חזרה לקהילהרוני פרישוף , פסיכולוגית קליניתhttps://www.hebpsy.net/Roni
 רוני פרישוף, פסיכולוגית קלינית בתל אביב. מדריכה בטיפול נפשי. באתר ניתן למצוא כרטיס ביקור, "אני מאמין" מקצועי, מאמרים, קישורים ופורום בנושא פסיכולוגיה, טיפול נפשי ועניינים שבנפש.
שיחת נפש
רמת אבטחה: פתוח לכולם
   
הודעה מקורית:
מאת:הצג את כרטיס הביקור של רוני פרישוף רוני פרישוף   [שלח דואר | הודעות נוספות בפורום]תאריך:16/8/2018 18:03

נושא:

מיניות בטיפול
תוכן:

הי בר,

ההודעה נעלמה כי האתר בדיוק עבר שרת. אבל הספקתי לקרוא אותה.

נראה לי שכבר פנית לפורום בהקשר של הטיפול שלך, ואני חשה שהתערבות שלי בטיפול שמתקיים עלולה להפריע לטיפול. אענה לך בקצרה, ולהבא אני מציעה שכל מועקה שיש לך ביחס למטפל שלך תביאי לטיפול, זה חלק חשוב ומשמעותי בתהליך.

לשאלתך, מיניות ורגשות מיניים הם חלק חשוב ובריא בחיים. טבעי להימשך לבני אדם אחרים בכל מיני הקשרים, וטבעי להימשך לאדם שמתייחס אלייך בחום ואהדה ויש ביניכם קשר קרוב. אין בתחושה הזו שום פסול או חולי, וטוב שהעזת לשתף.

לרגשות מיניים כלפי המטפל יכולות להיות משמעויות עמוקות וחשובות, כתבתי על זה קצת כאן.

כללי האתיקה המקצועית, וגם חוקי המדינה, אוסרים על מימוש קשר מיני בין מטפל/ת למטופל/ת. כלומר, בואי נבחין בין רגשות לפעולות.  להרגיש את הדברים זה טבעי ובריא, ולדבר על זה יכול להיות משמעותי. לפעול לכיוון של מימוש הקשר המיני זה מאד לא רצוי, ואסור על המטפל.

לגבי ההערה של המטפל שלך שגם לו יש רגשות מיניים כלפייך, אני לא יודעת מה לאמר. אני לא יודעת אם ציטטת אותו במדוייק ולמה הוא התכוון. את כמטופלת יכולה להתבטא בחופשיות על כל דבר, המטפל צריך להיות יותר מאופק ושומר. אני מקווה שאת סומכת עליו. אם יהיו מכיוונו מעשים בעלי אופי מיני (כמו מגע, או הצעות שונות) זה צריך להדליק נורה אדומה.

בהצלחה,

רוני

מתחם פרסום: שים/י לב: זהו מתחם ציבורי, הדברים שתכתוב/י יהיו חשופים לכל.
מאת:
*נא להקליד את המילה : בשדה הבא: (מנגנון זה נועד לחסום תגובות של תוכנות רובוטיות)
 
נושא:
תוכן ההודעה: