כניסה כניסת חברים
חזרה לקהילהבית הספר הגבוה לפסיכולוגיה חינוכיתhttps://www.hebpsy.net/edupsy
 בית הספר הגבוה לפסיכולוגיה חינוכית הוא השלוחה ומרכז הלמידה במחוז ת"א של המדרשה הארצית ללימודים מתקדמים בפסיכולוגיה חינוכית, שפ"י. לבית הספר שני מסלולי למידה: בית הספר הגבוה לטרום מתמחים ולמתמח

בית הספר הגבוה לפסיכולוגיה חינוכית של שפ"ח ת"א יפו


רמת אבטחה: פתוח לכולם
חיפוש   

תצוגה 
מנהלי הפורום מנהלי הפורום
כעת בפורום כעת בפורום   [כל ההודעות...]
פרקטיקום,... - משה אלון
דפיות פורום דפיות פורום  [+] הוסף דפית
מאמרים קישורים
 

פסיכולוגיה חינוכית - הפורום הפתוח


משה אלון

» פסיכולוג/ית, מספר רישיון: 1572

כתבו אלי כתבו אלי

שמי משה אלון,

אני פסיכולוג חינוכי במעמד מדריך, מטפל אנליטיקאי יונגיאני ומטפל משפחתי מוסמך.

40 שנה עבדתי בשירות הציבורי, בעיקר בשפ"ח ת"א-יפו וגם ניהלתי את השפחי"ם בגבעת שמואל ובאור יהודה.

בשפ"ח תל-אביב-יפו התחלתי את דרכי כפסיכולוג בתחנת יפו ( קרוב למקום הולדתי וגדילתי עד גיל 20) ולאחר מכן 23 שנים כהנתי כס. מנהל השפ"ח ושמונה שנים כהנתי כמנהל השפ"ח.

באוקטובר 2017 יצאתי לגמלאות.

אני עובד בקליניקה כיום הממוקמת בגבעת-שמואל. בעיקר מטפל בילדים, בבני נוער ובמבוגרים. 

אני עובד גם עם הורים בהדרכת הורים, בהדרכת פסיכולוגים בהתמחות ובהסמכה להדרכה, מייעץ למנהלים, מנחה קבוצות. תחום היעוץ הארגוני/מערכתי הוא חלק חשוב מהכשרתי וניסיוני. בינואר 2021 חזרתי לעבוד בשירות הציבורי, בשפ"ח לוד, ושם אני משמש כמדריך למתמחים. העבודה בלוד מאד תפורה עלי הן בהיבט ההדרכתי, עם האוכלוסיה היהודית ערבית בשפ"ח ובעיר, הן בתרומתי מניסיוני בתחום מצבי חירום פרטניים, בית ספריים וקהיליתיים.

עיקר ניסיוני הוא עם ילדים ובני נוער שחוו אירועי חיים חריגים, המגלים קשיים התנהגותיים בבית ספר, מתקשים ביחסים עם בני גילם, מגלים חרדות, כאלו שעברו פגיעות מיניות או עשו ניסיונות אובדניים. הכשרתי וניסיוני מאפשרים לי גם לסייע למבוגרים בגילאים שונים, כאלו שעברו התנסויות חיים המקשים ומעיקים עליהם ומפריעים לתפקודם, או כאלו הרוצים לעבור מסע לגילוי עצמי. ייחדיות הטיפול שלי בילדים ובבני נוער היא בעבודה הדוקה ומשותפת עם הצוות החינוכי ומטפלים נוספים, לאורך זמן, על פי הצורך ובהסכמת ההורים. נראה שלגילי יש יתרון בעבודה טיפולית עם בני/ות הדור השלישי.

עד חודש יולי 2021 שמשתי ככיו"ר של העמותה הישראלית היונגיאנית החדשה. מלאתי תפקיד זה בשמחה ובהתנדבות. בעיקר ראיתי לנגד עיני את חשיפת התחום למטפלים שונים ולציבור הרחב.

אני פעיל מאד בכתיבה בתחום היונגיאני וגם בפסיכולוגיה חינוכית ומפרסם מאמרים באתר פסיכולוגיה עברית, באתר העמותה היונגיאנית הישראלית החדשה וב"מארג", כתב עת פסיכואנליטי. אני משתתף בכנסים רבים כמקשיב וכמרצה בארץ ובעולם.

בשירות הצבאי שירתתי בנח"ל וסיימתי את דרכי בצה"ל בשירות הסדיר כקצין בדרגת סגן, בתפקיד מדריך בבה"ד 1. לקחתי חלק בשלוש מלחמות: ההתשה, יום כיפור ולבנון הראשונה. שרתתי במילואים בשריון ואחר כך בחיל אוויר עד גיל 50.

אני סבא לחמש נכדות מקסימות ולנכד אחד מקסים גם כן, ומסייע לשני ילדי הרופאים ובני זוגם בגידול ילדיהם.

עוסק רבות בספורט, בעיקר: טניס, כדור-עף חופים, סקי בחורף והליכה.

תחום האומנות לענפיו השונים מהווה מרכיב חשוב בחיי וחלק גדול מזמני הפנוי מוקדש להקשבה למוזיקה, ברובה קלאסית, מזרחית ושירים של פעם. לצפייה בסרטים, להצגות תיארטרון, למוזיאונים ועוד.

כתובת המייל שלי: alonmosh@gmail.com

מאמרים שפירסמתי באתר:
רשימה מלאה...

7/8/2018

מודל התערבות מערכתי: מנהל-ה

חזרה

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של ***USER_NAME***, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי ***USER_NAME*** ובאחריותו/ה.