כניסת חברים
חזרה לקהילהרוני פרישוף , פסיכולוגית קליניתhttps://www.hebpsy.net/Roni
 רוני פרישוף, פסיכולוגית קלינית בתל אביב. מדריכה בטיפול נפשי. באתר ניתן למצוא כרטיס ביקור, "אני מאמין" מקצועי, מאמרים, קישורים ופורום בנושא פסיכולוגיה, טיפול נפשי ועניינים שבנפש.

שיחת נפש
רמת אבטחה: פתוח לכולם

 
מנהלי הפורום
כעת בפורום   [כל ההודעות...]
תודה - דנית
חרדת נטישה... - רוני פרישוף
מיניות בטיפול - רוני פרישוף
מגבלות הפורום - רוני פרישוף
דפיות פורום  [+] הוסף דפית
 
 הוספת תגובה הוסף תגובה חדשה | עבור לאשכול הדיון הקודם לאשכול הקודם | עבור לאשכול הדיון הבא לאשכול הבא | חזרה לפורום חזרה לפורום
מאת:קרןתאריך:19/5/2007 09:38

נושא:

רגרסיה בטיפול
תוכן:היי רוני,

אני ממשיכה להתעדכן בשאלות ובתשובות שבפורום שלך, ויחד עם זאת ממשיכה להתגעגע לימי השיחה הקבוצתית...

יש לי שאלה (או אולי שאלות..) לגבי רגרסיה בטיפול.
קודם כל, אני רוצה לוודא שאני מבינה את המושג נכון. אני מבינה שהכוונה לרגשות מוקדמים שמשתחזרים בקשר עם המטפל. האם הכוונה גם לרגשות ילדותיים למשל? אם לדוגמא המטופל מוצא את עצמו משחק יותר, נהנה ומשתובב כמו ילד... האם גם רצונות ילדותיים ומעשים ילדותיים נובעים מרגרסיה? אילו ביטויים נוספים יכולים להיות לרגרסיה?
בזמנו, כששאלתי אותך על החייאת זיכרונות טראומטיים בטיפול, כתבת לי שהזיכרונות הטראומטיים עולים ברגשות עוצמתיים כלפי המטפל, בתוך הקשר הטיפולי. האם רגרסיה היא תנאי הכרחי להעלאת זיכרונות מוקדמים (מודחקים או מוכחשים)? האם רגרסיה תמיד מופיעה בטיפול דינמי?
האם מטפלים מעודדים תהליכים של רגרסיה אצל המטופלים שלהם או שזה פשוט קורה לבד, ואם הם אכן מעודדים, הייתי רוצה לדעת מדוע, ומהי הדרך בה עושים הם את זה?

המון תודה,

קרןתגובות  הוספת תגובה הוסף תגובה להודעה זו
עם תגובות it's never to late to have a happy childhood : רוני נוה פרישוף
19/5/2007 14:40
תאריך:
 
21/5/2007 14:22
תאריך:
 
ללא תגובות יופיו של הספק : רוני נוה פרישוף
25/5/2007 17:24
תאריך:
 הוספת תגובה הוסף תגובה חדשה | עבור לאשכול הדיון הקודם לאשכול הקודם | עבור לאשכול הדיון הבא לאשכול הבא | חזרה לפורום חזרה לפורום