עוד יהיה לך בית מלבנים

שבוע פורים שנפתח בשמחה על שפע הגשמים מסתיים בקולות מלחמה בדרום. האם אפשר באווירה כזו להתפנות לחשוב? לחשוב על עצמנו? להבין את עצמנו? העיסוק במנטליזציה עבר כחוט השני בכמה מאמרים השבוע: נטע לוי כתבה סקירה נוגעת ויפה על כנס בהשתתפות פיטר פונגי, שטבע את המונח ב96. וגם בחירת העורכת הוא מאמר העוסק בנושא זה: על מצבי טרום מנטליזציה והפרקטיקה הטיפולית בהפרעת אישיות גבולית. אפשר להמליץ גם על מצגת מביקור קודם של פונגי בישראל ב-2007:  Infancy and Borderline Personality Disorder / Peter Fongay.
חברי קהילת האתר שיתפו השבוע מפרי יצירותיהם: לאה מרום גרוסמן מציגה סיפור קצר פרי עטה, ואמירה אור מציגה יצירות ברוח פורימית. ובבלוג "החיים, הנפש, היצירה" של רות נצר: שירים על שירה.
רשמים מכנס שעסק בנוכחות גוף המטפל בפסיכואנליזה מביאה לירונה רוזנטל. ועוד היבט של מעורבות הגוף בחיי הנפש, בפוסט על שובה האפשרי של ההיסטריה ההמונית. על דיבורו של הגוף ותפקידה של ההיסטריה כפי שרואה אותה דר' סמואל גרסון בסקירה מכנס שנערך בקיץ האחרון, שמביאה מריאנה גייטיני.
ועוד באתר: פרק מספרם של ד"ר גורדון ניופלד וד"ר גאבור מאטה, העוסק במקום ההורים והמשפחה בחיי ילדים, שלטענתם, נדחק הצידה. ולסיום, מה שהתחיל את השבוע האחרון: לאחר עוד ביקור בישראל של ביירון קייטי, שסוחפת אחריה מטפלים קונבציונאליים ואחרים, קישור לראיון שנערך איתה במוסף "הארץ". מקווים לימים של שקט, שגשוג ובטחון.

"עוד יהיה לך בית מלבנים
וחלון עטוף וילון פרחים.
עוד תראי את הירח בא לבקר
כל ערב מעבר לגדר
כל ערב מעבר לגדר" (מילים: אדמית הראל)

3 תגובות בנושא “עוד יהיה לך בית מלבנים”

 1. תודה רבה על הקישורים, המאמרים, השיר הקטן ובכלל.
  כל יום ראשון, המייל מופיע כמתנה לשבוע חדש ועמוס.
  ישר כוח
  תנו אומץ לנפשנו.

 2. למערכת "פסיכולוגיה עברית"

  תודה רבה על מתן מקום כל כך מכובד לסבא ולכורסה ולי.
  מודה לכם בהתרגשות רבה

 3. שלום לשולח לי באופן קבוע את כתב העת הווירטואלי.
  אולי הייתה צריכה להתרחש תקלה כדי שאעצור רגע להודות על הנשלח. אני מוצאת עצמי מחכה למייל עם המאמרים המגוונים, העשירים והמרתקים. רק שהפעם כשאני מנסה לפתוח קובץ מופיע דף ריק.
  מאחר ואני לא מבינה גדולה במחשבים אני תוהה אם הלקוי הוא במחשב שלי, לא נראה הגיוני ובכל זאת… האם משהו במשלוח שלכם לא תקין?
  תודה על כל מה שהיה
  מחכה לקרוא את שנכתב
  יום נפלא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>