עינת ברונסטין
עינת ברונסטין

עינת ברונסטין

עינת ברונסטין


ברוכים הבאים לדף הבית שלי!

אם הגעתם לאתר הזה, יתכן שאתם מחפשים מישהו שיוכל לעזור ולכוון בנקודה שבה המשאבים שלכם אולי לא מספקים.
יתכן שאתם חווים משבר, מצוקה כלשהי, ואתם מחפשים תשובות, הסברים, הבהרות לדברים שקורים (או לא קורים) בחייכם. ולפעמים אנשים פשוט צריכים אוזן קשבת, אמפטיה, תמיכה בתקופה קשה.

אני עובדת עם אנשים במשך שנים רבות.  דרך הניסיון שצברתי גיבשתי מספר עקרונות בסיסיים שעל פיהם אני מתנהלת והם הבסיס לקשר שאני יוצרת עם כל מי שאני עובדת איתו.

אני מאמינה שכל אדם זקוק שיקשיבו לו בכבוד ובסבלנות.

אני מאמינה שמקורות הכוח וההצלחה של כל אחד מצויים בתוכו.

אני מאמינה שבכל טיפול מתקיימות המטרות הבסיסיות  - לעזור לאדם לאתר, להבין,להתמודד ולהתגבר על מה שמקשה עליו לחיות את חייו באופן הנכון והאמיתי לו, ובמקביל למצוא ולהעצים את המשאבים והכוחות אשר עומדים לרשותו.

אני מאמינה שכדי שאדם יעבור תהליך טיפולי מוצלח, על המטפל  ליצור איתו קשר המבוסס על אמון, בטחון, אמפטיה, נגישות, כבוד וסבלנות.

אני מאמינה שבתהליך הטיפולי המטפל הוא כלי אשר מציע נסיון וידע באופן אחראי ומקצועי אבל מרכז התהליך הוא האדם המטופל וסיפורו.

אני  מאמינה שכיון שכל אדם חווה ומתפתח בדרך היחודית לו, נחוץ למטפל מגוון כלים כדי שיוכל להציע למטופל את התהליך האפקטיבי ביותר עבורו.  אני משתמשת, לפי הצורך, בסיפורים, דמיון מודרך, הומור, טקסים, משימות ועוד.

כרטיס ביקור

עינת אבני ברונסטין,
LCSW

טלפון: Einat_b@sbcglobal.net    054-2469926


~ פסיכותרפיסטית מקצועית ומנוסה, בעלת 18 שנות ניסיון בעבודה טיפולית עם יחידים, זוגות, משפחות וקבוצות.

~ מטפלת בבעיות זוגיות ומשפחה, חרדה, דכאון, משברים, מעברים, הפרעות אכילה ועוד.

~בעלת ניסיון עשיר ביצירת והנחיית סדנאות, סמינרים, קורסים והרצאות בארה"ב ובישראל.

~ מומחית בשיטת ה- IFS  הנותנת כלים יוצאי דופן להתמודדות עם כל אתגרי החיים ומאפשרת צמיחה והעצמה ברמה האישית, המקצועית, הזוגית והמשפחתית.

עינת היא בעלת תואר במשפטים מאוניברסיטת ת"א ובעלת תואר שני (MA) בטיפול ועבודה סוציאלית קלינית                                 מ- WASHINGTON UNIVERSITY בסנט לואיס, ארה"ב. בוגרת הרמה הגבוהה ביותר (רמה 3) בהכשרת IFS.


~מפגשים טיפוליים ניתנים גם באנגלית~
Therapy can be provided in English and in Hebrew

EINAT AVNI BRONSTEIN, LCSW
Phone 054-2469926  Einat_b@sbcglobal.net

 A professional psychotherapist with 18 years of experinence working with indiniduals, couples, families and groups.
~ Specializes in relationship issues, anxiety, depression, life's transitions and crisis, eating disorders and more.
~ An experienced creator and presentor of seminars, workshops and retreats in the USA and
Israel.
~ Specializes in the IFS method - a unique therapy model that provides people with exeptional tools to manage life's challenges and enables growth and empowerment personally, professionally, in relationships and in all aspects of life.

Einat earned a Law degree from Tel Aviv University and a Master level (MA) in Clinical Social Work from Washington University in St. Louis, Missouri, USA
Completed the highest training level of IFS (Level 3) in Chicago

 
 .


 

 

שיטת ה-IFS


שיטת ה -  IFS - INTERNAL FAMILY SYSTEMS

המודל פותח בארה"ב  ע"י ד"ר ריצ'ארד שוורץ, פסיכולוג יהודי משיקגו, בשנות השמונים. הוא התחיל כמטפל משפחתי-מערכתי ומאוד האמין בקשר ובהשפעה ההדדיים שיש לחלקים שונים במערכות אנושיות. החידוש היה בכך שהוא מצא מערכת חלקים מורכבת בתוך האדם היחיד עצמו, ובלב המערכת הגדיר את הגרעין הפנימי שלנו, ה"SELF" ה-"עצמי" . ד"ר שוורץ התחיל ללמד ולהפיץ את השיטה בשנות התשעים המוקדמות וכיום משתמשים בה אלפי מטפלים מדיסציפלינות שונות בכל רחבי ארה"ב. גרעין חזק של מטפלי IFS נמצא גם באירופה (גרמניה בעיקר) והוא בשלבי הקמה וגיבוש בישראל. ד"ר שוורץ מוזמן להרצות בכל הכנסים הנחשבים בארה"ב ובעולם, והיה אורח של אוניברסיטת ת"א ב- 2007 כשהעביר סדנת הכרות למטפלים במשך 3 ימים.

זוהי גישה הומניסטית וחיובית המדגישה את הכוחות שבאדם תוך התמודדות מכובדת ואמיצה עם הקשיים והמגבלות. פעמים רבות החיים שלנו מתנהלים על פי ציפיות של אחרים מאיתנו, הכתבות משפחתיות ותרבותיות, או שחיינו מורכבים מבחירות והחלטות שקיבלנו מתוך פחד, חשש, הימנעות מקונפליקט וקושי, ולא ממש מבטאים ומשקפים את מי ומה שאנחנו באמת.  מטרת השיטה היא לעזור לאדם למצוא ולחזק את ה"אני" האמיתי שלו, זה שמעבר לפחדים ול"מוכרחים", על מנת שינהל את חייו מתוך הקול הפנימי והאותנטי שלו, מתוך עצמיותו האמיתית.

השיטה אינה רק מודל טיפולי לאנשים במצוקה, היא בעיקר מעניקה כלים ותובנות לחיים טובים, עשירים ונכונים לנו יותר.  זהו מודל שניתן ללמד וליישם בכל מערך אנושי – בזוגות, משפחות, קבוצות מסוגים שונים, ארגונים ומקומות עבודה. התהליכים שהשיטה מאפשרת יוצרים מסגרת של בטחון, קירבה ואמפתיה בין אנשים. במסגרת בטוחה זו נוצרת הידברות כנה ועמוקה יותר בין המשתתפים ומתאפשרים שינויים עמוקים וארוכי טווח.


עיקרי המודל
 

המודל רואה את המערכת הרגשית של כל אדם כמורכבת מחלקים רבים ושונים (
(PARTS. החלקים כוללים גם רגשות (כעס, עצב, פחד וכו') וגם תכונות אופי (שאפתנות, פרפקציוניזם, הומור, וכו').

החלקים מתחלקים ל-3 קבוצות שונות בעלות תפקידים ואפיונים שונים. שלושת הקבוצות הן:

        הגולים – אלו חלקים ש"הגלינו" או הדחקנו למקומות רחוקים בתוכנו כי אין לנו רצון להרגיש ולחוות אותם. בקבוצה זו נמצאים כל הדברים הכואבים כמו פחד, חרדה, בדידות, חוסר ערך, השפלה, חוסר אונים, זיכרונות מטראומות אם היו לנו, בושה     ועוד. אלו פשוט דברים שקשה וכואב לנו להרגיש והמערכת מנסה "לסגור" אותם באיזו גלות נפשית כדי שלא נרגיש את הכאב.  אם הגולים, למרות מאמצי ההדחקה שלנו, בכל זאת "מופעלים" ע"י איזה טריגר חיצוני, הם בד"כ מציפים אותנו בתחושות הקשות שהם נושאים ואנו מרגישים רע. 

 המנהלים – אלו החלקים שמנהלים את חיינו. תפקידם הוא ליצור עבורנו סביבה "נקייה" מטריגרים שעלולים להפעיל גולים. המנהלים מנסים ליצור עבורנו התנהלות שיש בה (לפחות כלפי חוץ) שליטה והצלחה. המנהלים שלנו בד"כ הם החלקים שנוח לנו להראות לעולם (שלא כמו הגולים, שהם הפצעים והפגיעויות המוסתרים שלנו). דוגמאות לחלקים מנהלים הן: פרפקציוניזם, נחמדות, הימנעות מעימותים, שאפתנות, צורך בשליטה ועוד.

 הכבאים – כאשר המנהלים לא מצליחים למנוע טריגרים וגולים פורצים ומציפים אותנו, נכנסת לפעולה קבוצת הכבאים.  הם נקראים כך כיון שהם מוזנקים כשיש מצב חרום במערכת, דהיינו, גולה מציף אותנו ואנחנו סובלים. תפקיד הכבאים הוא להפסיק את הכאב בכל מחיר וכמה שיותר מהר.  לצורך זה הם משתמשים לעיתים בכלים מאוד קיצוניים.  בקבוצה זו נמצאות כל ההתמכרויות למיניהן.  כאשר אנחנו מרגישים בדידות, דיכאון, חרדה ואנחנו משתכרים עד אובדן חושים או משתמשים בסמים הרי בעצם אנחנו מפסיקים את הכאב בדרך של טשטוש החושים.  התמכרויות לאוכל, הימורים, מין וקניות גם הן פעולה של הכבאים שלנו שבאמצעות התנהגות אובססיבית וקיצונית מסיחים את דעתנו מהכאב ומשקיעים אותנו במשהו אינטנסיבי אחר.  כבאים פחות קיצוניים ויותר מקובלים חברתית הם: שינה מופרזת, אכילה מופרזת, הסתגרות, וורקוהוליזם, ועוד. הכבאים הם מנגנוני התמודדות לא בריאים שכן הפעילות שלהם יוצרת זירה נוספת של מצוקה ובעיתיות.

"Self" -העצמי הגבוה, ה- זהו אינו חלק אלא הגרעין המהותי והאותנטי שלנו. "העצמי" הזה היה קיים כשנולדנו, לפני שהיו לנו התנסויות שיצרו חלקים.  כאשר אנו מאזינים ל"עצמי" אנחנו שומעים את הקול האותנטי שלנו ולא את הפחדים והפצעים וההגנות שלנו. לפעמים זהו הדבר שלו אנו קוראים אינטואיציה, ידיעה פנימית שלא תמיד אפשר להסביר אותה אבל היא חזקה וברורה. כשאנחנו מחוברים יותר ל"עצמי", יש חוויה של מנהיגות פנימית, של שלווה פנימית שבאה ממקום של שלמות ויכולת לבטא את עצמנו, בכל תחומי החיים, באופן אמיתי ונכון.

מטרת הטיפול בשיטת ה- IFS : להביא את המערכת הפנימית ליותר הרמוניה ואת ה"עצמי" להיות מנהיג המערכת.  לצורך זה יש לטפל בגולים קודם כל. כאשר הפצעים הפנימיים האלה נרפאים, כל המערכת נרגעת.  המנהלים לא צריכים לעבוד כל כך קשה ולהחזיק כל כך הרבה מתח פנימי, הכבאים לא מופעלים והאדם מרגיש שלוו יותר ומחובר יותר לעצמו, ואינו מנהל את חייו רק מתוך הכאב והפגיעות והצורך להסתיר אותם.

העבודה בשיטה נעשית מתוך כבוד רב לכל החלקים.  אין חלקים רעים. גם חלקים קיצוניים ומסוכנים (כבאים שגורמים להתנהגות אובדנית, פגיעות פיזיות כמו חיתוך, מריטת שיער, הרעבה וכו') הם רק חלקים שמנסים לעשות את תפקידם ולעמעם את הכאב שלנו בכל מחיר.  המטרה היא לא לחסל חלקים שכן הם חלק אינטגראלי מאיתנו, אלא להרגיע אותם ולעזור להם להשתנות. הם יכולים להשתמש בכישוריהם וניסיונם כדי לעשות עבורנו דברים טובים ומועילים, כאשר המערכת מאוזנת ופועלת תחת מנהיגות ה"עצמי".

העבודה בשיטת ה- IFS מתאימה מאוד לשימוש בכלים שונים כמו אמנות, תנועה, פסיכודרמה, דמיון מודרך ועוד, אשר מאפשרים למטופל להתחבר ולעבוד עם החלקים השונים בדרכים חווייתיות מגוונות.    

 


 

צרו קשר

מוזמנים ליצור עימי קשר.


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.