לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

האם יש לכם מטופלים/ות המתמודדים/ות עם דיכאון מאזור ירושלים והסביבה?


פורסם על ידי אלון מוראש ב-15/6/2022.

האם יש לכם מטופלים/ות המתמודדים/ות עם דיכאון מאזור ירושלים והסביבה?
לפרויקט מחקר חדשני דרושים.ות נבדקים.ות המתמודדים.ות עם דיכאון. הפרויקט ממומן על ידי האיחוד האירופי ומתקיים במקביל במספר מעבדות בארץ ובאירופה. בארץ, מובילים את המחקר פרופ׳ עומר בונה (הדסה, ירושלים) וד״ר מור נחום (האוניברסיטה העברית).
רציונל המחקר: במסגרת המחקר, נבדקת ההיתכנות והיעילות האפשרית של טיפול חדשני, לא פולשני, לדיכאון: הטיפול מערב שילוב של גרייה מוחית לא פולשנית (tDCS) יחד עם משחק וידאו ממוחשב לאימון של תפקודים ניהוליים, והוא מבוצע מהבית. גרייה מוחית לא פולשנית של הקורטקס הפרה-פרונטלי (prefrontal cortex) נמצאה במספר מחקרים כטיפול קו שני לדיכאון. בנוסף, משחקי וידאו המאמנים שליטה קוגניטיבית נמצאו גם הם כמשפרים תפקודים ניהוליים ומצב רוח בקרב חולי דיכאון. במחקר הנוכחי, נבדקת יעילות השילוב שלהם כטיפול אפשרי לדיכאון.
מי מתאים להשתתף במחקר?
נבדקיםות המתמודדיםת עם דיכאון קל עד בינוני, בגילאי 18-65.
המחקר יכול להתאים לנבדקים הנמצאים ב, או הממתינים לטיפול פסיכולוגי.
מה נדרש ממשתתפי המחקר? נבדקים אשר יימצאו מתאימים באופן ראשוני בשיחת טלפון יוזמנו למעבדה של ד״ר מור נחום בהר הצופים בירושלים, שם יעברו הערכות בסיס. משתתפי המחקר יוקצו בצורה רנדומלית לקבוצת המחקר או לקבוצת ביקורת (משתתפי קבוצת הביקורת זכאים לקבל את משחק הוידאו האקטיבי בתום השתתפותם). המחקר מתבצע מבית הנבדק וכולל אימון הנמשך כחצי שעה ביום במשך כ-6 שבועות. משתתפים יקבלו החזר כספי עבור נסיעות והחזר הוצאות חניה.
דרוש מידע נוסף?
מידע נוסף לגבי הפרוייקט מפורט באתר האינטרנט של הפרויקט: http://thediscoverproject.site/
לפרטים נוספים לגבי המחקר ניתן לפנות לחוקרת המובילה את הפרוייקט, ד״ר מור נחום מהאוניברסיטה העברית, בכתובת אימייל: mor.nahum@mail.huji.ac.il
לבדיקת התאמה למחקר או קבלת פרטים נוספים, ניתן לשלוח הודעת ווטסאפ לטלפון 050-2626303 או לפנות באימייל לכתובת discoverp233@gmail.com

» אבקש שמודעתי לא תפורסם באתר אחר. במידה ופורסמה, אבקש להסירה.

תוכן מודעה זו פורסם על ידי המשתמש.ת ובאחריותו. נתקלת במודעה פוגענית או לא ראויה, ניתן לדווח לנו.

פניה אל אלון מוראש

עוד מרואיינים למחקר

הוספת מודעה