פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×איור מאת רות נצר
רות נצר ©
זכור אותי

הקבוצה הטיפולית של השירות הפסיכולוגי באוניברסיטת ת"א פותחת את שעריה

הקבוצה הטיפולית של השירות הפסיכולוגי באוניברסיטת ת"א פותחת את שעריה
למי הקבוצה רלוונטית?
הקבוצה מתרחשת בשירות הפסיכולוגי של אוניברסיטת ת"א ועל כן מרבית המשתתפים בה הם סטודנטים בחוגים השונים. יחד עם זאת, הקבוצה פתוחה גם למשתתפים אשר אינם נמנים על קהל הסטודנטים באוניברסיטה, אשר מחפשים להשתתף ולקחת חלק במרחב טיפולי משותף בו יוכלו להבין את עצמם יותר, לחוות חוויות רגשיות שונות למול משתתפים אחרים ולהתפתח כבני אדם.
מה מביא אנשים לפנות לטיפול קבוצתי?
אין סוף לסיבות שבגינן פונים אנשים לטיפול קבוצתי. האחת תפנה בשל בדידות, השני מתוך תחושה של ריקנות, השלישית תרגיש שהאנשים בחייה לא מבינים אותה ותרצה להבין מה חלקה בכך והרביעי כי יחוש שאינו מצליח להרגיש "מגע" עם העולם. כל פונה ועולמו, כל פונה וסיבתה, אולם בכל אופן ניתן לומר כי כל מי שמחפש טיפול קבוצתי מרגיש כי לאחר ישנה השפעה עליו, על תחושותיו ועל האופן בו הוא חווה את העולם ועל כן הוא מחפש מרחב בו יוכל להימצא יחד עם משתתפים נוספים ולברר את הסוגיות שעל ליבו.
מה קורה בקבוצה?
ההשתתפות בקבוצה באופן קבוע ושבועי יחד עם משתתפים אחרים מביאה להיווצרות יחסים משמעותיים בתוך הקבוצה. במהלך הפגישות מתאפשר למשתתפים לבחון את יחסם לאחרים ולחילופין את יחס האחרים אליהם וכמו כן את היחסים והרגשות למול ההנחיה. מטבע הדברים, יחסים מביאים איתם קשת של חוויות, רגשות והבנות. בקבוצה מתאפשר לחקור את הדברים המתרחשים, את התפקידים השונים שאנו ממלאים בה ואת אופני התקשורת שלנו למול הזולת. ובעיקר, מתאפשר לנו לחוות את עצמנו במערכות יחסים אלו ובמקביל להבין מה קורה לנו ב-“live”, יחד עם המשתתפים האחרים.
לעניינים הטכניים
הקבוצה מתרחשת כל יום שני בשעות 17:00-18:30.
מונחית על ידי פסיכולוג בהתמחות קלינית
המחיר לחודש הינו 470 ₪ לסטודנטים ו-720 ₪ למי שאינו סטודנט.
03-6408505

פורסם על ידי יובל דובי, ב-17/6/2019.

יצירת קשר