לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
 
23.5.2011: יותר ילדים, פחות שאיפות? שוב הכל תלוי במגדר

23.5.2011: יותר ילדים, פחות שאיפות? שוב הכל תלוי במגדר

שפיות זמנית | 23/5/2011 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

רבות נכתב על השינויים המתרחשים בשוק העבודה, וחדשות לבקרים אנו נתקלים בכותרות בעיתון כלכלי זה או אחר המבשרת שנשים מעורבות יותר בשוק העבודה והפערים בינן לבין גברים מצטמצמים. מעבר לעובדה שהפערים בשכר עדיין גדולים מאוד, נראה כי למגדר השפעות גדולות על תחומים מלבד שכר כמו סיכויי קידום, או על ציפיות ממקום העבודה, כמו שאפשר לראות במחקר הזה.

 לפי מחקר חדש שהוצג לפני כחודש בכנס של wall street journal על נשים בכלכלה, נראה כי נשים מאמינות כי כל ילד שנולד להן סוגר בפניהם אפשרויות תעסוקה, ואילו גברים מחזיקים באמונה ההפוכה- כל ילד נוסף במשפחתם פותח בפניהם אופקי תעסוקה חדשים.
בתגובה לתוצאות המחקר אמרה נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה עו"ד ציונה קנינג-יאיר למגזין האינטרנטי onlife, כי "לא ניתן לנתק את חלוקת האחריות ההורית מהקידום בעבודה. כל עוד נשים הן האחראיות העיקריות ושני ההורים אינם מתחלקים ביניהם בכל הקשור להורות, הנשים הן שנפגעות. חלוקת האחריות ההורית צריכה להיתפס אחרת בתקופה זו, בה נשים רבות מתקדמות בעבודה. מדובר בתהליך ארוך ולמרבה הצער, טרם הגענו אל היעד המיוחל."

ד"ר רונית קרק, פסיכולוגית ויועצת ארגונית מהמחלקה לפסיכולוגיה והתכנית ללימודי מגדר באוניברסיטת בר אילן, התראיינה גם היא לאותו מגזין, וטענה כי הממצאים אינם מפתיעים מכיוון ששוק העבודה מבוסס ברובו על המסר כי עובד טוב, שלו סיכויי קידום, אמור לעבוד שעות רבות ולהיות זמין כמעט כל שעות היום. "התשובות של הנשים בסקר מעידות יותר מכל על הפנמה והסכמה עם חוקי המשחק האלה. הנשים פשוט מכיילות את הציפיות שלהן לפי מה שהן יודעת שאפשרי. כל עוד ישלטו הנורמות הבסיסיות שמכתיב העולם הגברי לפיו העבודה גולשת גם אל שעות הפנאי- התמונה לא תשתנה"


- פרסומת -

מטפלים בתחום

מטפלים שאחד מתחומי העניין שלהם הוא:
ד"ר רעות זרחוביץ
ד"ר רעות זרחוביץ
פסיכולוגית
תל אביב והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק)
לימור קופר
לימור קופר
עובדת סוציאלית
אונליין (טיפול מרחוק), פרדס חנה והסביבה
ד"ר עירית בלובשטיין
ד"ר עירית בלובשטיין
פסיכולוגית
חיפה והכרמל, אונליין (טיפול מרחוק), פרדס חנה והסביבה
נטע שוויקי
נטע שוויקי
פסיכולוגית
תל אביב והסביבה, רמת גן והסביבה
נעם קורן בן לולו
נעם קורן בן לולו
פסיכולוגית
פרדס חנה והסביבה
אלון בנרי
אלון בנרי
עובד סוציאלי
חיפה והכרמל

עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות לפוסט זה.