כניסת חברים
חזרה לקהילהרוני פרישוף , פסיכולוגית קליניתhttps://www.hebpsy.net/Roni
 רוני פרישוף, פסיכולוגית קלינית בתל אביב. מדריכה בטיפול נפשי. באתר ניתן למצוא כרטיס ביקור, "אני מאמין" מקצועי, מאמרים, קישורים ופורום בנושא פסיכולוגיה, טיפול נפשי ועניינים שבנפש.
שיחת נפש
רמת אבטחה: פתוח לכולם
   
הודעה מקורית:
מאת:הצג את כרטיס הביקור של רוני נוה פרישוף רוני נוה פרישוף   [שלח דואר | הודעות נוספות בפורום]תאריך:7/1/2012 14:47

נושא:

חוסר סיפוק בעבודה
תוכן:

הי גלית,

אני מברכת אותך על משאלתך לחוש אהבה, סיפוק ותשוקה בכל תחומי החיים: עבודה, זוגיות ובכלל. נשמע שחשוב לך לבוא לידי ביטוי, להגשים את עצמך, ולהנות מן הדרך.

טוב שאת ערה לכך שלא תמיד התחושות האלו מגיעות מהרגע הראשון, ולפעמים צריך לעבור תהליך כדי להתרגל, להשתלב, להתחבר, למצוא את מקומך ולבוא לידי ביטוי. בעבודה, כמו בשאר תחומי החיים.

לדעתי, החיים הם מתנה שמקבלים רק פעם אחת, ורצוי שתהיה עשירה בחוויות של סיפוק, חיות ומימוש עצמי.

לפעמים, כדי לממש את התחושות האלו, יש לעבור תהליכים פנימיים וחיצוניים שהם לא ספוגים בשושנים. למשל לימודים מפרכים, תהליכי השתלבות וקידום מסובכים באירגון, חיפוש הדרך האישית בדרך של "ניסוי ותעיה", למידה וצמיחה מכשלונות, עבודה פנימית על זהות, ביטחון עצמי ודפוסי חשיבה וכיוב'.

הצעד הראשון הוא חשבון נפש לגבי הגורמים הפנימיים שתורמים לתחושת חוסר הסיפוק, ולגבי האופק שיש לך במקום העבודה הנוכחי. את מכירה את עצמך הכי טוב. כדאי לברר עם עצמך האם יתכן שחוסר הסיפוק נגרם ממקורות אחרים מאשר העיסוק עצמו, כמו תקופה של דכדוך כללי, קושי להשתלב חברתית, קושי להיות "חדשה" או "קטנה", קושי בהתמדה ומשמעת עצמית, מרד בציפיות הסביבה, נטייה לראות את "חצי הכוס הריקה" וכו'. או שאת אכן לא מתחברת לתפקיד עצמו ולא רואה סיכוי לשינוי. כמו כן, נסי לבדוק מה ה"אופק" במובן של סיכויי ניידות וקידום, אפשרות לעצב את התפקיד באופן שיתאים לך יותר, השתלבות אירגונית וחברתית וכיוב'.

לכל אדם יש את השיקולים האישיים המניעים אותו, כאשר סיפוק ותשוקה לעבודה הם רק אחד מהם. שיקולים נוספים יכולים להיות: תנאי העבודה (תנאי עבודה נוחים, כמו היקף שעות ושכר, מאפשרים מקורות סיפוק ותשוקה בשעות החופשיות מעבודה), האלטרנטיבות הקיימות (ככל שיש יותר חלופות תעסוקה זמינות, כך קל יותר להחליף), אתגר אישי להתמיד במקום גם אם הוא לא אידאלי, צרכים כלכליים וכיוב'. רק את יודעת את תמונת השיקולים הכוללת שלך.

בקיצור, המטרה ה"גדולה" על פי סולם הערכים שלך היא לחוות סיפוק ותשוקה בעבודה כמו בכל תחומי החיים. לעיתים כדי להגשים אותה יש לעבור גם תקופות של קושי, וחשבון נפש לגבי הדרך. בתוכך נמצאת התשובה, עלייך לעבור מסע של חקירה פנימית כדי לגלות אותה ולאסוף כוח ואומץ כדי לממשה.

לפעמים ייעוץ אישי או מקצועי עוזר להגיע למסקנה לגבי סוג העבודה המתאימה ולגבי לבטי פרישה.

בהצלחה!

 

מתחם פרסום: שים/י לב: זהו מתחם ציבורי, הדברים שתכתוב/י יהיו חשופים לכל.
מאת:
*נא להקליד את המילה : בשדה הבא: (מנגנון זה נועד לחסום תגובות של תוכנות רובוטיות)
 
נושא:
תוכן ההודעה: