כניסת חברים
חזרה לקהילהרוני פרישוף , פסיכולוגית קליניתhttps://www.hebpsy.net/Roni
 רוני פרישוף, פסיכולוגית קלינית בתל אביב. מדריכה בטיפול נפשי. באתר ניתן למצוא כרטיס ביקור, "אני מאמין" מקצועי, מאמרים, קישורים ופורום בנושא פסיכולוגיה, טיפול נפשי ועניינים שבנפש.
שיחת נפש
רמת אבטחה: פתוח לכולם
   
הודעה מקורית:
מאת:הצג את כרטיס הביקור של רוני נוה פרישוף רוני נוה פרישוף   [שלח דואר | הודעות נוספות בפורום]תאריך:31/12/2011 20:33

נושא:

שאלה רצינית מאד
תוכן:

הי ליאת,

אין לי ספק שאת שואלת בשיא הרצינות. השאלה שלך מאד חשובה בעיני.

היא נוגעת במידת החופש והפתיחות שיש בין בני זוג, לעומת מידת הנימוס, האיפוק וההסתרה המתאימה בזוגיות.

היא נוגעת בעניינים של אינטימיות, קירבה, אהבה, ביטחון, קבלה ותשוקה.

שאלתך מאד חשובה!

התשובה קצת מסובכת. זוגות מתמודדים עם שני צרכים שונים, ששניהם מובילים למערכת התנהגויות שונה. מצד אחד, יש צורך בביטחון, המתבטא ברצון להרגיש כמה שיותר קרובים, מוכרים, ביתיים ופתוחים, ולהרגיש שבן/ת הזוג מקבלים אותנו בדיוק כמו שאנחנו, עם הקולות, הריחות, השריטות והשטויות. כלומר, להיות עם בן/בת הזוג הכי "טבעי" כאילו היינו ממש לבד.

מצד שני, יש צורך בתשוקה, המתבטא ברצון לחוש מסתורין, הפתעה, גיוון, בלתי ידוע ובלתי צפוי, יופי וגרוי. כלומר, להיות עם בן/בת-זוג כאילו הוא כל פעם חדש עבורנו, ולתת לו כל פעם לגלות משהו חדש ומסעיר בעצמנו.

להפליץ ליד בן הזוג, להשמיע קולות בשרותים (לפעמים עם דלת פתוחה), להסתובב בבית בעירום לא-מיני, לדבר בלי צנזורות, לא להקפיד על משקל הגוף וצורתו, להשאיר תחתונים זרוקים בסלון... כל אלו משרתים את הצורך בביטחון, פתיחות, מוכרות, קבלה בלתי-אמצעית וקירבה, אך עלולים לפגוע בצורך בתשוקה ומסתורין.

מצד שני, משטר קבוע של אסתטיקה, נימוס, איפוק ו"משחקי חיזור" עלולים ליצור חוויה של זיוף, "קבלה-על תנאי" והחנקה של צרכים אנושיים.

התשובה אם כן, תלוייה במינונים של שני הצרכים בתוך הקשר. זה בסדר להפליץ ותמיד רצוי לבקש סליחה (כי אף פעם אסור לקחת את הפרטנר כמובן מאליו). אך צריך גם לזכור לטפח את האסתטיקה, האירוטיקה והנימוס, כדי שההיבטים האלו לא יישחקו.

וכמובן צריך לזכור שכל מקרה לגופו. אם בן/בת הזוג רגישים או נגעלים במיוחד, כדאי להתאמץ להתחשב.

מקווה שהסברתי את עצמי, ועניתי,

רוני

מתחם פרסום: שים/י לב: זהו מתחם ציבורי, הדברים שתכתוב/י יהיו חשופים לכל.
מאת:
*נא להקליד את המילה : בשדה הבא: (מנגנון זה נועד לחסום תגובות של תוכנות רובוטיות)
 
נושא:
תוכן ההודעה: