כניסת חברים
חזרה לקהילהרוני פרישוף , פסיכולוגית קליניתhttps://www.hebpsy.net/Roni
 רוני פרישוף, פסיכולוגית קלינית בתל אביב. מדריכה בטיפול נפשי. באתר ניתן למצוא כרטיס ביקור, "אני מאמין" מקצועי, מאמרים, קישורים ופורום בנושא פסיכולוגיה, טיפול נפשי ועניינים שבנפש.
שיחת נפש
רמת אבטחה: פתוח לכולם
   
הודעה מקורית:
מאת:הצג את כרטיס הביקור של רוני נוה פרישוף רוני נוה פרישוף   [שלח דואר | הודעות נוספות בפורום]תאריך:6/3/2011 15:52

נושא:

אתגרי אימהות טרייה
תוכן:

שלום אמא חדשה,

ברכות להולדת התינוקת! לא רק התינוקת נולדה, גם אמא חדשה נולדה וגם על כך מזל טוב!  מכיון שתינוקות לא באים עם חוברת הוראות הפעלה, אומנות האימהות נלמדת תוך כדי התנסות, עם הרבה "ניסוי וטעייה", לבטים, חששות ורגשי אשמה. גם מחלוקת בין ההורים היא טבעית ונפוצה.

אתחיל מהסוף, חבל על ה"דחוף ובהול"... נשמע שהתינוקת מורגעת בקלות על ידיכם והתפתחותה תקינה. הבעייה, אם בכלל ניתן להגדיר אותה ככזו, היא משנית וכלל לא דחופה ובהולה. כדאי להשתדל לזרום בנינוחות בהורות, להתמקד בצרכים הרגשיים של הילדה, ופחות לייחס חשיבות לאי-נעימות או מבוכה מול הסביבה. אני בטוחה שהסבתות לא נעלבות מתינוקת בת שבועות מספר, ובודאי בעתיד תידרשו לאתגרי מבוכה גדולים יותר מול הסביבה...

הבכי הוא שפת התינוקות, באמצעות הבכי הם מביעים את עצמם ומבטאים את רצונם או מה חסר, מציק, לא מתאים. אל תלחצי מבכיה של ביתך, אלא נסי לשמוע מה היא אומרת בבכי.

נראה, שביתך מגיבה אחרת אל אנשים מהמעגל השני בהשוואה אליכם, וזה אומר שהיא כבר פיתחה זיהוי, העדפה ויכולת מחאה. זה טוב! יתכן כי היא  רגישה, וזקוקה למגע והיכרות הדרגתיים כדי להרגיש בטחון. בהחלט אפשר שהסבתות, ואחרים, ינסו להרגיל אותה לנוכחותם, קולם ומגעם באופן הדרגתי, למשל באמצעות ליטוף כשהיא בזרועותייך,  בטרם יחזיקו אותה. לפעמים ההדרגתיות לא מתאפשרת, אך כל עוד זה אפשרי, למה לא?

שימי לב האם התינוקת רגישה ובוכה בקלות גם בעוד מצבים. אם את מתרשמת מרגישות יתר או מצוקה אצלה, או לחילופין את זקוקה להרגעה והכוונה כאמא, כדאי להתייעץ עם פסיכולוגית מומחית לגיל הרך.

כל טוב!

מתחם פרסום: שים/י לב: זהו מתחם ציבורי, הדברים שתכתוב/י יהיו חשופים לכל.
מאת:
*נא להקליד את המילה : בשדה הבא: (מנגנון זה נועד לחסום תגובות של תוכנות רובוטיות)
 
נושא:
תוכן ההודעה: