כניסת חברים
חזרה לקהילהרוני פרישוף , פסיכולוגית קליניתhttps://www.hebpsy.net/Roni
 רוני פרישוף, פסיכולוגית קלינית בתל אביב. מדריכה בטיפול נפשי. באתר ניתן למצוא כרטיס ביקור, "אני מאמין" מקצועי, מאמרים, קישורים ופורום בנושא פסיכולוגיה, טיפול נפשי ועניינים שבנפש.
שיחת נפש
רמת אבטחה: פתוח לכולם
   
הודעה מקורית:
מאת:אפרתתאריך:13/11/2009 00:12

נושא:

אבל הילדה ההיא
תוכן:שיש לה רק חברה אחת, גדלה בתחושה שהיא לא בסדר.
גם כשהיה לה כיף לקרוא בהפסקה (הרבה יותר מהמשחקים ששיחקו שאר הילדים) שמו עליה תגיות של "בודדה" או "לא חברותית" או "מתקשה".
והילדה (שבהתחלה) לא פחדה לבכות, שנאה את הבכי שלה ואת הלב הרגיש כי הוא היווה כר נרחב להתעללות רגשית מצד ילדים אחרים, והיא זוכרת יותר מידי מבוגרים שעמדו מן הצד ונתנו לה להיות היא עצמה (ואף אחד מהם לא חשב לשמור עליה...).

אז היום הילדה הזו גדולה, ומכירה בכל הטוב שבה. היום הילדה הזאת היא מטפלת צעירה, ומטופלת כבר שנים רבות. הילדה יודעת שהיום היא מטפלת בגלל הימים ההם, והימים ההם הכאיבו הרבה מאוד זמן, עדיין צצים ומכאיבים לפעמים.

אינדווידואליות זה אולי חשוב ומיוחד, אבל להורים ולמבוגרים האחרים בחיים של הילד יש תפקיד חשוב ביותר - לשמור על הילד שלא ייפגע בשל השונות שלו. וכן, אינדבידואליות זו שונות.

אז רגע לפני שאנחנו שולחים את הילדים שלנו להיות אינדבידואלים, אנחנו צריכים לחשוב על ההתמודדות שלהם בעולם מקובע, שמקדש הומוגניות מרוד מסויימת. אינדבידואליות אמיתית, וכזו שמגדלת ולא מעכבת, יכולה להיות מושגת רק אם ההורה נמצא שם כדי לווסת, להכיל ולגשר בין הילד לסביבה. הורה שרק מאפשר, עושה לטעמי עוול.
מתחם פרסום: שים/י לב: זהו מתחם ציבורי, הדברים שתכתוב/י יהיו חשופים לכל.
מאת:
*נא להקליד את המילה : בשדה הבא: (מנגנון זה נועד לחסום תגובות של תוכנות רובוטיות)
 
נושא:
תוכן ההודעה: