כניסת חברים
חזרה לקהילהרוני פרישוף , פסיכולוגית קליניתhttps://www.hebpsy.net/Roni
 רוני פרישוף, פסיכולוגית קלינית בתל אביב. מדריכה בטיפול נפשי. באתר ניתן למצוא כרטיס ביקור, "אני מאמין" מקצועי, מאמרים, קישורים ופורום בנושא פסיכולוגיה, טיפול נפשי ועניינים שבנפש.
שיחת נפש
רמת אבטחה: פתוח לכולם
   
הודעה מקורית:
מאת:הצג את כרטיס הביקור של רוני נוה פרישוף רוני נוה פרישוף   [שלח דואר | הודעות נוספות בפורום]תאריך:22/2/2007 23:39

נושא:

הצפה כחלק מהתהליך הטיפולי
תוכן:
הי שרון,
 
תודה מכל ה- על המילים החמות. כאב לי מאד לסגור את הפורום לשיחה קבוצתית, ומדי פעם הייתי גם אני מציצה לראות אם הוא חזר לחיים במקרה.. (:
 
אבל ככה זה, דברים טובים נגמרים, ועדיף לפעמים לפרוש כשיש עדיין טעם טוב בפה... מקוה שתוכלי להנות מהפורום גם במתכונת הנוכחית.
 
אני מתרשמת שאת אדם שמושקע רגשית בצורה עמוקה בכל מה שחשוב לך. כפי שהפורום נכנס לך ללב, ואח"כ היה לך קשה להיפרד, כך גם הפגישות הטיפוליות נוגעות בך ואת לא יכולה להתנתק מהן בלחיצת כפתור.
 
בסך הכל, זו נשמעת לי תכונה מאד חיובית, שיש לה פוטנציאל לקדם אותך בחיים אם תדעי לנצל אותה ולא להילחם בה.. (אולי אפילו יותר מאשר הבחינה החשובה שאליה את מנסה להתכונן (: ).
 
כנראה שהפגישות נוגעות כעת בנקודות מאד משמעותיות לך, שאולי אפילו היו רדומות עד כה, וכעת מתעוררות לחיים בשקיקה רבה. טבעי שתרגישי הצפה, וגם מועקה ואפילו חרדה. זה שלב חשוב בטיפול, המעיד שעולה כאן משהו עמוק ומשמעותי.
אני מתארת לעצמי שעם הזמן הטיפול יכנס לשגרה מסויימת, הפגישות פחות ירגשו ויטלטלו, וה"קול" של המטפלת יהיה מספיק מופנם כחלק מאישיותך, כך שתזדקקי פחות לדמיין דיאלוגים איתה. אולי אז, דוקא תתגעגעי ללהט והתשוקה המאפיינים את יחסך לטיפול היום...
 
 
לדעתי, עדיף לזרום עם מה שעולה ולא להאבק. התהליך חשוב וכדאי לתת לו מקום. כדאי לפנות מספיק זמן למחשבות ולחלימה בהקיץ, ותוך כדי זה לנסות בכל זאת להתארגן ולמלא מטלות. (אולי מוזיקה ברקע תוכל לעזור להתרכז). חשוב, כמובן, לפתוח את הדברים עם המטפלת, ולחשוב יחד על המשמעויות. 
 
בהצלחה בבחינה, ובכלל!!
 
רוני
מתחם פרסום: שים/י לב: זהו מתחם ציבורי, הדברים שתכתוב/י יהיו חשופים לכל.
מאת:
*נא להקליד את המילה : בשדה הבא: (מנגנון זה נועד לחסום תגובות של תוכנות רובוטיות)
 
נושא:
תוכן ההודעה: