תכניות הכשרה

להתבונן, להתנסות וללמוד הנחיית קבוצות
● תכנית בעלת מוניטין הפועלת למעלה מ-20 שנה.
● הכשרה יסודית ועמוקה השמה דגש על התפתחות ולמידה הדרגתית בסביבה מקצועית ותומכת.
● סגל מרצים מנוסה המשלב נקודות מבט מתחומי הפסיכולוגיה, חברה, ארגון, פילוסופיה ועוד.
● ליווי אישי ותמיכה במהלך התכנית.
● בקרה מקצועית ואקדמית של תכנית הלימודים.
בוגרי התכנית משתלבים בתחום ההנחיה בארץ.
מנהל התכנית: יוסי פולק
התכנית לתואר שני בפסיכולוגיה חברתית נועדה להניח בסיס תיאורטי ומתודולוגי איתן עבור המעוניינים לעבוד ולחקור בתחומי הפסיכולוגיה החברתית. הפסיכולוגיה החברתית היא תחום דינמי, שהעוסקים בו נדרשים להתעדכן באופן עצמאי בספרות המקצועית המשתנה.
התכנית מציעה ידע, כלים והתנסויות הרלוונטיים לתחום הפסיכולוגיה החברתית ומותאמת הן לסטודנטים המקדישים את כל זמנם ללימודים והן לסטודנטים עובדים. את הלימודים ניתן לפרוס משנתיים עד חמש שנים וללמוד במסלול עם תזה או ללא תזה. הלימודים מתקיימים במרכז הארץ. הקורסים כוללים מפגשי הנחייה פנים אל פנים, סדנאות, הרצאות של אורחים והתנסות מעשית בשדה בתחום הארגוני - תעסוקתי.
בבית הספר לחינוך, באוניברסיטה העברית בירושלים
החל מ 1.1.2015 יכולים להגיש מועמדות לעבודה בשירות פסיכולוגי חינוכי (שפ"ח) אך ורק מסיימי/לומדי תואר שני בפסיכולוגיה ממגמות יישומיות מהארץ ומחו"ל, המוכרות על ידי המל"ג ומאפשרות רישום בפנקס הפסיכולוגים, זאת על פי תקנת משרד הפנים.
בבית הספר לחינוך, באוניברסיטה העברית בירושלים (ויתכן שבשלוחה נוספת) נפתחת מדי שנה תוכנית השלמה עבור מסיימי/לומדי תואר שני ממגמות לא יישומיות, המעוניינים לעבוד בשדה הפסיכולוגיה החינוכית.
התכנית כוללת: יסודות בפסיכותרפיה ופסיכודיאגנוסטיקה, מבוא לפסיכולוגיה חינוכית מערכתית וכן, התנסות מעשית.
לפרטים יש לפנות למזכירות המחלקה להשתלמויות ולפיתוח מקצועי של ביה"ס לחינוך 02-5880128/02-5882036, או בדוא"לramab@savion.huji.ac.il, matic@savion.huji.ac.il
השנה נפתח את המחזור התשיעי של תכנית ההכשרה מיסודה וניהולה של דר' לילך רחמים.
התכנית מאושרת ע"י איט"ה- אגודה ישראלית לטיפול התנהגותי-קוגניטיבי.
הנהלת התכנית: דר' לילך רחמים וצוות מרכז "חוסן": פרופ' נתי לאור, דר' דני חמיאל ודר' ניצה נקש.
תכנית הלימודים והיקפה: הלימודים מתקיימים במסגרת חד שבועית: 5 שעות שבועיות, וסה"כ 360 שעות דו-שנתיות של לימודים פרונטאליים, תרגול מיומנויות, והדרכה.
הקבלה מותנית בניסיון קליני בתחום הטיפול בילדים ומתבגרים, בהמלצות ובראיון אישי.
התכנית מיועדת למטפלים העוסקים בפסיכותרפיה דינמית ומעונינים ללמוד טיפול דינמי זוגי. התכנית בנויה כך שתכניה משתלבים ומעמיקים את הידע הדינמי ויישומו בטיפול זוגי. הגישות הטיפוליות עליהן יושם דגש, בנוסף לרקע דינמי עשיר ומגוון, הינן הגישה ההתיחסותית והגישה הדינמית הממוקדת.
בתכנית נכיר הבטים שונים של משמעות הקשר הזוגי, הקשיים והפוטנציאל שלו עבור שני בני הזוג. נלמד כיצד ניתן בעזרת טיפול זוגי לסייע לבני הזוג להתמודד עם הקשיים ולממש פוטנציאל זה בקשר בינהם. התוכנית מבינה את הזוגיות כהזדמנות, ואת הטיפול הזוגי כקטליזטור במיצוי אפשרות זו לשינוי אישי משמעותי, עבור כל אחד מבני הזוג ולשניהם כזוג.
ביה"ס חשיפה של האוניברסיטה הפתוחה שמח להודיע על פתיחת הרישום לשנה"ל תשע"ז.
התוכנית לימודי פוטותרפיה בשילוב אמנויות של ביה"ס חשיפה - האוניברסיטה הפתוחה, מיועדת להעניק כלים טיפוליים משולבים על בסיס הפוטותרפיה. תרפיה באמנויות עוסקת בתחום ההבעתי של האדם, ומאפשרת התפתחות אישית באמצעות המתווך: הצילום, התנועה, מוסיקה-קול, כתיבה ודרמה. תחומים אלו ישולבו בלימודי פוטותרפיה כחלק מעיבוד חוויית הצילום, ויעשירו את הלומדים בתכנים טיפוליים חדשים ובאפשרויות הגלומות באמנויות השונות ככלי טיפולי.
בחשיפה מחכה לך מסלול לימודי בוקר/ערב, חד שנתי הכולל 130 שעות לימוד
לפרטים : 1700-50-8888
ניהול אקדמי: מר עופר פלד
בית הספר ל - CBT ברעננה, מציע תוכנית הכשרה דו שנתית המוכרת ע"י איט"ה. החלה ההרשמה לשנה"ל 2016-17.
ייחודו של ביה"ס ל-CBT בהקניית מיומנות המשלבת טיפול התנהגותי קוגניטיבי בעבודה רב ממדית. שילוב זה מאפשר למטפל להתערב ברובד הפרטני עם ילדים, נוער ומבוגרים, ברובד הזוגי- הורי, ברובד המשפחה וברובד הקהילה. בכדי ליצור חווית למידה רציפה ואינטגרטיבית -עופר פלד ילמד לאורך התוכנית בשילוב מיטב המרצים בארץ. התוכנית תתמקד בפרוטוקולים שפותחו לטיפול בהפרעות השונות במטרה לקדם שינוי בממדים של מחשבות, רגשות, התנהגות ופיתוח מיומנויות. טיפול CBT הינו טיפול מבוסס ראיות, יעיל וממוקד מטרה. התוכנית מבוססת על למידה תיאורטית, תרגול חוויתי והתנסות מעשית. במהלך שנת הלימודים- ייפתחו קורסים למתקדמים בשנה ג'. יום עיון להיכרות עם תוכנית הלימודים יתקיים ביום שני ה 6.6.16 בביה"ס ל CBT במכללה העירונית ברעננה.
איש קשר: עירית 052-2499-683
לימודי הפסיכותרפיה בתכנית באים להעשיר את הלומדים בהבנה דינמית ולהכשירם בפסיכותרפיה דינמית ממוקדת . הגישה הטיפולית מאפשרת להמשיג את המתרחש בטיפול בצורה בהירה ואפקטיבית ומתאימה לטיפול מתמשך, מתוכנן בזמן, או קצר מועד.
התכנית בנויה סביב מספר צירי למידה: תיאוריות מרכזיות בפסיכותרפיה פסיכואנליטית, הכשרה בטיפול דינמי ממוקד; קורסי רוחב בנושאים קליניים מרכזיים; וקורסי אינטגרציה של התכנים הנלמדים במסגרת התכנית כולה.
התכנית מדגישה את היישום של התיאוריה בעבודה הקלינית ובחיים, ומפגשי הלמידה משלבים למידה תיאורטית עם יישומה במקרים טיפוליים שמביאים התלמידים.
התכנית מוכרת ע"י האגוד הישראלי לפסיכותרפיה.
לימודי טיפול משפחתי וזוגי בקבוצה קטנה, באווירה פתוחה ובטוחה המכבדת את הייחודיות של כל משתתף. תוכנית ההכשרה כוללת חשיפה לרעיונות ולדרכי העבודה המערכתיים במגוון ההיבטים שלהם: משפחתי, זוגי, מיניות, עבודה עם ילדים ועוד. התוכנית מתאימה לדרישות ההסמכה של האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי וחושפת את המשתתפים לעושר הגישות בתחום תוך העמקה ברעיונות הפוסט מודרניים.
המרכז שם דגש על השילוב בין תאוריה, תרגול חווייתי של כלים טיפוליים והתייחסות לאתגרים ייחודיים לחברה הישראלית על כל גווניה.
התכניות מיועדות לאנשי טיפול העוסקים בטיפול רגשי בילדים, נוער והוריהם.
העמדה הטיפולית בתכניות מדגישה את הקשר הטיפולי בין המטפל והמטופל, קשר המתאפיין בהקשבה טיפולית לתהליך וכבוד לקצב האישי. המגע והחיבור הרגשי, הן של המטופל והן של המטפל, עומדים בלב ליבו של הטיפול.

מרכז עפרוני, בשיתוף סמינר הקיבוצים, מציע מגוון תכניות לימודים לאנשי מקצוע.
שתי התכניות המרכזיות לשנה"ל הקרובה (שייחלו באוקטובר) מתקיימות בסמינר הקיבוצים בתל אביב ובשיתופו:
* תכנית תלת שנתית לפסיכותרפיה בילדים ונוער
* תכנית דו שנתית לטיפול דינמי בילדים ונוער
תכנית ההכשרה למנחי קבוצות הינה מסלול הדגל של המרכז הישראלי להנחייה אינטגרטיבית בקבוצות במכללה האקדמית בוינגייט. בשנתיים אינטנסיביות של לימודים, אנו עוסקים וחוקרים הנחיית קבוצות מהי. ייחודו של המסלול ההוליסטי-אינטגרטיבי טמון בשילוב המושכל של גישות שונות מתחומי הרוח, הטיפול וההתפתחות.
המסלול מיועד לאנשים העובדים עם קבוצות, או מחפשים להתפתח ולפנות לעבודה קבוצתית. בעלי הכשרה בסיסית בהנחיית קבוצות מוזמנים גם כן לרכוש ולשכלל מיומנויות הנחיה ולהעמיק את הידע הפורמאלי והמעשי באסכולות הנחיה שונות.
למנחי קבוצות בעלי הכשרה וניסיון אנו מציעים את המסלול ללימודים מתקדמים והתמחויות במיקודים הבאים: הנחיית קבוצות בשילוב תנועה; הנחיית קבוצות בשילוב תרפיית הקול-תנועה (גישתו של פול ניוהם); הנחיית קבוצות בשילוב הפסיכותרפיה הטרנספרסונאלית והשמאניזם.
הענקת מומחיות בידע עיוני ומעשי בעבודה עם תלמידים ברצף האוטיזם.
משך הלימודים כארבעה סמסטרים (סטודנט המעוניין יכול ללמוד כחמישה סמסטרים, שנתיים וחצי). הלימודים מתקיימים במסגרת התואר השני לחינוך מיוחד. הלימודים מרוכזים על יום אחד בשנה אקדמית (יום א' בשנה ראשונה; יום ה' בשנה השנייה).
התוכנית כוללת קורסים תיאורטים וקורסי פרקטיקום מעשי בהיקף של כ 6 ש"ש.
התלמיד מקבל נספח לתעודת ה MA המציין כי למד תואר שני בחינוך מיוחד במסלול התמחות אוטיזם.

מיועד למורים בחינוך המיוחד, יועצים, מטפלים או מדריכים בחינוך המיוחד; בעלי תואר ראשון במקצועות הטיפוליים והפרא רפואיים כגון: פסיכולוגיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות בתקשורת, עבודה סוציאלית. נדרש ניסיון בעבודה עם ילדים עם אוטיזם.
פרטים לגבי התוכנית ניתן לקבל אצל:
מזכירות תואר שני : הגב ' לימור חפץ Limor.Hefetz@mail.biu.ac.il
ד"ר יהונתן דבש: jonathan.dvash@biu.ac.il
תכנית ההוראה החד-שנתית ביסודות הפסיכואנליזה הקלאסית במבט עכשווי מציעה הזדמנות נדירה ללמוד את יסודות החשיבה של הפסיכואנליזה הקלאסית מפסיכואנליטיקאים מבין הבכירים והמנוסים בחברה הפסיכואנליטית בישראל.
מטרת התכנית: הנחלת היסודות, הידע, החשיבה והמעשה הקליני, בגישות הפסיכואנליטיות הקלאסיות. יושם דגש על הקשר בין למידה תיאורטית וחשיבה קלינית, כולל פיתוחיהן כיום.
הנושא בו נתרכז בשנת הלימודים תשע"ו הוא נרקיסיזם ויחסי אובייקט בראי הפסיכואנליזה הקלאסית

התכנית היא מודולארית וכוללת קורסים שנתיים באופן רציף ומתמשך סביב נושאים שונים, בכל שנה נושא אחד שבו יתמקדו מספר סמינרים. כל שנה תהווה יחידה עצמאית ובו זמנית יתקיים רצף וקשר בין הנושאים שיועברו במהלך השנים.
תכנית שניידר לפסיכותרפיה קוגניטיבית-התנהגותית בילדים ונוער, באישור איט"ה, מכשירה אנשי מקצועות טיפוליים בטיפול בילדים ובנוער בגישת ה-CBT. התכנית כוללת לימודים עיוניים והכשרה קלינית-מעשית- טיפולים והדרכות במסגרת מרפאות שניידר: מרפאת חרדה, מרפאת פוסט-טראומה ואילמות סלקטיבית, מרפאת טורט וטיקים, היחידה לסמכות הורית, היחידה להפרעות קשב וריכוז, היחידה ללקויות למידה והמרפאה הפסיכוסומטית. ניתן לבחור במסלול לימודים עיוני בלבד. על סגל ההוראה נמנים מרצים בכירים מהאקדמיה ואנשי טיפול מנוסים ב-CBT. הלימודים מתקיימים בימי ראשון אחה"צ במרכז שניידר, פתח תקווה.
ליצירת קשר: SchneiderCBT@gmail.com
בואו ללמוד בחברת אנשים איכותיים ובליווי אישי בתכנית התלת שנתית בפסיכותרפיה פסיכואנליטית, בחסות החוג לפסיכולוגיה, אוניברסיטת חיפה.
הלימודים מתקיימים בקמפוס הנמל, בימי ד', שעות אחה"צ ליד תחנת רכבת. תוכלו לבחור בין מסלול למטפלים במבוגרים, ילדים ונוער ומסלול למטפלים בילדים ונוער, הלימודים כוללים הדרכה בקבוצה קטנה והדרכה אישית. חדש! קורס למטפלים בראשית הדרך; קורס המשך למתקדמים בטיפול דיאדי; ופתיחת תכנית חד-שנתית לבוגרי תכניות לימודי תעודה ומטפלים ותיקים (מעל 10 שנות ניסיון).
מידע נוסף וטפסי הרשמה באתר התכנית.
למידע נוסף- ניתן ליצור קשר עם גב' בלה ליין, מרכזת התכנית.
המרכז מציע שלוש תוכניות לימוד תלת-שנתיות בפסיכותרפיה פסיכואנליטית ברוח החשיבה הויניקוטיאנית והעצמאית. התוכניות מוכרות ע”י האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה והאגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית.
- 'מפת דרכים': תוכנית בסיס תלת-שנתית המיועדת למטפלים צעירים
- תוכנית ללימודי תעודה מתקדמים לבוגרי תוכניות בסיס בפסיכותרפיה או בעלי ניסיון של שמונה שנים מסיום ההתמחות.
- תוכנית תלת-שנתית ללימודי תעודה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית למטפלים באמנויות והבעה.
בנוסף לתכניות אלה מקיים המרכז באופן סדיר ומתמשך מרחב לחשיבה משותפת לבוגרים,מטפלים,צוות ההוראה וההדרכה במרכז, ברוח של ארגון לומד.
הלימודים מתקיימים בימי שני או רביעי בין השעות 16:00 עד 21:00 ומתקיימים ב'תיכונט' ברח' שושנה פרסיץ 3,קרית החינוך,תל אביב (קרוב לצומת פי גלילות).
למידע נוסף והרשמה, ניתן לפנות למזכירות המרכז בטלפון: 03-6447594 ובכתובת דוא"ל: winnicottspace@gmail.com
התוכנית מציעה תהליך למידה עוקף-אינטלקט ולא ליניארי להטמעת הגישה ההתנסותית. הגישה מבוססת על קשב לחוויה הנוכחית ועל טיפוח עמדה הכורכת אי-ידיעה, אי-מאמץ ואי-אלימות לכדי מצע התומך בתהליך ריפוי הנובע מעצמו. היא מציעה כלים לשימוש במישור הלא מילולי כנתיב גישה אל הלא מודע של האדם ואל ארגונו הפנימי, ואיכות נפשית המזינה גם את המטפל עצמו.
התוכנית משלבת מפגשים דו-שבועיים עם סדנאות מרוכזות. בהנחיית צוות מהארץ ומחו"ל מטעם Hakomi Education Network.

"כפסיכולוג קליני האקומי לימד אותי להתקרב למה שהציע ביון: לטפל ללא זיכרון, ללא תשוקה וללא הבנה. לשהות בטיפול במרחב המאפשר לדברים להתרחש מאליהם מתוך הקשבה אמיתית עמוקה ואוהבת."
ניהול אקדמי: ד"ר חזי כהן וד"ר אופיר לוי
הכשרה תלת שנתית, במהלכה נחשפים הלומדים לתיאוריות הפסיכודינמיות המרכזיות ובוחנים טכניקות קליניות שונות, תוך העמקה והתפתחות אישית ומקצועית. התכנית מתבססת על קורסים תיאורטיים, סמינרים קליניים בקבוצות קטנות והדרכה אישית ממיטב המדריכים בגישה הפסיכודינמית. עלות הדרכה מסובסדת.
התכנית מוכרת על ידי האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה.
מועמדים לתכנית: ע"ס בעלי תואר שני, פסיכולוגים קליניים ופסיכיאטרים. לתכנית יתקבלו מס' קטן של מטפלים ממקצועות אחרים - לפירוט מלא של תנאי הקבלה פנו לאתר היחידה.
הלימודים יתקיימו בימי ה' החל מ- 10/11/16
לפרטים: 03-6409559 sivansau@tauex.tau.ac.il
תכנית הלימודים של "התקרבות" היא תכנית ייחודית של החברה הפסיכואנליטית בישראל, המתקיימת באזור ירושלים, חיפה והמרכז. מטרתה לאפשר לעובדי השירות הציבורי מתחומי הטיפול, הרפואה, החינוך והייעוץ להתקרב לחשיבה הפסיכואנליטית וליישם אותה בעבודתם. התכנית מציעה קורסים של 8-12 מפגשים במגוון נושאים הקשורים לחשיבה ולעשיה הפסיכואנליטית. הקורסים מתקיימים בד"כ בקבוצות קטנות, בקליניקות של המורים או במכון הפסיכואנליטי.
המורים הם כולם חברי החברה הפסיכואנליטית או מתמחים במכון הפסיכואנליטי, ובעלי ידע תיאורטי וניסיון קליני רחבים.
שכר הלימוד בכל קורס הוא 450 ש"ח
אל חשש מ - CBT! התחום כולל מגוון רחב של גישות שיוכלו לעזור גם לך בעבודתך הטיפולית.
הצטרפו לנבחרת ה-CBT של ביה"ס לפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית. שת"פ בין מכון פסגות והמחלקה לחינוך ופסיכולוגיה של האונ' הפתוחה ובחסות מערך לימודי החוץ. מביא את הערך המוסף של מכון טיפולי וותיק לצד מוסד אקדמי מוביל. שילוב זה מבטא חדשנות ומקצועיות יישומית; מרצים מן השדה הטיפולי, סטנדרטיים אקדמיים ומסלולי לימוד המותאמים לעבודתך הטיפולית.
בביה"ס קורסים ממוקדים למטפלים לצד לימודי תעודה דו/תלת שנתיים המוכרים ע"י איט"ה, גמו"ש ושנת שבתון. הלימודים מתקיימים בימי ג' בקמפוס האונ' הפתוחה שבמכללת רמת גן.
נשמח להכירך - 03-5288171
מודיעה על פתיחת הכשרה מקוצרת לבוגרי בתי הספר לפסיכותרפיה יונגיאנית.
לפרטים נוספים נא לפנות ליו"ר ועדת ההסמכה.
מטפלים אחרים הרואים עצמם מתאימים להכשרה המלאה מוזמנים גם הם לפנות ליו"ר ועדת הסמכה לקבלת פרטים נוספים.
יו"ר ועדת הסמכה: ד"ר אודי אביטל 054-5384412 udiavi@015.net.il
ניהול אקדמי: אבי שרוף ויונית שולמן
התכנית נועדה למטפלים בילדים ובנוער, המעוניינים להתמקצע ולהעמיק ידיעתם בתיאוריות הפסיכואנליטיות הקלאסיות והעכשוויות, תוך התבוננות רציפה בסוגיות עמן מתמודדים המטפלים בעבודתם הקלינית. התכנית מוכרת ע"י האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית.
מועמדים לתכנית: מטפלים בילדים ונוער עם ניסיון של 5 שנים לפחות באחד מהמקצועות הבאים: עו"ס בעלי תואר שני, פסיכולוגים מומחים, פסיכיאטרים מומחים ומטפלים בהבעה ויצירה בעלי תואר שני.
רקע בבריאות הנפש מומלץ אך אינו הכרחי. לפירוט תנאי הקבלה המלאים כנסו לאתר.
הלימודים יתקיימו בימי ה', החל מ 17/11/16
לפרטים: 03-6409559 sivansau@tauex.tau.ac.il
ניהול אקדמי: פרופ' יעל בנימיני וד"ר חנה גילאי גינור
ייעוץ וטיפול נפשי למטופלי פוריות (Infertility Counseling) הוא תחום חדש ודינמי בפסיכותרפיה. תכנית ההכשרה מיועדת לפסיכולוגים, עובדים סוציאליים ופסיכיאטרים המעוניינים להתמחות בעבודה טיפולית פסיכולוגית עם מטופלי פוריות. התכנית מקנה ידע בסיסי בנושאי פוריות וטכנולוגיות הטיפול הרפואיות, הבנה קלינית של הקשיים הנפשיים הייחודיים הנלווים לטיפולים ומיומנות ביישום דרכי התערבות מתאימות. כן עוסקת התכנית במעורבותו של המטפל בהיבטים חוקיים ואתיים הקשורים לפתרונות הרפואיים ליצירת הורות.
הלימודים יתקיימו בימי ה' בשעות 14:00-19:30, החל מ- 10/11/2016
למידע נוסף: 03-6409559 sivansau@tauex.tau.ac.il