תכניות הכשרה

התכניות מיועדות לאנשי טיפול העוסקים בטיפול רגשי בילדים, נוער והוריהם.
העמדה הטיפולית בתכניות מדגישה את הקשר הטיפולי בין המטפל והמטופל, קשר המתאפיין בהקשבה טיפולית לתהליך וכבוד לקצב האישי. המגע והחיבור הרגשי, הן של המטופל והן של המטפל, עומדים בלב ליבו של הטיפול.

מרכז עפרוני, בשיתוף סמינר הקיבוצים, מציע מגוון תכניות לימודים לאנשי מקצוע.
שתי התכניות המרכזיות לשנה"ל הקרובה (שייחלו באוקטובר) מתקיימות בסמינר הקיבוצים בתל אביב ובשיתופו:
* תכנית תלת שנתית לפסיכותרפיה בילדים ונוער
* תכנית דו שנתית לטיפול דינמי בילדים ונוער
ניהול אקדמי: מר עופר פלד
בית הספר ל - CBT ברעננה, מציע תוכנית הכשרה דו שנתית המוכרת ע"י איט"ה. החלה ההרשמה לשנה"ל 2016-17.
ייחודו של ביה"ס ל-CBT בהקניית מיומנות המשלבת טיפול התנהגותי קוגניטיבי בעבודה רב ממדית. שילוב זה מאפשר למטפל להתערב ברובד הפרטני עם ילדים, נוער ומבוגרים, ברובד הזוגי- הורי, ברובד המשפחה וברובד הקהילה. בכדי ליצור חווית למידה רציפה ואינטגרטיבית -עופר פלד ילמד לאורך התוכנית בשילוב מיטב המרצים בארץ. התוכנית תתמקד בפרוטוקולים שפותחו לטיפול בהפרעות השונות במטרה לקדם שינוי בממדים של מחשבות, רגשות, התנהגות ופיתוח מיומנויות. טיפול CBT הינו טיפול מבוסס ראיות, יעיל וממוקד מטרה. התוכנית מבוססת על למידה תיאורטית, תרגול חוויתי והתנסות מעשית. במהלך שנת הלימודים- ייפתחו קורסים למתקדמים בשנה ג'. יום עיון להיכרות עם תוכנית הלימודים יתקיים במהלך חודש יוני 2016.
איש קשר: עירית 052-2499-683
תכנית ההכשרה למנחי קבוצות הינה מסלול הדגל של המרכז הישראלי להנחייה אינטגרטיבית בקבוצות במכללה האקדמית בוינגייט. בשנתיים אינטנסיביות של לימודים, אנו עוסקים וחוקרים הנחיית קבוצות מהי. ייחודו של המסלול ההוליסטי-אינטגרטיבי טמון בשילוב המושכל של גישות שונות מתחומי הרוח, הטיפול וההתפתחות.
המסלול מיועד לאנשים העובדים עם קבוצות, או מחפשים להתפתח ולפנות לעבודה קבוצתית. בעלי הכשרה בסיסית בהנחיית קבוצות מוזמנים גם כן לרכוש ולשכלל מיומנויות הנחיה ולהעמיק את הידע הפורמאלי והמעשי באסכולות הנחיה שונות.
למנחי קבוצות בעלי הכשרה וניסיון אנו מציעים את המסלול ללימודים מתקדמים והתמחויות במיקודים הבאים: הנחיית קבוצות בשילוב תנועה; הנחיית קבוצות בשילוב תרפיית הקול-תנועה (גישתו של פול ניוהם); הנחיית קבוצות בשילוב הפסיכותרפיה הטרנספרסונאלית והשמאניזם.
להתבונן, להתנסות וללמוד הנחיית קבוצות
● תכנית בעלת מוניטין הפועלת למעלה מ-20 שנה.
● הכשרה יסודית ועמוקה השמה דגש על התפתחות ולמידה הדרגתית בסביבה מקצועית ותומכת.
● סגל מרצים מנוסה המשלב נקודות מבט מתחומי הפסיכולוגיה, חברה, ארגון, פילוסופיה ועוד.
● ליווי אישי ותמיכה במהלך התכנית.
● בקרה מקצועית ואקדמית של תכנית הלימודים.
בוגרי התכנית משתלבים בתחום ההנחיה בארץ.
מנהל התכנית: יוסי פולק
הכשרה מתקדמת וחדשנית בהשתתפות הפסיכואנליטיקאים המובילים בעולם בתחום הפסיכואנליזה הזוגית. התוכנית היחידה בארץ שהינה בינלאומית ומוכרת ע"י האיגוד הבינלאומי לפסיכואנליזה זוגית. התכנית כוללת קורס בינלאומי בהשתתפות קבוצות מרחבי העולם, המועבר דרך מכשור מתקדם של וידאו קונפרנס. בנוסף, התוכנית כוללת קורס ייחודי העוסק ב"לא מודע ישראלי", וכן סמינרים קליניים,סמינרי קריאה וכנסים בינלאומיים ברחבי העולם. לצד התכנית הבינלאומית מתקיימת תכנית העשרה/מכינה, העוסקת בנושאים בסיסיים בפסיכואנליזה זוגית. ניתן להירשם לתכנית המלאה או ללמוד חלקים ממנה.

פרוט לגבי תכנית ההכשרה ניתן לקבל ב http://www.psy-couple-family-center.co.il
לפרטים נוספים: מנהלת המכון, ד"ר חני מן-שלוי טל. 052-2631547 | או במייל: couples.psy@gmail.com
הפקולטה למדעי הרווחה והבריאות באוניברסיטת חיפה שמחה להודיע על פתיחת הרישום לשנה"ל תשע"ו.
בית הספר לפסיכותרפיה פועל מזה כעשרים שנה ומציע תכנית המבוססת על הקניית מיומנויות מקיפות בפסיכותרפיה, בגישות פסיכודינמיות קלאסיות ועדכניות. החל מפרויד וממשיכיו, דרך התיאורטיקנים של יחסי האובייקט, פסיכולוגית העצמי, ועד לגישות התייחסותיות.
לתכנית מתקבלים עובדים סוציאליים בעלי תואר שני טיפולי, פסיכיאטרים מומחים ומתמחים, פסיכולוגים קליניים ומתמחים.
התכנית מוכרת על ידי האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה.
מכון פסגות והמחלקה לפסיכולוגיה וחינוך באוניברסיטה הפתוחה מודיעים על פתיחת ההרשמה לשנת הלימודים 2015-2016 בלימודי פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית (C.B.T).
התוכניות מוכרות לגמול השתלמות ולאיט"ה.

תוכניות ייחודיות ממוקדות פרופסיה:
* סי.בי.עו"ס(C.B.T) - - פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית לעובדים סוציאליים
* סי.בי.ארטס (C.B.T) - פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית למטפלים באמנויות
* שיא בייעוץ (C.B.T) - פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית לפסיכולוגים ויועצים חינוכיים

לפרטים: 03-5288171
תכנית ההוראה החד-שנתית ביסודות הפסיכואנליזה הקלאסית במבט עכשווי מציעה הזדמנות נדירה ללמוד את יסודות החשיבה של הפסיכואנליזה הקלאסית מפסיכואנליטיקאים מבין הבכירים והמנוסים בחברה הפסיכואנליטית בישראל.
מטרת התכנית: הנחלת היסודות, הידע, החשיבה והמעשה הקליני, בגישות הפסיכואנליטיות הקלאסיות. יושם דגש על הקשר בין למידה תיאורטית וחשיבה קלינית, כולל פיתוחיהן כיום.
הנושא בו נתרכז בשנת הלימודים תשע"ו הוא נרקיסיזם ויחסי אובייקט בראי הפסיכואנליזה הקלאסית

התכנית היא מודולארית וכוללת קורסים שנתיים באופן רציף ומתמשך סביב נושאים שונים, בכל שנה נושא אחד שבו יתמקדו מספר סמינרים. כל שנה תהווה יחידה עצמאית ובו זמנית יתקיים רצף וקשר בין הנושאים שיועברו במהלך השנים.
הענקת מומחיות בידע עיוני ומעשי בעבודה עם תלמידים ברצף האוטיזם.
משך הלימודים כארבעה סמסטרים (סטודנט המעוניין יכול ללמוד כחמישה סמסטרים, שנתיים וחצי). הלימודים מתקיימים במסגרת התואר השני לחינוך מיוחד. הלימודים מרוכזים על יום אחד בשנה אקדמית (יום א' בשנה ראשונה; יום ה' בשנה השנייה).
התוכנית כוללת קורסים תיאורטים וקורסי פרקטיקום מעשי בהיקף של כ 6 ש"ש.
התלמיד מקבל נספח לתעודת ה MA המציין כי למד תואר שני בחינוך מיוחד במסלול התמחות אוטיזם.

מיועד למורים בחינוך המיוחד, יועצים, מטפלים או מדריכים בחינוך המיוחד; בעלי תואר ראשון במקצועות הטיפוליים והפרא רפואיים כגון: פסיכולוגיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות בתקשורת, עבודה סוציאלית. נדרש ניסיון בעבודה עם ילדים עם אוטיזם.
פרטים לגבי התוכנית ניתן לקבל אצל:
מזכירות תואר שני : הגב ' לימור חפץ Limor.Hefetz@mail.biu.ac.il
ד"ר יהונתן דבש: jonathan.dvash@biu.ac.il
מרכז הלימודים של החברה הפסיכואנליטית בישראל פותח בשנת הלימודים הקרובה את המחזור השלישי של תכנית הלימודים התלת-שנתית המיועדת למטפלים מנוסים. בתכנית זו דגש ייחודי על המעשה הטיפולי, והיא מציעה מבט השוואתי רחב על מגוון האופנים בהם התיאוריות הפסיכואנליטיות השונות באות לידי ביטוי בפרקטיקה הטיפולית.
הלימודים יתקיימו בתל אביב ובירושלים, בימי רביעי, בין השעות 18:00 ל- 21:30. כל יום לימודים מורכב משיעור (18:00-19:30) ומסמינר קליני (20:00-21:30).
בין הסמסטרים ובסוף השנה, ייערכו ערבי סדנאות במגוון נושאים כמפורט בהמשך. הסדנאות הן לבחירת התלמידים ומשותפות לכל שנות הלימודים.
כל מורי ומדריכי התכנית הינם אנליטיקאים וחברים בחברה הפסיכואנליטית, או מתמחים בכירים לקראת סיום הכשרתם כפסיכואנליטיקאים.
לימודי הפסיכותרפיה בתכנית באים להעשיר את הלומדים בהבנה דינמית ולהכשירם בפסיכותרפיה דינמית ממוקדת . הגישה הטיפולית מאפשרת להמשיג את המתרחש בטיפול בצורה בהירה ואפקטיבית ומתאימה לטיפול מתמשך, מתוכנן בזמן, או קצר מועד.
התכנית בנויה סביב מספר צירי למידה: תיאוריות מרכזיות בפסיכותרפיה פסיכואנליטית, הכשרה בטיפול דינמי ממוקד; קורסי רוחב בנושאים קליניים מרכזיים; וקורסי אינטגרציה של התכנים הנלמדים במסגרת התכנית כולה.
התכנית מדגישה את היישום של התיאוריה בעבודה הקלינית ובחיים, ומפגשי הלמידה משלבים למידה תיאורטית עם יישומה במקרים טיפוליים שמביאים התלמידים.
התכנית מוכרת ע"י האגוד הישראלי לפסיכותרפיה.
בבית הספר לחינוך, באוניברסיטה העברית בירושלים
החל מ 1.1.2015 יכולים להגיש מועמדות לעבודה בשירות פסיכולוגי חינוכי (שפ"ח) אך ורק מסיימי/לומדי תואר שני בפסיכולוגיה ממגמות יישומיות מהארץ ומחו"ל, המוכרות על ידי המל"ג ומאפשרות רישום בפנקס הפסיכולוגים, זאת על פי תקנת משרד הפנים.
בבית הספר לחינוך, באוניברסיטה העברית בירושלים (ויתכן שבשלוחה נוספת) נפתחת מדי שנה תוכנית השלמה עבור מסיימי/לומדי תואר שני ממגמות לא יישומיות, המעוניינים לעבוד בשדה הפסיכולוגיה החינוכית.
התכנית כוללת: יסודות בפסיכותרפיה ופסיכודיאגנוסטיקה, מבוא לפסיכולוגיה חינוכית מערכתית וכן, התנסות מעשית.
לפרטים יש לפנות למזכירות המחלקה להשתלמויות ולפיתוח מקצועי של ביה"ס לחינוך 02-5880128/02-5882036, או בדוא"לramab@savion.huji.ac.il, matic@savion.huji.ac.il
התכנית הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי פותחת הרשמה מוקדמת ומוזלת למחזור הלימודים הבא זו השנה השלוש עשרה. הלימודים מתקיימים בימי חמישי בשבוע במתחם בית החולים תל השומר בשעות הבוקר או בשעות אחר הצהרים ובנוסף מתקיימים לימודים בחיפה ובבאר שבע.
זוהי התוכנית הותיקה המקיפה והמוכרת ביותר ללימודי טיפול התנהגותי קוגניטיבי. התכנית הינה בחסות אוניברסיטת בר אילן, באישור איט"ה ומוכרת ולגמול השתלמות.
בנוסף לתכנית המקיפה אנו מציעים קורסים מתקדמים במגוון נושאים וביניהם: DBT, סכמה תרפיה, מיינדפולנס,טיפול זוגי והורי , ויסות רגשי, סמכות הורית ועוד
לפרטים ניתן לפנות לאתר התכנית http://www.cbtyakovsinai.com או למנהל התכנית: יעקב סיני נייד 052-2224959 sini5@netvision.net.il
לימודי טיפול משפחתי וזוגי בקבוצה קטנה, באווירה פתוחה ובטוחה המכבדת את הייחודיות של כל משתתף. תוכנית ההכשרה כוללת חשיפה לרעיונות ולדרכי העבודה המערכתיים במגוון ההיבטים שלהם: משפחתי, זוגי, מיניות, עבודה עם ילדים ועוד. התוכנית מתאימה לדרישות ההסמכה של האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי וחושפת את המשתתפים לעושר הגישות בתחום תוך העמקה ברעיונות הפוסט מודרניים.
המרכז שם דגש על השילוב בין תאוריה, תרגול חווייתי של כלים טיפוליים והתייחסות לאתגרים ייחודיים לחברה הישראלית על כל גווניה.
התכנית מיועדת למטפלים העוסקים בפסיכותרפיה דינמית ומעונינים ללמוד טיפול דינמי זוגי. התכנית בנויה כך שתכניה משתלבים ומעמיקים את הידע הדינמי ויישומו בטיפול זוגי. הגישות הטיפוליות עליהן יושם דגש, בנוסף לרקע דינמי עשיר ומגוון, הינן הגישה ההתיחסותית והגישה הדינמית הממוקדת.
בתכנית נכיר הבטים שונים של משמעות הקשר הזוגי, הקשיים והפוטנציאל שלו עבור שני בני הזוג. נלמד כיצד ניתן בעזרת טיפול זוגי לסייע לבני הזוג להתמודד עם הקשיים ולממש פוטנציאל זה בקשר בינהם. התוכנית מבינה את הזוגיות כהזדמנות, ואת הטיפול הזוגי כקטליזטור במיצוי אפשרות זו לשינוי אישי משמעותי, עבור כל אחד מבני הזוג ולשניהם כזוג.
התוכנית מכשירה מטפלים דינמיים באמצעות שילוב של למידה תאורטית מקיפה והתנסות בטיפול דינמי המלווה בהדרכה.
טיפול דינמי (psychoanalytically oriented psychotherapy) הינו אופנות טיפולית מרכזית וחשובה בעולם הטיפולים הפסיכולוגיים.
התוכנית הנוכחית נועדה להקנות היכרות מעמיקה עם עקרונות הגישה הדינמית במסגרת מוסד המוכר על ידי משרד הבריאות להתמחות בפסיכולוגיה קלינית מאז שנת 1979.
התוכנית מוכרת על ידי האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה והאגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית ומיועדת לפסיכיאטרים, פסיכולוגים, מטפלים בהבעה ויצירה ועובדים סוציאליים קליניים, עם ניסיון מצטבר בפסיכותרפיה אינדבדואלית בגישה דינמית.
ליצירת קשר:
טל' מזכירות - 5882685- 02 / 02-5881367,
ניתן לפנות גם לרכזת הקורס : גב' אורית ליבוביץ בנייד 052-6433274 או ב E-mail : oritleibo@gmail.com
התוכנית הקלינית כוללת הכשרה בתחומי פסיכותרפיה, ראיון קליני, פסיכופתולוגיה ופסיכודיאגנוסטיקה, בהתאם להנחיות הועדה המקצועית לפסיכולוגיה קלינית במשרד הבריאות.
משך התוכנית : שנתיים אקדמיות. בשנה הראשונה : יום לימודים אחד בשבוע; בשנה השנייה : יום לימודים אחד בשבוע ועוד שני ימי פרקטיקום במסגרות קליניות חיצוניות
המסיימים את התוכנית רשאים להתחיל בתהליך התמחות קלינית*
לפרטים וטפסי הרשמה היכנסו לאתר האינטרנט שלנו בכתובת: http://socsci.tau.ac.il/psy
לבירורים נוספים ניתן לפנות לרכזת התוכנית – אור דובו דוא"ל hashlama@tauex.tau.ac.il טלפון: 03-6407353, פקס: 03-6409547
החוג לפסיכולוגיה מקיים תכנית לימודי תעודה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית בשני מסלולי לימוד:
מסלול למטפלים במבוגרים, ילדים ונוער מקיף נושאים הקשורים לפסיכותרפיה דינמית באוכלוסייה של מבוגרים, ילדים ונוער.
מסלול למטפלים בילדים ובנוער מתמקד בטיפול ומניעה בגיל הרך, בילדים ובנוער תוך דגש על תיאוריות התפתחותיות פסיכודינמיות וטיפול דיאדי.
משך הלימודים בשתי התכנית הוא שלוש שנים. תוכנית הלימודים הינה בהיקף של שבע שעות שבועיות וכוללת ארבעה סמינרים עיוניים סמסטריאלים, שעתיים הדרכה קבוצתית שנתית ושעת הדרכה אישית שנתית עם אחד ממדריכי התכנית המתגוררים בחיפה ובאזורים שונים בארץ. הלימודים מרוכזים ביום ד' בין השעות: 14:15-19:30 ומתקיימים בקמפוס הנמל, רח' הנמל 65 בחיפה. קרוב לתחנת הרכבת!
המרכז מציע שלוש תוכניות לימוד תלת-שנתיות בפסיכותרפיה פסיכואנליטית ברוח החשיבה הויניקוטיאנית והעצמאית. התוכניות מוכרות ע”י האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה והאגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית.
- 'מפת דרכים': תוכנית בסיס תלת-שנתית המיועדת למטפלים צעירים
- תוכנית ללימודי תעודה מתקדמים לבוגרי תוכניות בסיס בפסיכותרפיה או בעלי ניסיון של שמונה שנים מסיום ההתמחות.
- תוכנית תלת-שנתית ללימודי תעודה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית למטפלים באמנויות והבעה.
בנוסף לתכניות אלה מקיים המרכז באופן סדיר ומתמשך מרחב לחשיבה משותפת לבוגרים,מטפלים,צוות ההוראה וההדרכה במרכז, ברוח של ארגון לומד.
הלימודים מתקיימים בימי שני או רביעי בין השעות 16:00 עד 21:00 ומתקיימים ב'תיכונט' ברח' שושנה פרסיץ 3,קרית החינוך,תל אביב (קרוב לצומת פי גלילות).
למידע נוסף והרשמה, ניתן לפנות למזכירות המרכז בטלפון: 03-6447594 ובכתובת דוא"ל: winnicottspace@gmail.com
תכנית הכשרה חיפאית המוכרת ומאושרת ע"י איט"ה.
מטרת התכנית לחשוף את הלומדים באופן הדרגתי למורכבות ולעושר הקיים בתוך השדה הקוגניטיבי-התנהגותי ולאפשרויות העבודה בגישה זו עם קהל מטופלים רב גוני. התכנית מתמקדת בלימוד מעמיק ויישומי של עקרונות הגישה, בשיטות התערבות עדכניות ובשילובן בעבודה הטיפולית.
הייחוד של התכנית: תכנית חד שנתית עם אפשרות למסלול דו שנתי, במתכונת של לימודי בוקר. הלימוד בקבוצה קטנה של אנשי מקצוע המאפשרת עבודה אינטימית, ממוקדת חוויה באוירה לא שיפוטית, אוהדת ומכבדת. המפגשים מורכבים מלימוד של רקע תאורטי, תרגול מעשי בין חברי הקבוצה, ובסמסטר ב' משולבת גם הדרכה לימודית במתכונת קבוצתית. המרצים והמדריכים הינם פסיכולוגים/עו"ס קלינים, רובם בעלי הכשרה דינמית בנוסף להכשרה הקוגניטיבית התנהגותית.
לפרטים: ד"ר איתי אדרס 052-2817057
היחידה מציעה מגוון רחב של תכניות לימוד להתמחויות בפסיכותרפיה פסיכודינמית, הכשרת מנחי קבוצות, אימון אישי בגישה פסיכולוגית, פסיכותרפיה אינטגרטיבית מזרח מערב, לימודי שיטת הגשטלט, פוטותרפיה, ייעוץ נפשי למטופלים בפריון ועוד התמחויות המיועדות לאנשי מקצוע מתחומים טיפוליים, ייעוציים, ארגוניים וחינוכיים, המבקשים להרחיב ולהעמיק את הידע המקצועי העומד לרשותם ולרכוש שיטות התערבות ומיומנויות חדשות.
לימודים ברמה אקדמית גבוהה בשילוב אוריינטציה יישומית בשדה בהשתתפות מרצים וחוקרים מוכרים ומובילים בתחומם.
מעל 30 שנות ניסיון ואלפי בוגרים הממוקמים במגוון תפקידי טיפול וניהול מובילים במגזר הציבורי ובשוק הפרטי.
החוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה מקיים תוכנית ללימודי תעודה בפסיכותרפיה התנהגותית-קוגניטיבית (Cognitive Behavior Therapy, CBT). התכנית מיועדת לאנשי מקצוע העוסקים בפסיכותרפיה ומקיפה נושאים בפסיכותרפיה אינדיבידואלית בכל טווח הגילים מילדות עד זקנה, ובטווח רחב של בעיות נפשיות. התכנית מוכרת על ידי איט"ה (אגודה ישראלית לטיפול התנהגותי-קוגניטיבי). בוגרי התכנית מקבלים תעודת גמר מטעם התכנית והחוג לפסיכולוגיה בתום שנתיים. התכנית עומדת בקריטריונים של איט"ה ומוכרת להתמחות בטיפול התנהגותי-קוגניטיבי.
משך הלימודים הוא שנתיים עם אפשרות להמשיך לשנה שלישית.
הלימודים מרוכזים ביום ג' בשעות אחה"צ בין השעות: 14:15-19:30 ומתקיימים בקמפוס הנמל, רח' הנמל 65 בחיפה. קרוב לתחנת הרכבת!
התכנית מתאימה גם לתלמידים המגיעים מחוץ לחיפה.
לקבלת פרטים ולהרשמה נא לפנות לבלה ליין, מזכירת התוכנית בטל. 04-8240956 ובכתובת דוא"ל: bidalov@univ.haifa.ac.il
התוכנית ללימודי תעודה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית פותחת שתי תכניות ללימודי המשך בפסיכותרפיה. התוכניות מיועדות למטפלים מנוסים אשר מחפשים להעמיק את הידע התיאורטי והקליני שלהם במפגש עם מורכבותו של השדה הטיפולי כיום.
א. לימודי המשך בטיפול דיאדי - המודל החיפאי.
ב. לימודי המשך - בין ישן לחדש: מהתיאוריות הפסיכואנליטיות הקלאסיות לפרקטיקה הטיפולית העכשווית.

הלימודים מרוכזים בימי ראשון בשעות אחר הצהריים בין השעות 12:30 עד 19:30 ומתקיימים בקמפוס הנמל ברח' הנמל 65 בחיפה (קרוב לתחנת הרכבת). התוכנית מתאימה גם לתלמידים המגיעים מחוץ לחיפה.
למידע נוסף והרשמה, ניתן לפנות לבלה ליין, מזכירת התוכנית בטלפון: 04-8240956 ובכתובת דוא"ל: bIdalov@univ.haifa.ac.il.
תכנית חד-שנתית בדגש קליני, שסבה בכל שנה סביב נושא אחד הקשור לטיפול בילדים וניתנת על ידי פסיכואנליטיקאים העובדים עם ילדים.
בשנת הלימודים תשע"ו 2016-2015 תוקדש התכנית לנושא מרכזי בפסיכותרפיה פסיכואנליטית בילדים והוא - עבודה עם הורים שילדיהם נמצאים בטיפול.

התכנית כוללת שני סמינרים קליניים ושני סמינרים תיאורטיים סמסטריאליים, הדגש בשני הסמינרים הוא על העבודה הקלינית והבנתה לנוכח הגישות התיאורטיות שתילמדנה. הסמינרים הקליניים והתיאורטיים יינתנו בהנחיית פסיכואנליטיקאים מנוסים בחברה הפסיכואנליטית בישראל.
תכנית הלימודים של "התקרבות" היא תכנית ייחודית של החברה הפסיכואנליטית בישראל, המתקיימת באזור ירושלים, חיפה והמרכז. מטרתה לאפשר לעובדי השירות הציבורי מתחומי הטיפול, הרפואה, החינוך והייעוץ להתקרב לחשיבה הפסיכואנליטית וליישם אותה בעבודתם. התכנית מציעה קורסים של 8-12 מפגשים במגוון נושאים הקשורים לחשיבה ולעשיה הפסיכואנליטית. הקורסים מתקיימים בד"כ בקבוצות קטנות, בקליניקות של המורים או במכון הפסיכואנליטי.
המורים הם כולם חברי החברה הפסיכואנליטית או מתמחים במכון הפסיכואנליטי, ובעלי ידע תיאורטי וניסיון קליני רחבים.
שכר הלימוד בכל קורס הוא 450 ש"ח
מחזור שמיני של תכנית ההכשרה הייחודית, הראשונה והמקורית בפסיכותרפיה למטפלי ילדים, ביוזמתה ובניהולה של דר' לילך רחמים עוברת לביתה החדש במרכז "חוסן" (משניידר). אותה התכנית ואותו צוות המרצים והמדריכים המנוסים.
תכנית שניידר לפסיכותרפיה קוגניטיבית-התנהגותית בילדים ונוער, באישור איט"ה, מכשירה אנשי מקצועות טיפוליים בטיפול בילדים ובנוער בגישת ה-CBT. התכנית כוללת לימודים עיוניים והכשרה קלינית-מעשית- טיפולים והדרכות במסגרת מרפאות שניידר: מרפאת חרדה, מרפאת פוסט-טראומה ואילמות סלקטיבית, מרפאת טורט וטיקים, היחידה לסמכות הורית, היחידה להפרעות קשב וריכוז, היחידה ללקויות למידה והמרפאה הפסיכוסומטית. ניתן לבחור במסלול לימודים עיוני בלבד. על סגל ההוראה נמנים מרצים בכירים מהאקדמיה ואנשי טיפול מנוסים ב-CBT. הלימודים מתקיימים בימי ראשון אחה"צ במרכז שניידר, פתח תקווה.
ליצירת קשר: SchneiderCBT@gmail.com
התכנית לתואר שני בפסיכולוגיה חברתית נועדה להניח בסיס תיאורטי ומתודולוגי איתן עבור המעוניינים לעבוד ולחקור בתחומי הפסיכולוגיה החברתית. הפסיכולוגיה החברתית היא תחום דינמי, שהעוסקים בו נדרשים להתעדכן באופן עצמאי בספרות המקצועית המשתנה.
התכנית מציעה ידע, כלים והתנסויות הרלוונטיים לתחום הפסיכולוגיה החברתית ומותאמת הן לסטודנטים המקדישים את כל זמנם ללימודים והן לסטודנטים עובדים. את הלימודים ניתן לפרוס משנתיים עד חמש שנים וללמוד במסלול עם תזה או ללא תזה. הלימודים מתקיימים במרכז הארץ. הקורסים כוללים מפגשי הנחייה פנים אל פנים, סדנאות, הרצאות של אורחים והתנסות מעשית בשדה בתחום הארגוני - תעסוקתי.