תכניות הכשרה

הודעות פרסומת
יום עיון: חיפוש אחר האובייקט הנעדר - זיכרון של חסך ואובדן
בהשתתפות ד"ר ג'ודית אדוארדס מטביסטוק לונדון | 23 במאי
כלי אבחון חדשים בעברית
TSI-2 שאלון אבחון טראומה | סדרת כלים לאבחון בספקטרום האוטיסטי: ADOS, ADI-R, SCQ
» לפרסום במדור זה פנה אלינו
החוג לפסיכולוגיה מקיים תכנית לימודי תעודה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית בשני מסלולי לימוד:
מסלול למטפלים במבוגרים, ילדים ונוער מקיף נושאים הקשורים לפסיכותרפיה דינמית באוכלוסייה של מבוגרים, ילדים ונוער.
מסלול למטפלים בילדים ובנוער מתמקד בטיפול ומניעה בגיל הרך, בילדים ובנוער תוך דגש על תיאוריות התפתחותיות פסיכודינמיות וטיפול דיאדי.
משך הלימודים בשתי התכנית הוא שלוש שנים. תוכנית הלימודים הינה בהיקף של שבע שעות שבועיות וכוללת ארבעה סמינרים עיוניים סמסטריאלים, שעתיים הדרכה קבוצתית שנתית ושעת הדרכה אישית שנתית עם אחד ממדריכי התכנית המתגוררים בחיפה ובאזורים שונים בארץ. הלימודים מרוכזים ביום ד' בין השעות: 14:15-19:30 ומתקיימים בקמפוס הנמל, רח' הנמל 65 בחיפה. קרוב לתחנת הרכבת!
מכון פסגות והמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה מודיעים על פתיחת ההרשמה לשנת הלימודים 2014-2015 בלימודי פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית.
התוכניות מוכרות לגמול השתלמות ובחסות איט"ה.

תוכניות ייחודיות ממוקדות פרופסיה:
* סי.בי.עו"ס - פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית לעובדים סוציאליים
* סי.בי.ארטס - פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית למטפלים באמנויות
* סי.בי.חינוכי - פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית לפסיכולוגים ויועצים חינוכיים

לפרטים: 03-5288171
המרכז ללימודי פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית הוקם ב-1994 ע"י קבוצת אנליטיקאים ומתמחים בכירים בפסיכואנליזה. במשך השנים זכו תכניות הלימודים של המרכז, שהיו הראשונות שאופיינו בצביון הפסיכואנליטי הברור שלהן, להכרה בקרב ציבור אנשי המקצוע והאיגודים המקצועיים.
ייחודם של הלימודים בתכנית התלת שנתית ללימודי פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית ב- ה.ל.פ.ב.א. הינו בלמידה אינטנסיבית בקבוצות קטנות ובהיכרות שיטתית עם יסודות החשיבה האנליטית ועם הרבדים המתפתחים והמשתנים שלה, הן בתיאוריה והן בתרגומה למעשה. כביטוי למסורת זו של המרכז, מתקיימים בו כל השנים סמינרים שנתיים של צפייה בתינוקות המאפשרים לתלמידים מפגש עם החשיבה והעמדה הפסיכואנליטיות מזווית ראייה התנסותית כצופים. תכנית הלימודים הינה דינאמית ומתפתחת תדיר. היא מתבססת על סמינרים תיאורטיים וקליניים-טכניים וכן , על סדנאות מרוכזות העוסקות בסוגיות תיאורטיות ספציפיות .
הלימודים מיועדים לפסיכולוגים קליניים ,לפסיכיאטרים ולעובדים סוציאליים, בעלי התאמה לדרישות המפורסמות.
החלה ההרשמה לשנה"ל תשע"ה לתכנית הכשרת מטפלים לטיפול בילדים ונוער שנפגעו מינית הנלמדת בביה"ס לע"ס, אונ' ת"א.
זו התכנית הראשונה והיחידה למטפלים המכשירה לעבודה במרכזי טיפול שונים ולמטפלים העובדים עם ילדים ונוער שנפגעו מינית. ההכשרה היא בהתאם למסמך הסטנדרטים שגובש בוועדה בן-משרדית, המהווה בסיס להעסקת עובדים במרכזי הטיפול בפגיעות מיניות או באמצעות קופות טיפול המשולמות ע"י משרד הרווחה במקומות בהם אין מרכזים. התכנית מקנה רקע תיאורטי וכלי אבחון וטיפול בילדים ונוער, שעברו פגיעה מינית ובמשפחותיהם, בדגש על חשיפה לכלי טיפול שונים המבוססים על גישות פסיכודינמיות/התנהגותיות קוגניטיביות.
הלימודים מתקיימים בימי ג' בשעות 09:00-14:00 החל מ- 28/10/2014.
לפרטים נוספים ולהרשמה: 03-6409559 elarozen@tauex.tau.ac.il
תוכנית הכשרה חיפאית בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית, באישור איט"ה.
מטרת התוכנית לחשוף את הלומדים באופן הדרגתי למורכבות ולעושר הקיים בתוך השדה הקוגניטיבי-התנהגותי ולאפשרויות העבודה בגישה זו עם קהל מטופלים רב גוני. המיקוד בתוכנית הוא בלימוד מעמיק ומעשי של עקרונות הגישה, בשיטות התערבות מעודכנות ורלוונטיות וביישומן בתרגול בכיתה ועם מטופלים.
הייחוד של התוכנית: תוכנית חד-שנתית (עם אופציה לשנתיים), לימוד בקבוצה קטנה של אנשי מקצוע. דגש רב על תרגול ולימוד הניואנסים של העבודה על מנת לאפשר שילוב הגישה בעבודה הטיפולית. המפגשים מורכבים מלימוד של רקע תאורטי, תרגול מעשי בין חברי הקבוצה ובסמסטר ב' משולבת גם הדרכה לימודית במתכונת קבוצתית. בנוסף, המרצים והמדריכים הינם פסיכולוגים/עו"ס קלינים, רובם בעלי הכשרה דינאמית בנוסף להכשרה הקוגניטיבית התנהגותית.
התכנית הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי פותחת הרשמה מוקדמת ומוזלת למחזור הלימודים הבא זו השנה השלוש עשרה. הלימודים מתקיימים בימי חמישי בשבוע במתחם בית החולים תל השומר בשעות הבוקר או בשעות אחר הצהרים ובנוסף מתקיימים לימודים בחיפה ובבאר שבע.
זוהי התוכנית הותיקה המקיפה והמוכרת ביותר ללימודי טיפול התנהגותי קוגניטיבי. התכנית הינה בחסות אוניברסיטת בר אילן, באישור איט"ה ומוכרת ולגמול השתלמות.
בנוסף לתכנית המקיפה אנו מציעים קורסים מתקדמים במגוון נושאים וביניהם: DBT, סכמה תרפיה, מיינדפולנס,טיפול זוגי והורי , ויסות רגשי, סמכות הורית ועוד
לפרטים ניתן לפנות לאתר התכנית http://www.cbtyakovsinai.com או למנהל התכנית: יעקב סיני נייד 052-2224959 sini5@netvision.net.il
אשכול תכניות למידה שמטרתו הרחבת והעמקת הידע והחשיבה הפסיכואנליטיים בקרב אנשי טיפול.

נפתחת ההרשמה לשנת הלימודים תשע"ה 2014-2015

התכניות השונות מיועדות לקהל יעד מגוון - אנשי מקצוע מתחומים טיפוליים שונים וברמות ניסיון שונות יוכלו למצוא את המסגרת המתאימה להם להעמקת היכרותם את התיאוריה והקליניקה הפסיכואנליטיות.

* תכנית תלת שנתית לפסיכותרפיה של החברה הפסיכואנליטית בישראל
* "המעשה הטיפולי" - תכנית תלת שנתית ללימודי המשך בפסיכותרפיה פסיכואנליטית
* תכניות חד-שנתיות
* תכנית "התקרבות"
* העשרה למוסדות במגזר הציבורי
ניהול אקדמי: יורי סלע, נעמי אורבך- שבילי
החלה ההרשמה לשנה"ל תשע"ה לתכנית ההכשרה התלת שנתית לפסיכותרפיה אינטגרטיבית מזרח–מערב הנלמדת ביחידה להשתלמויות, ביה"ס לע"ס באונ' ת"א.
התכנית משלבת ידע ממסורות מזרחיות ומערביות בטיפול נפשי, מאפשרת ומחייבת תהליך אישי בעל פוטנציאל טרנספורמטיבי, כמרכיב מרכזי בהכשרה.
קהל יעד: מטפלים במקצועות בריאות הנפש, העוסקים בפסיכותרפיה שנתיים לפחות. תכני הלימוד בהתאם לתקנון 'איגוד ישראלי רב-תחומי לפסיכותרפיה'.
מועדי הלימוד: יום ה' בשעות 09:00-16:00, החל מ- 30/10/2014.
לפרטים ולהרשמה: 03-6409559 shmichal@tauex.tau.ac.il
תוכנית הלימודים של “התקרבות” היא תוכנית יחודית של החברה הפסיכואנליטית בישראל המתקיימת באזור ירושלים, המרכז והצפון. מטרתה לאפשר לעובדי השרות הציבורי מתחומי הטיפול הרפואה החינוך והיעוץ להתקרב לחשיבה הפסיכואנליטית ולישם אותה בעבודתם.
המורים הם כולם חברי החברה הפסיכואנליטית או מתמחים במכון הפסיכואנליטי, ובעלי ידע תיאורטי וניסיון קליני רחבים.
רכזי התכנית:
גב' מיכל אטינג - אזור ירושלים
ד"ר אילן ברנט - אזור המרכז
גב' אלישבע וינטראוב ליכטמן- אזור חיפה
הכשרה מתקדמת וחדשנית בהשתתפות הפסיכואנליטיקאים המובילים בעולם בתחום הפסיכואנליזה הזוגית. התוכנית היחידה בארץ שהינה בינלאומית ומוכרת ע"י האיגוד הבינלאומי לפסיכואנליזה זוגית. התכנית כוללת קורס בינלאומי בהשתתפות קבוצות מרחבי העולם, המועבר דרך מכשור מתקדם של וידאו קונפרנס. בנוסף, התוכנית כוללת קורס ייחודי העוסק ב"לא מודע ישראלי", וכן סמינרים קליניים,סמינרי קריאה וכנסים בינלאומיים ברחבי העולם. לצד התכנית הבינלאומית מתקיימת תכנית העשרה/מכינה, העוסקת בנושאים בסיסיים בפסיכואנליזה זוגית. ניתן להירשם לתכנית המלאה או ללמוד חלקים ממנה.
סמסטר אביב 2014
פרוט לגבי תכנית ההכשרה ניתן לקבל ב http://www.psy-couple-family-center.co.il
ניתן לצור קשר עם נציגת ההכשרה ב 050-8935734 | או במייל: couplepsych@gmail.com
תכנית הכשרה דו שנתית ייחודית לטיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים ומתבגרים במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל. התכנית באישור שירותי בריאות כללית, באישורה ובחסותה של איט"ה - אגודה ישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי. התכנית מיועדת להכשיר מטפלים להגיע לרמת ידע ומיומנות גבוהה בטיפול ההתנהגותי קוגניטיבי בילדים, מתבגרים ובתחום הדרכת ההורים. התכנית מיועדת לפסיכולוגים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים באומנות, יועצות חינוכיות, מרפאים בעיסוק וקרימינולוגים קליניים.
מרכז יישומים קליניים - מרכז לטיפול פסיכולוגי ממוקד, הכשרה והדרכה, מקיים תכנית ללימודי פסיכותרפיה דינמית עדכנית וממוקדת.
ההרשמה למחזור העשירי של התכנית שיפתח בשנת תשע"ה בבת חפר ובטבעון מתחילה בינואר 2014.
התוכנית מיועדת למטפלים בעלי תואר שני ונסיון טיפולי - פסיכולוגים, עו"ס, מטפלים בהבעה ויצירה, קרימינולוגים קליניים ומטפלים משפחתיים, השואפים להעמיק את עבודתם הטיפולית ולהתפתח מקצועית בפסיכותרפיה, בגישה טיפולית מוכוונת שינוי.
התוכנית הינה בהיקף תלת-שנתי ונלמדת במסגרת שנתיים מרוכזות: בימי שני בבת-חפר בין השעות 9:30- 15:45 (ביציאה של כביש 6 לנתניה);
ובימי שלישי בטבעון בין השעות 14:00-19:00.
האקומי היא גישה התנסותית מתקדמת למרחב הטיפולי והבינאישי. זוהי דרך עדינה להיכרות עם הרגלים אוטומאטיים הגורמים לנו סבל לא הכרחי, ומונעים מאיתנו להיות נוכחים באמת עבור עצמנו ועבור הזולת. הגישה שואבת מתרפיות גופניות ודינאמיות, מהבנות הנובעות מן המחקר הנוירופסיכולוגי, ומהשקפות העולם של הבודהיזם והדאואיזם.
התוכנית מדגישה תשומת לב לחוויה הנוכחית וטיפוח עמדה הכורכות אי-ידיעה, אי-מאמץ ואי-אלימות לכדי מצע התומך בתהליך ריפוי הנובע מעצמו. היא מציעה כלים לשימוש במישור הלא מילולי כנתיב גישה אל הלא מודע של האדם ואל ארגונו הפנימי, ואיכות נפשית המזינה גם את המטפל עצמו. עם צוות מהארץ ומחו"ל מטעם Hakomi Education Network.
התכניות מיועדות לאנשי טיפול העוסקים בטיפול רגשי בילדים, נוער והוריהם.
העמדה הטיפולית בתכניות מדגישה את הקשר הטיפולי בין המטפל והמטופל, קשר המתאפיין בהקשבה טיפולית לתהליך וכבוד לקצב האישי. המגע והחיבור הרגשי, הן של המטופל והן של המטפל, עומדים בלב ליבו של הטיפול.

מרכז עפרוני, בשיתוף סמינר הקיבוצים, מציע מגוון תכניות לימודים לאנשי מקצוע.
שתי התכניות המרכזיות לשנה"ל הקרובה (שייחלו באוקטובר) מתקיימות בסמינר הקיבוצים בתל אביב ובשיתופו:
* תכנית תלת שנתית לפסיכותרפיה בילדים ונוער
* תכנית דו שנתית לטיפול דינמי בילדים ונוער
מרכז התוכנית: ד"ר עידו סימיון
שיטת האקומי לפסיכותרפיה חוויתית משלבת גישות פסיכולוגיות מערביות עם עקרונות בודהיסטים ודאויסטים. היא פסיכותרפיית עומק המתבססת על מודעות לרגע (mindfulness) ומשתמשמת בו כנתיב ישיר, מהיר וחוויתי לחומר לא מודע.
ההכשרה לבעלי רקע במקצועות הטיפוליים מפתחת הן את המרחב הטיפולי מתוכו עובד התרפיסט, מרחב שבהאקומי שמתאפיין בנוכחות אוהבת, קשב עמוק (mindfulness), והסמכות על תהליכי ריפוי טבעיים של הנפש, והן מעניקה ומפתחת כלים לעבודה במרחב זה. בתוך כך לגישה דרך עבודה ייחודית הנותנת מענה לעבודה עם פגיעות של טראומה, הקשורות ראשונית, ועבודה עם המימדים הארכיטיפלים והרוחניים בנפש האדם. הגישה נותנת מענה לעבודה בהקשרים רחבים ושונים, בעבודה פרטנית, זוגית, משפחתית, קבוצתית וארגונית.
ההכשרה היא בת שנתיים ומבוססת על סה"כ של 330 ש"א (165 ש"א בשנה).
פרטים נוספים ניתן למצוא באתר http://www.hakomiisrael.com , באימייל ל-hakomiisrael@gmail.com, ובטלפון 050-6521002.
המרכז הרב תחומי ללימודי טראומה - נט"ל בשיתוף אוניברסיטת תל אביב, הפקולטה לרפואה - בית הספר לבריאות הציבור, פותחים זו השנה השביעית את התוכנית ללימודי פסיכותרפיה ממוקדת טראומה נפשית, בהוראת מיטב המומחים המובילים בתחום. התכנית מבוססת על ניסיון וידע רב שנצבר בארץ ובעולם, ומביאה תפיסה ייחודית של התמודדות במצבי טראומה ואסון, תוך דגש על הבנת התהליכים הנפשיים אותם חווים הנפגע וסביבתו והקניית כלים מגוונים ויעילים להתערבות פרטנית קבוצתית ומערכתית. התכנית מיועדת לאנשי מקצוע בתחומי הטיפול, הייעוץ הסיעוד והשיקום.
פרטים נוספים באתר או בטלפון 0732-363-363
במהלך חודשים אוקטובר-דצמבר 2013 יפתחו מגוון קורסים בתחום הטיפול בטראומה.
פרטים נוספים באתר
או בטלפון: 0732-363-363
החוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה מקיים תוכנית ללימודי תעודה בפסיכותרפיה התנהגותית-קוגניטיבית (Cognitive Behavior Therapy, CBT). התכנית מיועדת לאנשי מקצוע העוסקים בפסיכותרפיה ומקיפה נושאים בפסיכותרפיה אינדיבידואלית בכל טווח הגילים מילדות עד זקנה, ובטווח רחב של בעיות נפשיות. התכנית מוכרת על ידי איט"ה (אגודה ישראלית לטיפול התנהגותי-קוגניטיבי). בוגרי התכנית מקבלים תעודת גמר מטעם התכנית והחוג לפסיכולוגיה בתום שנתיים. התכנית עומדת בקריטריונים של איט"ה ומוכרת להתמחות בטיפול התנהגותי-קוגניטיבי.
משך הלימודים הוא שנתיים עם אפשרות להמשיך לשנה שלישית.
הלימודים מרוכזים ביום ג' בשעות אחה"צ בין השעות: 14:15-19:30 ומתקיימים בקמפוס הנמל, רח' הנמל 65 בחיפה. קרוב לתחנת הרכבת!
התכנית מתאימה גם לתלמידים המגיעים מחוץ לחיפה.
לקבלת פרטים ולהרשמה נא לפנות לבלה ליין, מזכירת התוכנית בטל. 04-8240956 ובכתובת דוא"ל: bidalov@univ.haifa.ac.il
תכנית ההכשרה למנחי קבוצות הינה מסלול הדגל של המרכז הישראלי להנחייה אינטגרטיבית בקבוצות במכללה האקדמית בוינגייט. בשנתיים אינטנסיביות של לימודים, אנו עוסקים וחוקרים הנחיית קבוצות מהי. ייחודו של המסלול ההוליסטי-אינטגרטיבי טמון בשילוב המושכל של גישות שונות מתחומי הרוח, הטיפול וההתפתחות.
המסלול מיועד לאנשים העובדים עם קבוצות, או מחפשים להתפתח ולפנות לעבודה קבוצתית. בעלי הכשרה בסיסית בהנחיית קבוצות מוזמנים גם כן לרכוש ולשכלל מיומנויות הנחיה ולהעמיק את הידע הפורמאלי והמעשי באסכולות הנחיה שונות.
למנחי קבוצות בעלי הכשרה וניסיון אנו מציעים את המסלול ללימודים מתקדמים והתמחויות במיקודים הבאים: הנחיית קבוצות בשילוב תנועה; הנחיית קבוצות בשילוב תרפיית הקול-תנועה (גישתו של פול ניוהם); הנחיית קבוצות בשילוב הפסיכותרפיה הטרנספרסונאלית והשמאניזם.
בבית הספר למדעי הפסיכולוגיה של אוניברסיטת תל אביב. העבודה תתנהל בקבוצות קטנות (עד 15 איש). במסגרת של פגישה שבועית שתערך כשעה וחצי. הקבוצה תיפגש למשך 12 מפגשים:
 
* קבוצת ההדרכה ממוקדת בתחום המגדר: תתמקד בהעמקת הידע הטיפולי, ובחקירה של שאלות ומצוקות אנושיות בתחום המגדר המובאות לפתחנו, מדי יום, בעבודה עם הפונים אלינו לטיפול.
* קבוצת הדרכה דינמית עם מרכיבים קוגניטיביים-התנהגותיים: מיועדת לאנשי מקצוע אשר מעוניינים לקבל הדרכה על עבודתם הטיפולית מתוך גישה המשלבת ידע ופרקטיקה משני התחומים.
* קבוצת הדרכה ממוקדת בעבודה פסיכותרפויתית עם אומנים ויוצרים: מיועדת למטפלים מנוסים שעובדים עם אמנים ויוצרים או למתעניינים בנושא שבכוונתם להרחיב את איזורי היצירה, הביטוי האותנטי והספונטניות שלהם ו/או של מטופליהם.
היחידה ללימודי המשך נועדה להרחיב את הידע התאורטי והיישומי של המשתלמים בתחומים השונים ולספק להם כלים ושיטות התערבות שיסייעו להם בעבודתם. כדי להגשים מטרה זו היחידה פותחת את שעריה לאוכלוסיות מגוונות; עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, פסיכיאטריים, מטפלים מתחומי האומנות ואנשי חינוך, היחידה מציעה מגוון רחב של תכניות וקורסים מבחינת התכנים ומשך הלימוד.
היחידה מרחיבה מידה שנה את היקף פעילותה, מקיימת קשר הדוק עם אנשי השדה וקשובה לצורכיהם.
לפרטים:
אוניברסיטת בר-אילן, ביה"ס לעבודה סוציאלית, היחידה ללימודי המשך , רמת גן 52900-02
טלפון: 03-5318211, פקס: 03-7384043 | דוא"ל: Cont.Education@mail.biu.ac.il
ניהול אקדמי: ד"ר נעמי אפל ועופר פלד
בית הספר ל - CBT ברעננה, מציע תוכנית הכשרה דו שנתית המוכרת ע"י איט"ה.
ייחודו של ביה"ס ל-CBT בהקניית מיומנות המשלבת טיפול התנהגותי קוגניטיבי בעבודה רב ממדית. שילוב זה מאפשר למטפל להתערב ברובד הפרטני עם ילדים, נוער ומבוגרים, ברובד הזוגי- הורי, ברובד המשפחה וברובד הקהילה. בכדי ליצור חווית למידה רציפה ואינטגרטיבית ד"ר נעמי אפל ועופר פלד ילמדו לאורך התוכנית בשילוב מיטב המרצים בארץ. התוכנית תתמקד בפרוטוקולים שפותחו לטיפול בהפרעות השונות במטרה לקדם שינוי בממדים של מחשבות, רגשות, התנהגות ופיתוח מיומנויות. טיפול CBT הינו טיפול מבוסס ראיות, יעיל וממוקד מטרה. התוכנית מבוססת על למידה תיאורטית, תרגול חוויתי והתנסות מעשית. השנה ייפתחו קורסים למתקדמים בשנה ג'.
איש קשר: עירית 052-2499-683
נפתחה ההרשמה לשנה"ל תשע"ה למסלול תלת שנתי בתכנית לפסיכותרפיה פסיכודינמית, הנלמדת ביחידה ללימודי המשך והשתלמויות בביה"ס לעו"ס ע"ש בוב שאפל באונ' ת"א. התכנית מוכרת ע"י האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה.
התכנית מקנה כלים בתחום האבחון והטיפול הפסיכודינמי בדגש על תהליך התפתחות הטיפול הפסיכואנליטי מגישות פסיכודינמיות קלאסיות ועד לגישות פסיכודינמיות המקובלות כיום. יילמדו טכניקות התערבות פסיכודינמיות תוך התאמה לניסיון וידע התלמידים.
מועמדים: עו"ס בעלי MA ובעלי לפחות שלוש שנות ניסיון בפסיכותרפיה, פסיכולוגים קליניים ופסיכיאטרים.
הלימודים מתקיימים בימי ה', בין השעות 13:00-20:00 החל מ 13/11/14.
לפרטים נוספים ולהרשמה: 03-6409559 sivansau@tauex.tau.ac.il
החלה ההרשמה לשנה"ל תשע"ה לתכנית להכשרת מנחי קבוצות המתקיימת זו השנה ה- 35 ברציפות ונלמדת ביחידה ללימודי המשך והשתלמויות בביה"ס לע"ס באונ' ת"א.
לתכנית כ- 1200 בוגרים, רובם עוסקים בעבודה עם קבוצות וחלקם הניכר חברי סגל בתכניות להכשרה והשתלמויות בעבודה עם קבוצות ברחבי הארץ.
התכנית מכשירה בעלי מקצוע מתחומים טיפוליים, חברתיים, ארגוניים וחינוכיים לעבוד עם קבוצות כמנחים, יועצים או מטפלים והעמקת הידע בתחום.
מס' המקומות מוגבל. מועד אחרון להרשמה: 31/7/2014
תחילת הלימודים: 27/10/14

מועדי הלימוד:
שנה א' - ימי שני בשעות 14:00-20:00
שנה ב' - ימי רביעי : סמס' א' בשעות 12:00 - 20:00, סמס' ב' בשעות 14:00 - 20:00

לפרטים נוספים ולהרשמה: 03-6409559 elarozen@tauex.tau.ac.il
התוכנית מכשירה מטפלים דינמיים באמצעות שילוב של למידה תאורטית מקיפה והתנסות בטיפול דינמי המלווה בהדרכה.
טיפול דינמי (psychoanalytically oriented psychotherapy) הינו אופנות טיפולית מרכזית וחשובה בעולם הטיפולים הפסיכולוגיים.
התוכנית הנוכחית נועדה להקנות היכרות מעמיקה עם עקרונות הגישה הדינמית במסגרת מוסד המוכר על ידי משרד הבריאות להתמחות בפסיכולוגיה קלינית מאז שנת 1979.
התוכנית מוכרת על ידי האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה והאגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית ומיועדת לפסיכיאטרים, פסיכולוגים, מטפלים בהבעה ויצירה ועובדים סוציאליים קליניים, עם ניסיון מצטבר בפסיכותרפיה אינדבדואלית בגישה דינמית.
ליצירת קשר:
טל' מזכירות - 5882685- 02 / 02-5881367,
ניתן לפנות גם לרכזת הקורס : גב' אורית ליבוביץ בנייד 052-6433274 או ב E-mail : oritleibo@gmail.com
החלה ההרשמה לשנה"ל תשע"ה לתכנית ללימודי אימון אישי בגישה פסיכולוגית (COACHING), הנלמדת ביחידה ללימודי המשך והשתלמויות בביה"ס לע"ס באונ' ת"א.
האימון הוא מקצוע וכלי יישומי ואפקטיבי, שמטרתו לסייע לקידום מטרות בחיים, ליצור שינוי והגשמה עצמית.
המיוחד בתכנית הוא שילוב ויישום תיאוריות ופרקטיקה מתחום הפסיכולוגיה לתוך תהליך האימון, דבר המתבטא בתוכן הנלמד ובאיכות סגל התכנית שהינו בעל רקע משולב באימון ומדעי ההתנהגות.
הלימודים מתקיימים בימי א' בין השעות 14:00-20:00 החל מתאריך: 2/11/2014 (בהתאם לדרישה תפתח קבוצה נוספת בימי ה' בבוקר)
לפרטים נוספים ולהרשמה: 03-6409559 elarozen@tauex.tau.ac.il
בית הספר לפסיכותרפיה פועל מזה כעשרים שנה ומציע תוכנית המבוססת על הקניית מיומנויות מקיפות בפסיכותרפיה, בגישות פסיכודינמיות קלאסיות ועדכניות. החל מפרויד וממשיכיו, דרך התיאורטיקנים של יחסי האובייקט, פסיכולוגיית העצמי, ועד לגישות ההתייחסותיות. סגל ההוראה של התכנית שם לו כמטרה להעמיק את הידע והמיומנויות הטיפוליות של התלמיד, וכן להנחות וללוות את תהליך עיצוב אישיותו המקצועית. בנוסף להיבטים התיאורטיים המגוונים אשר נלמדים במסגרת התכנית, ניתן מקום מרכזי להדרכה וליווי אישיים וקבוצתיים. התכנית מוכרת על ידי האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה