תכניות הכשרה

הודעות פרסומת
"העדר ייצוג מנטאלי - היבטים תיאורטיים וקליניים" | 1 במאי 2015
יום העיון של המסלול 'מצבים מנטאליים ראשוניים' עם ד"ר הוארד לוין
איגוד הפסיכולוגים הקליניים בישראל מזמין לכנס השנתי
"מרחק נגיעה" - גינוסר 2015 |8-11 ביוני במלון נוף גינוסר
תכנית לימודי השלמה לפסיכולוגיה חינוכית
למסיימי תואר שני בפסיכולוגיה-במגמות לא יישומיות, המאפשרות רשום בפנקס הפסיכולוגים
» לפרסום במדור זה פנה אלינו
מרכז "יישומים קליניים" לטיפול פסיכולוגי, הכשרה והדרכה, מזמין מטפלים להשתלם בגישה הדינמית הממוקדת. הגישה מתאימה לטיפול דינמי מתוכנן בזמן או מתמשך, כפי שנדרש כיום בטיפול הציבורי והפרטי.
זאת במסגרת התכנית לפסיכותרפיה דינמית ממוקדת, או בהשתלמויות והדרכה ייעודיות לתחנות ומרכזים טיפוליים. התוכנית לפסיכותרפיה מיועדת להעמיק את היכולת הטיפולית עם רקע דינמי עדכני והכשרה בגישה הדינמית הממוקדת.
יכולים להגיש מועמדות מטפלים בעלי תואר שני ונסיון טיפולי - פסיכולוגים, עו"ס, מטפלים בהבעה ויצירה, קרימינולוגים קליניים ופסיכיאטרים.
התוכנית תפתח בתשע"ו בימי ששי בבוקר בבת-חפר (ביציאה של כביש 6 לכיוון נתניה).
מכון פסגות והמחלקה לפסיכולוגיה וחינוך באוניברסיטה הפתוחה מודיעים על פתיחת ההרשמה לשנת הלימודים 2015-2016 בלימודי פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית (C.B.T).
התוכניות מוכרות לגמול השתלמות ולאיט"ה.

תוכניות ייחודיות ממוקדות פרופסיה:
* סי.בי.עו"ס(C.B.T) - - פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית לעובדים סוציאליים
* סי.בי.ארטס (C.B.T) - פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית למטפלים באמנויות
* שיא בייעוץ (C.B.T) - פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית לפסיכולוגים ויועצים חינוכיים

לפרטים: 03-5288171
תכנית ההכשרה למנחי קבוצות הינה מסלול הדגל של המרכז הישראלי להנחייה אינטגרטיבית בקבוצות במכללה האקדמית בוינגייט. בשנתיים אינטנסיביות של לימודים, אנו עוסקים וחוקרים הנחיית קבוצות מהי. ייחודו של המסלול ההוליסטי-אינטגרטיבי טמון בשילוב המושכל של גישות שונות מתחומי הרוח, הטיפול וההתפתחות.
המסלול מיועד לאנשים העובדים עם קבוצות, או מחפשים להתפתח ולפנות לעבודה קבוצתית. בעלי הכשרה בסיסית בהנחיית קבוצות מוזמנים גם כן לרכוש ולשכלל מיומנויות הנחיה ולהעמיק את הידע הפורמאלי והמעשי באסכולות הנחיה שונות.
למנחי קבוצות בעלי הכשרה וניסיון אנו מציעים את המסלול ללימודים מתקדמים והתמחויות במיקודים הבאים: הנחיית קבוצות בשילוב תנועה; הנחיית קבוצות בשילוב תרפיית הקול-תנועה (גישתו של פול ניוהם); הנחיית קבוצות בשילוב הפסיכותרפיה הטרנספרסונאלית והשמאניזם.
תוכנית לימודים דו-שנתית.
מנהלים אקדמיים: מיקי דורון MA MHA - פסיכולוג קליני בכיר ואייל ורשביאק MSW - עובד סוציאלי בכיר.

הלימודים בבית הספר מכוונים לפיתוח יכולות קליניות של מטפלים על מנת לאפשר להם התאמה לדרישות עתידיות של קופות החולים ושל משרד הביטחון. בתוכנית ילמדו יסודות הטיפול הקוגניטיבי תוך התמקדות בטיפול בילדים, בטראומה וחרדה ובהתמכרויות. הלימודים כוללים גם גישות חדשניות כמו DBT, מיינדפולנס, סכמה תרפיה, ACT ועוד.
לפרטים נוספים והרשמה: 052-3318976 או advisor@meitan.org
התכנית לטיפול משפחתי וזוגי - מסלול תלת שנתי לאנשי טיפול בעלי תואר שני המאפשר התפתחות אישית ומקצועית על-פי תפיסת העולם האדלריאנית ובהתייחסות לאסכולות נוספות. התכנית מאפשרת להתמחות בטיפול ששם דגש על מתן ביטוי לערכים שהם בבסיס הגישה כמו: כבוד הדדי, עידוד, אמונה ביכולות הבחירה ועוד. התכנית כוללת התמחות בהדרכת הורים, ועומדת בדרישות ההסמכה של האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין.
הכשרה בהדרכת הורים לאנשי טיפול - תכנית לימודים ייחודית, חד שנתית, המיועדת למטפלים העובדים עם משפחות ורוצים להעמיק את הידע בנושאים הקשורים ליחסי הורים –ילדים. מאפשרת הקנית טכניקות התערבות וכלים יישומיים בתחום.
לפרטים והרשמה: 09-9727915 | Maayan@m-adler.com
תכנית הכשרה חיפאית המוכרת ומאושרת ע"י איט"ה.
מטרת התכנית לחשוף את הלומדים באופן הדרגתי למורכבות ולעושר הקיים בתוך השדה הקוגניטיבי-התנהגותי ולאפשרויות העבודה בגישה זו עם קהל מטופלים רב גוני. התכנית מתמקדת בלימוד מעמיק ויישומי של עקרונות הגישה, בשיטות התערבות עדכניות ובשילובן בעבודה הטיפולית.
הייחוד של התכנית: תכנית חד שנתית עם אפשרות למסלול דו שנתי, במתכונת של לימודי בוקר. הלימוד בקבוצה קטנה של אנשי מקצוע המאפשרת עבודה אינטימית, ממוקדת חוויה באוירה לא שיפוטית, אוהדת ומכבדת. המפגשים מורכבים מלימוד של רקע תאורטי, תרגול מעשי בין חברי הקבוצה, ובסמסטר ב' משולבת גם הדרכה לימודית במתכונת קבוצתית. המרצים והמדריכים הינם פסיכולוגים/עו"ס קלינים, רובם בעלי הכשרה דינמית בנוסף להכשרה הקוגניטיבית התנהגותית.
לפרטים: ד"ר איתי אדרס 052-2817057
התוכנית ללימודי תעודה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית פותחת שתי תכניות ללימודי המשך בפסיכותרפיה. התוכניות מיועדות למטפלים מנוסים אשר מחפשים להעמיק את הידע התיאורטי והקליני שלהם במפגש עם מורכבותו של השדה הטיפולי כיום.
א. לימודי המשך בטיפול דיאדי - המודל החיפאי.
ב. לימודי המשך - בין ישן לחדש: מהתיאוריות הפסיכואנליטיות הקלאסיות לפרקטיקה הטיפולית העכשווית.

הלימודים מרוכזים בימי ראשון בשעות אחר הצהריים בין השעות 12:30 עד 19:30 ומתקיימים בקמפוס הנמל ברח' הנמל 65 בחיפה (קרוב לתחנת הרכבת). התוכנית מתאימה גם לתלמידים המגיעים מחוץ לחיפה.
למידע נוסף והרשמה, ניתן לפנות לבלה ליין, מזכירת התוכנית בטלפון: 04-8240956 ובכתובת דוא"ל: bIdalov@univ.haifa.ac.il.
תכנית הלימודים של "התקרבות" היא תכנית ייחודית של החברה הפסיכואנליטית בישראל, המתקיימת באזור ירושלים, הצפון והמרכז. מטרתה לאפשר לעובדי השירות הציבורי מתחומי הטיפול, הרפואה, החינוך והייעוץ להתקרב לחשיבה הפסיכואנליטית וליישם אותה בעבודתם.
המורים הם כולם חברי החברה הפסיכואנליטית או מתמחים במכון הפסיכואנליטי, ובעלי ידע תיאורטי וניסיון קליני רחבים.
שכר הלימוד בכל קורס הוא 450 ₪.

נותרו מספר מקומות בתוכנית החד שנתית - "הטיפול במשחק" של החברה הפסיכואנליטית בישראל.
Psychoanaly - "מהקליניקה אל התיאוריה ובחזרה" תכנית לימודים חד שנתית של טיפול בילדים
מרכז ויניקוט בישראל הוקם ב-2008 על מנת ליצור מקום שייוחד ללמידת החשיבה הוויניקוטיאנית, הפוסט-ויניקוטיאנית והעצמאית (independent) תוך שימת דגש על הרלוונטיות שלהן לפסיכואנליזה של המאה ה-21. המרכז יקיים בשנה"ל הקרובה שלוש תוכניות תלת-שנתיות בפסיכותרפיה:
 
א. תוכנית תלת-שנתית ללימודי תעודה מתקדמים בפסיכותרפיה פסיכואנליטית ברוח החשיבה הוויניקוטיאנית והעצמאית (נוסדה ב- 2008, מיועדת למטפלים מנוסים)
ב. מפת דרכים: תוכנית בסיס תלת-שנתית ללימודי תעודה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית (מיועדת למטפלים בזמן התמחותם ובשנים הראשונות לאחריה)
ג. תוכנית תלת-שנתית ללימודי תעודה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית למטפלים באמנויות והבעהׁ
 
שלושת התוכניות מוכרות על ידי האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה והאגודה לפסיכותרפיה פסיכואנליטית.
ניהול אקדמי: ד"ר נעמי אפל ועופר פלד
בית הספר ל - CBT ברעננה, מציע תוכנית הכשרה דו שנתית המוכרת ע"י איט"ה.
ייחודו של ביה"ס ל-CBT בהקניית מיומנות המשלבת טיפול התנהגותי קוגניטיבי בעבודה רב ממדית. שילוב זה מאפשר למטפל להתערב ברובד הפרטני עם ילדים, נוער ומבוגרים, ברובד הזוגי- הורי, ברובד המשפחה וברובד הקהילה. בכדי ליצור חווית למידה רציפה ואינטגרטיבית ד"ר נעמי אפל ועופר פלד ילמדו לאורך התוכנית בשילוב מיטב המרצים בארץ. התוכנית תתמקד בפרוטוקולים שפותחו לטיפול בהפרעות השונות במטרה לקדם שינוי בממדים של מחשבות, רגשות, התנהגות ופיתוח מיומנויות. טיפול CBT הינו טיפול מבוסס ראיות, יעיל וממוקד מטרה. התוכנית מבוססת על למידה תיאורטית, תרגול חוויתי והתנסות מעשית. השנה ייפתחו קורסים למתקדמים בשנה ג'.
איש קשר: עירית 052-2499-683
היחידה ללימודי המשך נועדה להרחיב את הידע התאורטי והיישומי של המשתלמים בתחומים השונים ולספק להם כלים ושיטות התערבות שיסייעו להם בעבודתם. כדי להגשים מטרה זו היחידה פותחת את שעריה לאוכלוסיות מגוונות; עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, פסיכיאטריים, מטפלים מתחומי האומנות ואנשי חינוך, היחידה מציעה מגוון רחב של תכניות וקורסים מבחינת התכנים ומשך הלימוד.
היחידה מרחיבה מידה שנה את היקף פעילותה, מקיימת קשר הדוק עם אנשי השדה וקשובה לצורכיהם.
לפרטים:
אוניברסיטת בר-אילן, ביה"ס לעבודה סוציאלית, היחידה ללימודי המשך , רמת גן 52900-02
טלפון: 03-5318211, פקס: 03-7384043 | דוא"ל: Cont.Education@mail.biu.ac.il
הכשרה מתקדמת וחדשנית בהשתתפות הפסיכואנליטיקאים המובילים בעולם בתחום הפסיכואנליזה הזוגית. התוכנית היחידה בארץ שהינה בינלאומית ומוכרת ע"י האיגוד הבינלאומי לפסיכואנליזה זוגית. התכנית כוללת קורס בינלאומי בהשתתפות קבוצות מרחבי העולם, המועבר דרך מכשור מתקדם של וידאו קונפרנס. בנוסף, התוכנית כוללת קורס ייחודי העוסק ב"לא מודע ישראלי", וכן סמינרים קליניים,סמינרי קריאה וכנסים בינלאומיים ברחבי העולם. לצד התכנית הבינלאומית מתקיימת תכנית העשרה/מכינה, העוסקת בנושאים בסיסיים בפסיכואנליזה זוגית. ניתן להירשם לתכנית המלאה או ללמוד חלקים ממנה.

פרוט לגבי תכנית ההכשרה ניתן לקבל ב http://www.psy-couple-family-center.co.il
לפרטים נוספים: מנהלת המכון, ד"ר חני מן-שלוי טל. 052-2631547 | או במייל: couples.psy@gmail.com
החוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה מקיים תוכנית ללימודי תעודה בפסיכותרפיה התנהגותית-קוגניטיבית (Cognitive Behavior Therapy, CBT). התכנית מיועדת לאנשי מקצוע העוסקים בפסיכותרפיה ומקיפה נושאים בפסיכותרפיה אינדיבידואלית בכל טווח הגילים מילדות עד זקנה, ובטווח רחב של בעיות נפשיות. התכנית מוכרת על ידי איט"ה (אגודה ישראלית לטיפול התנהגותי-קוגניטיבי). בוגרי התכנית מקבלים תעודת גמר מטעם התכנית והחוג לפסיכולוגיה בתום שנתיים. התכנית עומדת בקריטריונים של איט"ה ומוכרת להתמחות בטיפול התנהגותי-קוגניטיבי.
משך הלימודים הוא שנתיים עם אפשרות להמשיך לשנה שלישית.
הלימודים מרוכזים ביום ג' בשעות אחה"צ בין השעות: 14:15-19:30 ומתקיימים בקמפוס הנמל, רח' הנמל 65 בחיפה. קרוב לתחנת הרכבת!
התכנית מתאימה גם לתלמידים המגיעים מחוץ לחיפה.
לקבלת פרטים ולהרשמה נא לפנות לבלה ליין, מזכירת התוכנית בטל. 04-8240956 ובכתובת דוא"ל: bidalov@univ.haifa.ac.il
בבית הספר לחינוך, באוניברסיטה העברית בירושלים
החל מ 1.1.2015 יכולים להגיש מועמדות לעבודה בשירות פסיכולוגי חינוכי (שפ"ח) אך ורק מסיימי/לומדי תואר שני בפסיכולוגיה ממגמות יישומיות מהארץ ומחו"ל, המוכרות על ידי המל"ג ומאפשרות רישום בפנקס הפסיכולוגים.
בשנת תשע"ו תפתח בבית הספר לחינוך, באוניברסיטה העברית בירושלים (ויתכן שבשלוחה נוספת) תוכנית השלמה עבור מסיימי/ לומדי תואר שני ממגמות לא יישומיות, המעוניינים לעבוד בשדה הפסיכולוגיה החינוכית. הלימודים בתוכנית הנם תנאי סף להגשת מועמדות לעבודה בשירות פסיכולוגי חינוכי.
התכנית כוללת: יסודות בפסיכותרפיה ופסיכודיאגנוסטיקה, תפיסות אקולוגיות מערכתיות בפסיכולוגיה חינוכית וכן, התנסות מעשית.
לפרטים פנה למזכירות ביה"ס לחינוך 02-5880128/02-5882036, ramab@savion.huji.ac.il
נפתחה ההרשמה לשנה"ל תשע"ה למסלול תלת שנתי בתכנית לפסיכותרפיה פסיכודינמית, הנלמדת ביחידה ללימודי המשך והשתלמויות בביה"ס לעו"ס ע"ש בוב שאפל באונ' ת"א. התכנית מוכרת ע"י האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה.
התכנית מקנה כלים בתחום האבחון והטיפול הפסיכודינמי בדגש על תהליך התפתחות הטיפול הפסיכואנליטי מגישות פסיכודינמיות קלאסיות ועד לגישות פסיכודינמיות המקובלות כיום. יילמדו טכניקות התערבות פסיכודינמיות תוך התאמה לניסיון וידע התלמידים.
מועמדים: עו"ס בעלי MA ובעלי לפחות שלוש שנות ניסיון בפסיכותרפיה, פסיכולוגים קליניים ופסיכיאטרים.
הלימודים מתקיימים בימי ה', בין השעות 13:00-20:00 החל מ 13/11/14.
לפרטים נוספים ולהרשמה: 03-6409559 sivansau@tauex.tau.ac.il
הכשרה עיונית ומעשית לעבודה עם תלמידים ברצף האוטיזם

משך הלימודים שנתיים (קיימת אפשרות ללימודים במשך חמישה סמסטרים). הלימודים מתקיימים במסגרת התואר השני לחינוך מיוחד.
התוכנית כוללת קורסים תיאורטיים ופרקטיקום מעשי בהיקף של כ 6 ש"ש. התלמיד מקבל נספח לתעודת ה MA המציין כי למד תואר שני בחינוך מיוחד במסלול התמחות אוטיזם.
מיועד למורים בחינוך המיוחד, יועצים, מטפלים או מדריכים בחינוך המיוחד. בעלי תואר ראשון במקצועות הטיפוליים והפרא רפואיים כגון: פסיכולוגיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות בתקשורת, עבודה סוציאלית. (נדרש ניסיון בעבודה עם אוטיזם ברצף ההתפתחות).

פרטים לגבי התוכנית ניתן לקבל אצל:
מזכירות תואר שני : toar2edu@mail.biu.ac.il
פרופ' נירית באומינגר nirit.bauminger@biu.ac.il
מסלול לימודים המכשיר מטפלים לעבוד בגישה המדגישה את המפגש של האדם עם הטבע הפנימי והחיצוני ברגע ההווה.
הגישה מושתתת על היסודות התיאורטיים של פסיכולוגיה קלינית, טיפול באומנויות, בודהיזם, אקו-פסיכולוגיה וטכניקות ממוקדות חוויה (כמו האקומי, פוקוסינג, גשטאלט ו-SE).
שילוב הטבע כשותף לתהליך הטיפולי, הבנת מורכבותה של הסיטואציה הטיפולית וביסוסה של נוכחות מודעת יוצרים מסגרת טיפולית התומכת בתמורות עמוקות ברמה הרגשית, הקוגניטיבית וההתנהגותית. הגישה מפותחת במרכז "טבע ומהות", תוך שיתוף פעולה בין אנשי טיפול מתחומים שונים ומיושמת כיום עם ילדים, בני נוער ומבוגרים בכל רחבי הארץ.
ליצירת קשר עם מנהל התכנית - 052-5739201. או ב Tevamahut@gmail.com
התכנית הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי פותחת הרשמה מוקדמת ומוזלת למחזור הלימודים הבא זו השנה השלוש עשרה. הלימודים מתקיימים בימי חמישי בשבוע במתחם בית החולים תל השומר בשעות הבוקר או בשעות אחר הצהרים ובנוסף מתקיימים לימודים בחיפה ובבאר שבע.
זוהי התוכנית הותיקה המקיפה והמוכרת ביותר ללימודי טיפול התנהגותי קוגניטיבי. התכנית הינה בחסות אוניברסיטת בר אילן, באישור איט"ה ומוכרת ולגמול השתלמות.
בנוסף לתכנית המקיפה אנו מציעים קורסים מתקדמים במגוון נושאים וביניהם: DBT, סכמה תרפיה, מיינדפולנס,טיפול זוגי והורי , ויסות רגשי, סמכות הורית ועוד
לפרטים ניתן לפנות לאתר התכנית http://www.cbtyakovsinai.com או למנהל התכנית: יעקב סיני נייד 052-2224959 sini5@netvision.net.il
מרכז הלימודים של החברה הפסיכואנליטית בישראל פותח בשנת הלימודים הקרובה את המחזור השלישי של תכנית הלימודים התלת-שנתית המיועדת למטפלים מנוסים. בתכנית זו דגש ייחודי על המעשה הטיפולי, והיא מציעה מבט השוואתי רחב על מגוון האופנים בהם התיאוריות הפסיכואנליטיות השונות באות לידי ביטוי בפרקטיקה הטיפולית.
הלימודים יתקיימו בתל אביב ובירושלים, בימי רביעי, בין השעות 18:00 ל- 21:30. כל יום לימודים מורכב משיעור (18:00-19:30) ומסמינר קליני (20:00-21:30).
בין הסמסטרים ובסוף השנה, ייערכו ערבי סדנאות במגוון נושאים כמפורט בהמשך. הסדנאות הן לבחירת התלמידים ומשותפות לכל שנות הלימודים.
כל מורי ומדריכי התכנית הינם אנליטיקאים וחברים בחברה הפסיכואנליטית, או מתמחים בכירים לקראת סיום הכשרתם כפסיכואנליטיקאים.
התכניות מיועדות לאנשי טיפול העוסקים בטיפול רגשי בילדים, נוער והוריהם.
העמדה הטיפולית בתכניות מדגישה את הקשר הטיפולי בין המטפל והמטופל, קשר המתאפיין בהקשבה טיפולית לתהליך וכבוד לקצב האישי. המגע והחיבור הרגשי, הן של המטופל והן של המטפל, עומדים בלב ליבו של הטיפול.

מרכז עפרוני, בשיתוף סמינר הקיבוצים, מציע מגוון תכניות לימודים לאנשי מקצוע.
שתי התכניות המרכזיות לשנה"ל הקרובה (שייחלו באוקטובר) מתקיימות בסמינר הקיבוצים בתל אביב ובשיתופו:
* תכנית תלת שנתית לפסיכותרפיה בילדים ונוער
* תכנית דו שנתית לטיפול דינמי בילדים ונוער
התוכנית מכשירה מטפלים דינמיים באמצעות שילוב של למידה תאורטית מקיפה והתנסות בטיפול דינמי המלווה בהדרכה.
טיפול דינמי (psychoanalytically oriented psychotherapy) הינו אופנות טיפולית מרכזית וחשובה בעולם הטיפולים הפסיכולוגיים.
התוכנית הנוכחית נועדה להקנות היכרות מעמיקה עם עקרונות הגישה הדינמית במסגרת מוסד המוכר על ידי משרד הבריאות להתמחות בפסיכולוגיה קלינית מאז שנת 1979.
התוכנית מוכרת על ידי האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה והאגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית ומיועדת לפסיכיאטרים, פסיכולוגים, מטפלים בהבעה ויצירה ועובדים סוציאליים קליניים, עם ניסיון מצטבר בפסיכותרפיה אינדבדואלית בגישה דינמית.
ליצירת קשר:
טל' מזכירות - 5882685- 02 / 02-5881367,
ניתן לפנות גם לרכזת הקורס : גב' אורית ליבוביץ בנייד 052-6433274 או ב E-mail : oritleibo@gmail.com
פתיחת מחזור שני ספטמבר 2014
התוכנית מיועדת ל: בעלי רקע טיפולי המעוניינים לרכוש כלי טיפוליאבחוני מעמיק ומרתק שאיננו תלוי בתגובת הנבדק, למטרת טיפול יעוץ והכוונה בתחומי החיים.
פסיכוכירולוגיה הנה שיטת אבחון אישיות האדם דרך כפות ידיו. הפסיכוכירולוגיה מסייעת בתהליכי טיפול על כל סוגיו וכן בהמלצות לפיתוח כישורים מולדים - לעיתים לא מודעים - בתחומים שונים. האבחון מסייע אף בייעוץ בבחירת תחום עיסוק, בחירת בן זוג, ולפיתוח האישיות.
בנוסף, הסיכוכירולוגיה מסייעת בגילוי טראומות עבר שלא טופלו, באיתור הסיבות להתקפי חרדה ומסייעת כאשר חלה"תקיעות" בתהליך הטיפולי שבין המטפל למטופל.
להרשמה ופרטים נוספים:
ניתן לפנות לקובי אטיאס: טל: 054-5331475 | כתובת המייל: kobiatiaz@gmail.com כתובת האתר: www.kobiatias.com
מספר המקומות מוגבל!!!
ניהול אקדמי: אדר לביא, א.י.ל.י.ם
השימוש בביופידבק הולך ומתרחב בקרב מטפלים מכל ההתמחויות והמגמות. מדי שנה, יותר ויותר מטפלים ומאמנים מכל הדיסציפלינות משלבים ביופידבק בסל הכלים שלהם. הוספת ביופידבק משדרגת מאד את מידת האטרקטיביות והאפקטיביות של הטיפול והאימון. מיינדלייף מארגנת קורסי ביופידבק במסגרת החלק הראשון בתכנית ההסמכה של אגודת א.י.ל.י.ם לשילוב ביופידבק בטיפול ו/או בניהול לחצים. קורסי שלב א' נפתחים באזורים שונים וכוללים השאלת מערכת ביופידבק ProRelax מתוצרת מיינדלייף לכל חניך בזמן הקורס ומכירה בתנאים מיוחדים. קורסי שלב ב' מתקיימים בגוש דן. הקורסים נערכים במפגשים שבועיים, ונמשכים 6 עד 8 שבועות.
החוג לפסיכולוגיה מקיים תכנית לימודי תעודה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית בשני מסלולי לימוד:
מסלול למטפלים במבוגרים, ילדים ונוער מקיף נושאים הקשורים לפסיכותרפיה דינמית באוכלוסייה של מבוגרים, ילדים ונוער.
מסלול למטפלים בילדים ובנוער מתמקד בטיפול ומניעה בגיל הרך, בילדים ובנוער תוך דגש על תיאוריות התפתחותיות פסיכודינמיות וטיפול דיאדי.
משך הלימודים בשתי התכנית הוא שלוש שנים. תוכנית הלימודים הינה בהיקף של שבע שעות שבועיות וכוללת ארבעה סמינרים עיוניים סמסטריאלים, שעתיים הדרכה קבוצתית שנתית ושעת הדרכה אישית שנתית עם אחד ממדריכי התכנית המתגוררים בחיפה ובאזורים שונים בארץ. הלימודים מרוכזים ביום ד' בין השעות: 14:15-19:30 ומתקיימים בקמפוס הנמל, רח' הנמל 65 בחיפה. קרוב לתחנת הרכבת!
תכנית הכשרה דו שנתית ייחודית לטיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים ומתבגרים במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל. התכנית באישור שירותי בריאות כללית, באישורה ובחסותה של איט"ה - אגודה ישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי. התכנית מיועדת להכשיר מטפלים להגיע לרמת ידע ומיומנות גבוהה בטיפול ההתנהגותי קוגניטיבי בילדים, מתבגרים ובתחום הדרכת ההורים. התכנית מיועדת לפסיכולוגים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים באומנות, יועצות חינוכיות, מרפאים בעיסוק וקרימינולוגים קליניים.
התכנית החדשה מכוונת ליצירת מרחב לשיח ולימוד משותף בין הפסיכואנליזה ודיסציפלינות שונות כגון אמנות, ספרות , פילוסופיה, קולנוע ועוד.
מרכזת התכנית: יפה פרץ-צדוק
ועדת ההיגוי: ד"ר דורית אשור, ד"ר רינה דודאי, ד"ר רות קרא וד״ר שי פרוגל
מורים: אליס בוראס, ד״ר חנה אולמן, גב׳ מלכה הירש, ד״ר גבי מן, ד״ר דורית הופ, ד״ר גילה עופר, ד״ר שי פרוגל, ואחרים.
בין הקורסים המוצעים - ההיסטוריה הרעיונית של הפסיכואנליזה (א' וב'), הפסיכו-סומה, בגוף אני מבינה ובנפש אני מרגישה, ספרות הקבלה בראי הפסיכואנליזה, מפגשים בין השיח הפסיכואנליטי והשיח הפואטי, התבוננות בסיפורי מקרה (סמינר) ובעבודות אינטר-דיסציפלינריות (ספרות, קולנוע, אמנות...)
לפרטים נא לפנות ליפה פרץ-צדוק yaffa_pz@walla.co.il
התכנית לתואר שני בפסיכולוגיה חברתית נועדה להניח בסיס תיאורטי ומתודולוגי איתן עבור המעוניינים לעבוד ולחקור בתחומי הפסיכולוגיה החברתית. הפסיכולוגיה החברתית היא תחום דינמי, שהעוסקים בו נדרשים להתעדכן באופן עצמאי בספרות המקצועית המשתנה.
התכנית מציעה ידע, כלים והתנסויות הרלוונטיים לתחום הפסיכולוגיה החברתית ומותאמת הן לסטודנטים המקדישים את כל זמנם ללימודים והן לסטודנטים עובדים. את הלימודים ניתן לפרוס משנתיים עד חמש שנים וללמוד במסלול עם תזה או ללא תזה. הלימודים מתקיימים במרכז הארץ. הקורסים כוללים מפגשי הנחייה פנים אל פנים, סדנאות, הרצאות של אורחים והתנסות מעשית בשדה בתחום הארגוני - תעסוקתי.