תכניות הכשרה

הודעות פרסומת
מעגלים התייחסותיים: לטפל בישראל 2015
נפתחה ההרשמה האלקטרונית לכנס שיתקיים ב-12-13 במרץ 2015
מכון תל אביב לפסיכואנליזה מציע טיפול מוזל בפסיכואנליזה
מדובר בטיפול של 3-4 פעמים בשבוע לפרטים נא לפנות לרות לביא: 052-2241407
מפגש התנסות בגישת האקומי
5 בפברואר, לקראת ההצטרפות למחזור השלישי של תוכנית ההכשרה במרץ.
» לפרסום במדור זה פנה אלינו
אשכול תכניות למידה שמטרתו הרחבת והעמקת הידע והחשיבה הפסיכואנליטיים בקרב אנשי טיפול.

נפתחת ההרשמה לשנת הלימודים תשע"ה 2014-2015

התכניות השונות מיועדות לקהל יעד מגוון - אנשי מקצוע מתחומים טיפוליים שונים וברמות ניסיון שונות יוכלו למצוא את המסגרת המתאימה להם להעמקת היכרותם את התיאוריה והקליניקה הפסיכואנליטיות.

* תכנית תלת שנתית לפסיכותרפיה של החברה הפסיכואנליטית בישראל
* "המעשה הטיפולי" - תכנית תלת שנתית ללימודי המשך בפסיכותרפיה פסיכואנליטית
* תכניות חד-שנתיות
* תכנית "התקרבות"
* העשרה למוסדות במגזר הציבורי
המרכז ללימודי פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית הוקם ב-1994 ע"י קבוצת אנליטיקאים ומתמחים בכירים בפסיכואנליזה. במשך השנים זכו תכניות הלימודים של המרכז, שהיו הראשונות שאופיינו בצביון הפסיכואנליטי הברור שלהן, להכרה בקרב ציבור אנשי המקצוע והאיגודים המקצועיים.
ייחודם של הלימודים בתכנית התלת שנתית ללימודי פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית ב- ה.ל.פ.ב.א. הינו בלמידה אינטנסיבית בקבוצות קטנות ובהיכרות שיטתית עם יסודות החשיבה האנליטית ועם הרבדים המתפתחים והמשתנים שלה, הן בתיאוריה והן בתרגומה למעשה. כביטוי למסורת זו של המרכז, מתקיימים בו כל השנים סמינרים שנתיים של צפייה בתינוקות המאפשרים לתלמידים מפגש עם החשיבה והעמדה הפסיכואנליטיות מזווית ראייה התנסותית כצופים. תכנית הלימודים הינה דינאמית ומתפתחת תדיר. היא מתבססת על סמינרים תיאורטיים וקליניים-טכניים וכן , על סדנאות מרוכזות העוסקות בסוגיות תיאורטיות ספציפיות .
הלימודים מיועדים לפסיכולוגים קליניים ,לפסיכיאטרים ולעובדים סוציאליים, בעלי התאמה לדרישות המפורסמות.
נפתחה ההרשמה לשנה"ל תשע"ה למסלול תלת שנתי בתכנית לפסיכותרפיה פסיכודינמית, הנלמדת ביחידה ללימודי המשך והשתלמויות בביה"ס לעו"ס ע"ש בוב שאפל באונ' ת"א. התכנית מוכרת ע"י האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה.
התכנית מקנה כלים בתחום האבחון והטיפול הפסיכודינמי בדגש על תהליך התפתחות הטיפול הפסיכואנליטי מגישות פסיכודינמיות קלאסיות ועד לגישות פסיכודינמיות המקובלות כיום. יילמדו טכניקות התערבות פסיכודינמיות תוך התאמה לניסיון וידע התלמידים.
מועמדים: עו"ס בעלי MA ובעלי לפחות שלוש שנות ניסיון בפסיכותרפיה, פסיכולוגים קליניים ופסיכיאטרים.
הלימודים מתקיימים בימי ה', בין השעות 13:00-20:00 החל מ 13/11/14.
לפרטים נוספים ולהרשמה: 03-6409559 sivansau@tauex.tau.ac.il
תכנית ההכשרה למנחי קבוצות הינה מסלול הדגל של המרכז הישראלי להנחייה אינטגרטיבית בקבוצות במכללה האקדמית בוינגייט. בשנתיים אינטנסיביות של לימודים, אנו עוסקים וחוקרים הנחיית קבוצות מהי. ייחודו של המסלול ההוליסטי-אינטגרטיבי טמון בשילוב המושכל של גישות שונות מתחומי הרוח, הטיפול וההתפתחות.
המסלול מיועד לאנשים העובדים עם קבוצות, או מחפשים להתפתח ולפנות לעבודה קבוצתית. בעלי הכשרה בסיסית בהנחיית קבוצות מוזמנים גם כן לרכוש ולשכלל מיומנויות הנחיה ולהעמיק את הידע הפורמאלי והמעשי באסכולות הנחיה שונות.
למנחי קבוצות בעלי הכשרה וניסיון אנו מציעים את המסלול ללימודים מתקדמים והתמחויות במיקודים הבאים: הנחיית קבוצות בשילוב תנועה; הנחיית קבוצות בשילוב תרפיית הקול-תנועה (גישתו של פול ניוהם); הנחיית קבוצות בשילוב הפסיכותרפיה הטרנספרסונאלית והשמאניזם.
תכנית הכשרה דו שנתית ייחודית לטיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים ומתבגרים במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל. התכנית באישור שירותי בריאות כללית, באישורה ובחסותה של איט"ה - אגודה ישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי. התכנית מיועדת להכשיר מטפלים להגיע לרמת ידע ומיומנות גבוהה בטיפול ההתנהגותי קוגניטיבי בילדים, מתבגרים ובתחום הדרכת ההורים. התכנית מיועדת לפסיכולוגים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים באומנות, יועצות חינוכיות, מרפאים בעיסוק וקרימינולוגים קליניים.
החלה ההרשמה לשנה"ל תשע"ה לתכנית להכשרת מנחי קבוצות המתקיימת זו השנה ה- 35 ברציפות ונלמדת ביחידה ללימודי המשך והשתלמויות בביה"ס לע"ס באונ' ת"א.
לתכנית כ- 1200 בוגרים, רובם עוסקים בעבודה עם קבוצות וחלקם הניכר חברי סגל בתכניות להכשרה והשתלמויות בעבודה עם קבוצות ברחבי הארץ.
התכנית מכשירה בעלי מקצוע מתחומים טיפוליים, חברתיים, ארגוניים וחינוכיים לעבוד עם קבוצות כמנחים, יועצים או מטפלים והעמקת הידע בתחום.
מס' המקומות מוגבל. מועד אחרון להרשמה: 31/7/2014
תחילת הלימודים: 27/10/14

מועדי הלימוד:
שנה א' - ימי שני בשעות 14:00-20:00
שנה ב' - ימי רביעי : סמס' א' בשעות 12:00 - 20:00, סמס' ב' בשעות 14:00 - 20:00

לפרטים נוספים ולהרשמה: 03-6409559 elarozen@tauex.tau.ac.il
מכון פסגות והמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה מודיעים על פתיחת ההרשמה לשנת הלימודים 2014-2015 בלימודי פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית.
התוכניות מוכרות לגמול השתלמות ובחסות איט"ה.

תוכניות ייחודיות ממוקדות פרופסיה:
* סי.בי.עו"ס - פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית לעובדים סוציאליים
* סי.בי.ארטס - פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית למטפלים באמנויות
* שיא בייעוץ - פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית לפסיכולוגים ויועצים חינוכיים

לפרטים: 03-5288171
תכנית הלימודים של "התקרבות" היא תכנית ייחודית של החברה הפסיכואנליטית בישראל, המתקיימת באזור ירושלים, הצפון והמרכז. מטרתה לאפשר לעובדי השירות הציבורי מתחומי הטיפול, הרפואה, החינוך והייעוץ להתקרב לחשיבה הפסיכואנליטית וליישם אותה בעבודתם.
המורים הם כולם חברי החברה הפסיכואנליטית או מתמחים במכון הפסיכואנליטי, ובעלי ידע תיאורטי וניסיון קליני רחבים.
שכר הלימוד בכל קורס הוא 450 ₪.

נותרו מספר מקומות בתוכנית החד שנתית - "הטיפול במשחק" של החברה הפסיכואנליטית בישראל.
Psychoanaly - "מהקליניקה אל התיאוריה ובחזרה" תכנית לימודים חד שנתית של טיפול בילדים
החוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה מקיים תוכנית ללימודי תעודה בפסיכותרפיה התנהגותית-קוגניטיבית (Cognitive Behavior Therapy, CBT). התכנית מיועדת לאנשי מקצוע העוסקים בפסיכותרפיה ומקיפה נושאים בפסיכותרפיה אינדיבידואלית בכל טווח הגילים מילדות עד זקנה, ובטווח רחב של בעיות נפשיות. התכנית מוכרת על ידי איט"ה (אגודה ישראלית לטיפול התנהגותי-קוגניטיבי). בוגרי התכנית מקבלים תעודת גמר מטעם התכנית והחוג לפסיכולוגיה בתום שנתיים. התכנית עומדת בקריטריונים של איט"ה ומוכרת להתמחות בטיפול התנהגותי-קוגניטיבי.
משך הלימודים הוא שנתיים עם אפשרות להמשיך לשנה שלישית.
הלימודים מרוכזים ביום ג' בשעות אחה"צ בין השעות: 14:15-19:30 ומתקיימים בקמפוס הנמל, רח' הנמל 65 בחיפה. קרוב לתחנת הרכבת!
התכנית מתאימה גם לתלמידים המגיעים מחוץ לחיפה.
לקבלת פרטים ולהרשמה נא לפנות לבלה ליין, מזכירת התוכנית בטל. 04-8240956 ובכתובת דוא"ל: bidalov@univ.haifa.ac.il
ניהול אקדמי: אדר לביא, א.י.ל.י.ם
השימוש בביופידבק הולך ומתרחב בקרב מטפלים מכל ההתמחויות והמגמות. מדי שנה, יותר ויותר מטפלים ומאמנים מכל הדיסציפלינות משלבים ביופידבק בסל הכלים שלהם. הוספת ביופידבק משדרגת מאד את מידת האטרקטיביות והאפקטיביות של הטיפול והאימון. מיינדלייף מארגנת קורסי ביופידבק במסגרת החלק הראשון בתכנית ההסמכה של אגודת א.י.ל.י.ם לשילוב ביופידבק בטיפול ו/או בניהול לחצים. קורסי שלב א' נפתחים באזורים שונים וכוללים השאלת מערכת ביופידבק ProRelax מתוצרת מיינדלייף לכל חניך בזמן הקורס ומכירה בתנאים מיוחדים. קורסי שלב ב' מתקיימים בגוש דן. הקורסים נערכים במפגשים שבועיים, ונמשכים 6 עד 8 שבועות.
התכנית החדשה מכוונת ליצירת מרחב לשיח ולימוד משותף בין הפסיכואנליזה ודיסציפלינות שונות כגון אמנות, ספרות , פילוסופיה, קולנוע ועוד.
מרכזת התכנית: יפה פרץ-צדוק
ועדת ההיגוי: ד"ר דורית אשור, ד"ר רינה דודאי, ד"ר רות קרא וד״ר שי פרוגל
מורים: אליס בוראס, ד״ר חנה אולמן, גב׳ מלכה הירש, ד״ר גבי מן, ד״ר דורית הופ, ד״ר גילה עופר, ד״ר שי פרוגל, ואחרים.
בין הקורסים המוצעים - ההיסטוריה הרעיונית של הפסיכואנליזה (א' וב'), הפסיכו-סומה, בגוף אני מבינה ובנפש אני מרגישה, ספרות הקבלה בראי הפסיכואנליזה, מפגשים בין השיח הפסיכואנליטי והשיח הפואטי, התבוננות בסיפורי מקרה (סמינר) ובעבודות אינטר-דיסציפלינריות (ספרות, קולנוע, אמנות...)
לפרטים נא לפנות ליפה פרץ-צדוק yaffa_pz@walla.co.il
מרכז "יישומים קליניים" לטיפול פסיכולוגי, הכשרה והדרכה, מזמין מטפלים להשתלם בגישה הדינמית הממוקדת. הגישה מתאימה לטיפול דינמי מתוכנן בזמן או מתמשך, כפי שנדרש כיום בטיפול הציבורי והפרטי.
זאת במסגרת התכנית לפסיכותרפיה דינמית ממוקדת, או בהשתלמויות והדרכה ייעודיות לתחנות ומרכזים טיפוליים. התוכנית לפסיכותרפיה מיועדת להעמיק את היכולת הטיפולית עם רקע דינמי עדכני והכשרה בגישה הדינמית הממוקדת.
יכולים להגיש מועמדות מטפלים בעלי תואר שני ונסיון טיפולי - פסיכולוגים, עו"ס, מטפלים בהבעה ויצירה, קרימינולוגים קליניים ופסיכיאטרים.
התוכנית תפתח בתשע"ו בימי ששי בבוקר בבת-חפר (ביציאה של כביש 6 לכיוון נתניה).
בבית הספר לחינוך, באוניברסיטה העברית בירושלים
החל מ 1.1.2015 יוכלו להגיש מועמדות לעבודה בשירות פסיכולוגי חינוכי (שפ"ח) אך ורק מסיימי/לומדי תואר שני בפסיכולוגיה ממגמות יישומיות מהארץ ומחו"ל, המוכרות על ידי המל"ג ומאפשרות רישום בפנקס הפסיכולוגים (מגמות הכוללות פרקטיקום וקורס מלווה פרקטיקום של 4 נ"ז).
בשנת תשע"ה תפתח תוכנית השלמה עבור מסיימי/ לומדי תואר שני ממגמות לא יישומיות המעוניינים לעבוד בשדה הפסיכולוגיה החינוכית. התוכנית תהיה תנאי סף להגשת מועמדות לעבודה בשירות פסיכולוגי חינוכי.
התכנית כוללת: יסודות בפסיכותרפיה ופסיכודיאגנוסטיקה, תפיסות אקולוגיות בפסיכולוגיה חינוכית והתנסות מעשית
לפרטים נוספים: hashlama.psy@gmail.com
החלה ההרשמה לשנה"ל תשע"ה לתכנית ללימודי אימון אישי בגישה פסיכולוגית (COACHING), הנלמדת ביחידה ללימודי המשך והשתלמויות בביה"ס לע"ס באונ' ת"א.
האימון הוא מקצוע וכלי יישומי ואפקטיבי, שמטרתו לסייע לקידום מטרות בחיים, ליצור שינוי והגשמה עצמית.
המיוחד בתכנית הוא שילוב ויישום תיאוריות ופרקטיקה מתחום הפסיכולוגיה לתוך תהליך האימון, דבר המתבטא בתוכן הנלמד ובאיכות סגל התכנית שהינו בעל רקע משולב באימון ומדעי ההתנהגות.
הלימודים מתקיימים בימי א' בין השעות 14:00-20:00 החל מתאריך: 2/11/2014 (בהתאם לדרישה תפתח קבוצה נוספת בימי ה' בבוקר)
לפרטים נוספים ולהרשמה: 03-6409559 elarozen@tauex.tau.ac.il
תכנית הכשרה חיפאית המוכרת ומאושרת ע"י איט"ה.
מטרת התכנית לחשוף את הלומדים באופן הדרגתי למורכבות ולעושר הקיים בתוך השדה הקוגניטיבי-התנהגותי ולאפשרויות העבודה בגישה זו עם קהל מטופלים רב גוני. התכנית מתמקדת בלימוד מעמיק ויישומי של עקרונות הגישה, בשיטות התערבות עדכניות ובשילובן בעבודה הטיפולית.
הייחוד של התכנית: תכנית חד שנתית עם אפשרות למסלול דו שנתי, במתכונת של לימודי בוקר. הלימוד בקבוצה קטנה של אנשי מקצוע המאפשרת עבודה אינטימית, ממוקדת חוויה באוירה לא שיפוטית, אוהדת ומכבדת. המפגשים מורכבים מלימוד של רקע תאורטי, תרגול מעשי בין חברי הקבוצה, ובסמסטר ב' משולבת גם הדרכה לימודית במתכונת קבוצתית. המרצים והמדריכים הינם פסיכולוגים/עו"ס קלינים, רובם בעלי הכשרה דינמית בנוסף להכשרה הקוגניטיבית התנהגותית.
לפרטים: ד"ר איתי אדרס 052-2817057
תוכנית לימודים דו-שנתית.
מנהלים אקדמיים: מיקי דורון MA MHA - פסיכולוג קליני בכיר ואייל ורשביאק MSW - עובד סוציאלי בכיר.

הלימודים בבית הספר מכוונים לפיתוח יכולות קליניות של מטפלים על מנת לאפשר להם התאמה לדרישות עתידיות של קופות החולים ושל משרד הביטחון. בתוכנית ילמדו יסודות הטיפול הקוגניטיבי תוך התמקדות בטיפול בילדים, בטראומה וחרדה ובהתמכרויות. הלימודים כוללים גם גישות חדשניות כמו DBT, מיינדפולנס, סכמה תרפיה, ACT ועוד.
לפרטים נוספים והרשמה: 052-3318976 או advisor@meitan.org
מסלול לימודים המכשיר מטפלים לעבוד בגישה המדגישה את המפגש של האדם עם הטבע הפנימי והחיצוני ברגע ההווה.
הגישה מושתתת על היסודות התיאורטיים של פסיכולוגיה קלינית, טיפול באומנויות, בודהיזם, אקו-פסיכולוגיה וטכניקות ממוקדות חוויה (כמו האקומי, פוקוסינג, גשטאלט ו-SE).
שילוב הטבע כשותף לתהליך הטיפולי, הבנת מורכבותה של הסיטואציה הטיפולית וביסוסה של נוכחות מודעת יוצרים מסגרת טיפולית התומכת בתמורות עמוקות ברמה הרגשית, הקוגניטיבית וההתנהגותית. הגישה מפותחת במרכז "טבע ומהות", תוך שיתוף פעולה בין אנשי טיפול מתחומים שונים ומיושמת כיום עם ילדים, בני נוער ומבוגרים בכל רחבי הארץ.
ליצירת קשר עם מנהל התכנית - 052-5739201. או ב Tevamahut@gmail.com
התכנית לטיפול משפחתי וזוגי - מסלול תלת שנתי לאנשי טיפול בעלי תואר שני המאפשר התפתחות אישית ומקצועית על-פי תפיסת העולם האדלריאנית ובהתייחסות לאסכולות נוספות. התכנית מאפשרת להתמחות בטיפול ששם דגש על מתן ביטוי לערכים שהם בבסיס הגישה כמו: כבוד הדדי, עידוד, אמונה ביכולות הבחירה ועוד. התכנית כוללת התמחות בהדרכת הורים, ועומדת בדרישות ההסמכה של האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין.
הכשרה בהדרכת הורים לאנשי טיפול - תכנית לימודים ייחודית, חד שנתית, המיועדת למטפלים העובדים עם משפחות ורוצים להעמיק את הידע בנושאים הקשורים ליחסי הורים –ילדים. מאפשרת הקנית טכניקות התערבות וכלים יישומיים בתחום.
לפרטים והרשמה: 09-9727915 | Maayan@m-adler.com
היחידה ללימודי המשך נועדה להרחיב את הידע התאורטי והיישומי של המשתלמים בתחומים השונים ולספק להם כלים ושיטות התערבות שיסייעו להם בעבודתם. כדי להגשים מטרה זו היחידה פותחת את שעריה לאוכלוסיות מגוונות; עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, פסיכיאטריים, מטפלים מתחומי האומנות ואנשי חינוך, היחידה מציעה מגוון רחב של תכניות וקורסים מבחינת התכנים ומשך הלימוד.
היחידה מרחיבה מידה שנה את היקף פעילותה, מקיימת קשר הדוק עם אנשי השדה וקשובה לצורכיהם.
לפרטים:
אוניברסיטת בר-אילן, ביה"ס לעבודה סוציאלית, היחידה ללימודי המשך , רמת גן 52900-02
טלפון: 03-5318211, פקס: 03-7384043 | דוא"ל: Cont.Education@mail.biu.ac.il
הכשרה עיונית ומעשית לעבודה עם תלמידים ברצף האוטיזם

משך הלימודים שנתיים (קיימת אפשרות ללימודים במשך חמישה סמסטרים). הלימודים מתקיימים במסגרת התואר השני לחינוך מיוחד.
התוכנית כוללת קורסים תיאורטיים ופרקטיקום מעשי בהיקף של כ 6 ש"ש. התלמיד מקבל נספח לתעודת ה MA המציין כי למד תואר שני בחינוך מיוחד במסלול התמחות אוטיזם.
מיועד למורים בחינוך המיוחד, יועצים, מטפלים או מדריכים בחינוך המיוחד. בעלי תואר ראשון במקצועות הטיפוליים והפרא רפואיים כגון: פסיכולוגיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות בתקשורת, עבודה סוציאלית. (נדרש ניסיון בעבודה עם אוטיזם ברצף ההתפתחות).

פרטים לגבי התוכנית ניתן לקבל אצל:
מזכירות תואר שני : toar2edu@mail.biu.ac.il
פרופ' נירית באומינגר nirit.bauminger@biu.ac.il
החוג לפסיכולוגיה מקיים תכנית לימודי תעודה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית בשני מסלולי לימוד:
מסלול למטפלים במבוגרים, ילדים ונוער מקיף נושאים הקשורים לפסיכותרפיה דינמית באוכלוסייה של מבוגרים, ילדים ונוער.
מסלול למטפלים בילדים ובנוער מתמקד בטיפול ומניעה בגיל הרך, בילדים ובנוער תוך דגש על תיאוריות התפתחותיות פסיכודינמיות וטיפול דיאדי.
משך הלימודים בשתי התכנית הוא שלוש שנים. תוכנית הלימודים הינה בהיקף של שבע שעות שבועיות וכוללת ארבעה סמינרים עיוניים סמסטריאלים, שעתיים הדרכה קבוצתית שנתית ושעת הדרכה אישית שנתית עם אחד ממדריכי התכנית המתגוררים בחיפה ובאזורים שונים בארץ. הלימודים מרוכזים ביום ד' בין השעות: 14:15-19:30 ומתקיימים בקמפוס הנמל, רח' הנמל 65 בחיפה. קרוב לתחנת הרכבת!
מסתיימת ההרשמה לשנה"ל תשע"ה לתכנית ליישומי פסיכולוגיה חיובית למקצועות הטיפול.
תחום מחקר חדשני זה, התפתח מאוד בשנים האחרונות ומנסה לבחון את מקורות האושר והחוסן האנושי וכיצד ניתן לטפחם. התחום מעורר התעניינות רבה בקרב אנשי טיפול אך כמעט ואינו נלמד בארץ באופן ממוקד ויסודי. מטרת התכנית להכשיר בעלי מקצוע מתחומים טיפוליים לבצע התערבויות טיפוליות המבוססות על עקרונות הפסיכולוגיה חיובית, העמקת ידע אישי על תיאוריות, גישות וכלים מתחום זה.
הלימודים יתקיימו בימי א', בין השעות 15:00-20:00, החל מתאריך 2/11/2014.
לפרטים נוספים ולהרשמה: 03-6409559 batelzul@tauex.tau.ac.il
התכניות מיועדות לאנשי טיפול העוסקים בטיפול רגשי בילדים, נוער והוריהם.
העמדה הטיפולית בתכניות מדגישה את הקשר הטיפולי בין המטפל והמטופל, קשר המתאפיין בהקשבה טיפולית לתהליך וכבוד לקצב האישי. המגע והחיבור הרגשי, הן של המטופל והן של המטפל, עומדים בלב ליבו של הטיפול.

מרכז עפרוני, בשיתוף סמינר הקיבוצים, מציע מגוון תכניות לימודים לאנשי מקצוע.
שתי התכניות המרכזיות לשנה"ל הקרובה (שייחלו באוקטובר) מתקיימות בסמינר הקיבוצים בתל אביב ובשיתופו:
* תכנית תלת שנתית לפסיכותרפיה בילדים ונוער
* תכנית דו שנתית לטיפול דינמי בילדים ונוער
התוכנית מכשירה מטפלים דינמיים באמצעות שילוב של למידה תאורטית מקיפה והתנסות בטיפול דינמי המלווה בהדרכה.
טיפול דינמי (psychoanalytically oriented psychotherapy) הינו אופנות טיפולית מרכזית וחשובה בעולם הטיפולים הפסיכולוגיים.
התוכנית הנוכחית נועדה להקנות היכרות מעמיקה עם עקרונות הגישה הדינמית במסגרת מוסד המוכר על ידי משרד הבריאות להתמחות בפסיכולוגיה קלינית מאז שנת 1979.
התוכנית מוכרת על ידי האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה והאגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית ומיועדת לפסיכיאטרים, פסיכולוגים, מטפלים בהבעה ויצירה ועובדים סוציאליים קליניים, עם ניסיון מצטבר בפסיכותרפיה אינדבדואלית בגישה דינמית.
ליצירת קשר:
טל' מזכירות - 5882685- 02 / 02-5881367,
ניתן לפנות גם לרכזת הקורס : גב' אורית ליבוביץ בנייד 052-6433274 או ב E-mail : oritleibo@gmail.com
התכנית הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי פותחת הרשמה מוקדמת ומוזלת למחזור הלימודים הבא זו השנה השלוש עשרה. הלימודים מתקיימים בימי חמישי בשבוע במתחם בית החולים תל השומר בשעות הבוקר או בשעות אחר הצהרים ובנוסף מתקיימים לימודים בחיפה ובבאר שבע.
זוהי התוכנית הותיקה המקיפה והמוכרת ביותר ללימודי טיפול התנהגותי קוגניטיבי. התכנית הינה בחסות אוניברסיטת בר אילן, באישור איט"ה ומוכרת ולגמול השתלמות.
בנוסף לתכנית המקיפה אנו מציעים קורסים מתקדמים במגוון נושאים וביניהם: DBT, סכמה תרפיה, מיינדפולנס,טיפול זוגי והורי , ויסות רגשי, סמכות הורית ועוד
לפרטים ניתן לפנות לאתר התכנית http://www.cbtyakovsinai.com או למנהל התכנית: יעקב סיני נייד 052-2224959 sini5@netvision.net.il
מרכזת התוכנית: חגית אהרוני.

מרכז ויניקוט מציע במה לשעטנז. במה למחשבה רב-תחומית, שבה הפסיכואנליזה פוגשת נושאים אחרים: ספרות, קולנוע, מוסיקה, מגדר, גוף, אסתטיקה, פנומנולוגיה, בודהיזם, חקר המוח, ועוד.
התוכנית מיועדת למטפלים בעלי הכשרה דינאמית. המפגשים יתקיימו בימי רביעי בשעות 17.00-20.30 ב"תיכונט"- רח' שושנה פרסיץ 3, קרית החינוך (בסמוך לדרך נמיר), תל אביב.
התכנית לתואר שני בפסיכולוגיה חברתית נועדה להניח בסיס תיאורטי ומתודולוגי איתן עבור המעוניינים לעבוד ולחקור בתחומי הפסיכולוגיה החברתית. הפסיכולוגיה החברתית היא תחום דינמי, שהעוסקים בו נדרשים להתעדכן באופן עצמאי בספרות המקצועית המשתנה.
התכנית מציעה ידע, כלים והתנסויות הרלוונטיים לתחום הפסיכולוגיה החברתית ומותאמת הן לסטודנטים המקדישים את כל זמנם ללימודים והן לסטודנטים עובדים. את הלימודים ניתן לפרוס משנתיים עד חמש שנים וללמוד במסלול עם תזה או ללא תזה. הלימודים מתקיימים במרכז הארץ. הקורסים כוללים מפגשי הנחייה פנים אל פנים, סדנאות, הרצאות של אורחים והתנסות מעשית בשדה בתחום הארגוני - תעסוקתי.
פתיחת מחזור שני ספטמבר 2014
התוכנית מיועדת ל: בעלי רקע טיפולי המעוניינים לרכוש כלי טיפוליאבחוני מעמיק ומרתק שאיננו תלוי בתגובת הנבדק, למטרת טיפול יעוץ והכוונה בתחומי החיים.
פסיכוכירולוגיה הנה שיטת אבחון אישיות האדם דרך כפות ידיו. הפסיכוכירולוגיה מסייעת בתהליכי טיפול על כל סוגיו וכן בהמלצות לפיתוח כישורים מולדים - לעיתים לא מודעים - בתחומים שונים. האבחון מסייע אף בייעוץ בבחירת תחום עיסוק, בחירת בן זוג, ולפיתוח האישיות.
בנוסף, הסיכוכירולוגיה מסייעת בגילוי טראומות עבר שלא טופלו, באיתור הסיבות להתקפי חרדה ומסייעת כאשר חלה"תקיעות" בתהליך הטיפולי שבין המטפל למטופל.
להרשמה ופרטים נוספים:
ניתן לפנות לקובי אטיאס: טל: 054-5331475 | כתובת המייל: kobiatiaz@gmail.com כתובת האתר: www.kobiatias.com
מספר המקומות מוגבל!!!